Kitap Okuma Hedefleri | Kitap Tavsiyeleri - Sayfa 20 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Eduardo Galeano- Kucaklaşmanın Kitabı
Giovanni Papini-Bitik Adam
Georges Perec-Uyuyan Adam

Ben biraz süslü kelimelerin olduğu, bir şeyleri de durup düşündüren, sorgulatan şeyleri severim. Yaşam, içinde bulunduğumuz an, başka insanların ruh halini analiz etme, onu yaşama ya da anlama olayı da oldum olası beni hep çekmiştir. Empati yapmayı öğreniyorum bu sayede. Çözümleme yolumuz ve seçimlerimiz ayrı bile olsa güzel bir şey kendini, varlığını, ne istediğini sorgulamak. Üstte paylaştığım eserler genelde buna ithafen yazılmış, belki de sizlerin de bildiğiniz eserlerden bazıları. Edebi, ağdalı, şiirsel yazımların da yer aldığı sevdiğim kitaplardan... Bir de Harlan Coben kitapları var. Gizemli, cinayet ve esrarengiz olay örgüsü ile bence çok da kafa yormadan, yalın bir şekilde vermek istediğini veren, sürükleyici bir yazar kendisi. Onun eserlerini de tavsiye edebilirim.

Ben de çok tembelleştim bu manada. Epeydir okumuyorum. Bir arkadaşımın hediye ettiği kitabı anca bitirdim.
Şimdi nasipse kendi kitaplığıma alıp attığım, hepimizin de genelen bildiği o klasik eserleri okumakta. Biraz kendi mi de ısındırmış olurum hem.
Bahar da geldi hazır. Başlık beni teşvik etti tekrardan ama çok sınır koymak istemiyorum, olduğu yere kadar. Tadına vara vara.

Buradan da bazı önerilere bakacağım inşallah. Güzel bölüm olmuş.

Eduardo Galeano- Kucaklaşmanın Kitabı
Giovanni Papini-Bitik Adam
Georges Perec-Uyuyan Adam

Ben biraz süslü kelimelerin olduğu, bir şeyleri de durup düşündüren, sorgulatan şeyleri severim. Yaşam, içinde bulunduğumuz an, başka insanların ruh halini analiz etme, onu yaşama ya da anlama olayı da oldum olası beni hep çekmiştir. Empati yapmayı öğreniyorum bu sayede. Çözümleme yolumuz ve seçimlerimiz ayrı bile olsa güzel bir şey kendini, varlığını, ne istediğini sorgulamak. Üstte paylaştığım eserler genelde buna ithafen yazılmış, belki de sizlerin de bildiğiniz eserlerden bazıları. Edebi, ağdalı, şiirsel yazımların da yer aldığı sevdiğim kitaplardan... Bir de Harlan Coben kitapları var. Gizemli, cinayet ve esrarengiz olay örgüsü ile bence çok da kafa yormadan, yalın bir şekilde vermek istediğini veren, sürükleyici bir yazar kendisi. Onun eserlerini de tavsiye edebilirim.

Ben de çok tembelleştim bu manada. Epeydir okumuyorum. Bir arkadaşımın hediye ettiği kitabı anca bitirdim.
Şimdi nasipse kendi kitaplığıma alıp attığım, hepimizin de genelen bildiği o klasik eserleri okumakta. Biraz kendi mi de ısındırmış olurum hem.
Bahar da geldi hazır. Başlık beni teşvik etti tekrardan ama çok sınır koymak istemiyorum, olduğu yere kadar. Tadına vara vara.

Buradan da bazı önerilere bakacağım inşallah. Güzel bölüm olmuş.

Süslü kelimeler, bunalım içeren uzun betimlemeler, bitik bir halet-i ruhiyenin tam tezahürü için Georges Perec isabet olmuş.
Yaşam Kullanma Kılavuzu, Kayboluş, Şeyler kitapları da aynı minvalde.

Süslü kelimeler, bunalım içeren uzun betimlemeler, bitik bir halet-i ruhiyenin tam tezahürü için Georges Perec isabet olmuş.
Yaşam Kullanma Kılavuzu, Kayboluş, Şeyler kitapları da aynı minvalde.
Evet Gürkan bey, tam olarak bu tadı alıyorsunuz eserlerinde. Tam da şu günlerin ruhani halinin kitapları aslında...
Diğer kitaplarına da bakacağım muhakkak yazarın. Aklımda kendisi. Bu tarz şeyler olursa da seve seve öneri olarak alırım.
Biraz kendim de o ruh halinde olunca sanırım daha çekici geliyor bana.

Roman okuyacağına Marxist içerikler dışında başka bilgiler de edineceğin kitapları oku pis adam.

Yine de birkaç tane yazalım

Ahmet Hamdi Tanpınar - Saatleri Ayarlama Enstitüsü
Ayn Rand - Hayatın Kaynağı
Alex. Dumas - Üç Silahşörler (Bu daha çok dönemin Fransası ve Kardinal Richelieu'yu tanıttığı için)

Sosyatik ve teen sevgili yapınca,

Artık öğleden sonraları brunch keyfi yapar,

Fülar takar,

Bol kitap okur,

Format, konjonktür, deklarasyon gibi kelimeleri bol kullanırım...

Şaka lan şaka hala Azer bülbül dinliyem ☺️

Ama kitap güzel şey lan baba, valla nasıl okumamışım bu zamana kadar bence çok şey kaybetmişim..Keşke daha çok kitap okusaymışım..

Üst Alt