Kitap Önerileri - Sayfa 28 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kitap Önerileri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dikkatimden kaçmıyor abi bir kaç gündür kesin cevaplar veriyorsun :)

Söyleyeyim. Bir satır bile Bukowski okumadım.

Bir Allahın kulu da Bukowski okumadı mı forumda?

Gençken okurdum, şimdi ne hatırlıyorsun desen, kendinden başkasını düşünmeyen alkolik bir manyak derim, o kadar.

Hikayede de steinbeck güzel anlatır yüzyılın başını, hatta Tolstoy dan daha saygın bir imaj oluşturmuştur kafamda.

Ama yine sorsan ne hatırlıyorsun, sardalya sokağında yediği sandviçleri derim sadece

Yahu bu telden yazının tamamını göremediğim için şiire benzeyen salak bir düz yazı gibi olmuş
İdare et :D

"Trendeki kız"
Son okuduğum kitap. Fena sayılmaz??????

Grange-dan Brown -adam fawer(Oz hariç)
Bu yazarların kitapları sürükleyicidir.

Bu arada dünya klasikleri yazmıyorum. Bence her evde olmalı ki çocuklar kitap okumak istesin.

Suç ve ceza favorim

"Uçurtma avcıları" okumayan varsa hemen okusun yoksa yakında dandik bir filmle piyasada gündem yaratır.

bu başlığın bu kadar pasif olması çok üzücü.

Maalesef kitap okuma alışkanlığı yaş ilerledikçe azalıyor. Buna sebep çalışma şartları... Bahane olmamalı ama günde 10-11 saat çalışan insanlar kendisine kalan 4-5 saati maalesef kitap okuyarak geçirmiyor. Bunun yanında daha cazip gelen teknolojik gelişmeler insanları kitaptan tamamen soğuttu.

Ben üniversite bitene kadar çok kitap okurdum. Ama iş hayatına başladığımdan beri bir kitabı en az 1 ayda bitiriyorum. Öz eleştiri yapmak lazım. En son iki ay önce Ercan Kesal'in "Nasipse Adayız" kitabını bitirdim. Bir süre yeni kitaba başlamadım. Şimdi ise Nebil Özgentürk'ün "Galatasaray Tarihi ve Efsaneleri" kitabını okuyorum. Ne zaman biter bilmiyorum! Ama roman okumayı çok özlediğimi biliyorum.

Maalesef kitap okuma alışkanlığı yaş ilerledikçe azalıyor. Buna sebep çalışma şartları... Bahane olmamalı ama günde 10-11 saat çalışan insanlar kendisine kalan 4-5 saati maalesef kitap okuyarak geçirmiyor. Bunun yanında daha cazip gelen teknolojik gelişmeler insanları kitaptan tamamen soğuttu.

Ben üniversite bitene kadar çok kitap okurdum. Ama iş hayatına başladığımdan beri bir kitabı en az 1 ayda bitiriyorum. Öz eleştiri yapmak lazım. En son iki ay önce Ercan Kesal'in "Nasipse Adayız" kitabını bitirdim. Bir süre yeni kitaba başlamadım. Şimdi ise Nebil Özgentürk'ün "Galatasaray Tarihi ve Efsaneleri" kitabını okuyorum. Ne zaman biter bilmiyorum! Ama roman okumayı çok özlediğimi biliyorum.

sınav nedeniyle ben de uzun bir ara vermiştim ancak özellikle bu kadar sosyal medyayla ilgilenen ve magazin haberlerini, saçma dizilerin yorumlarını sıkılmadan okuyan bir toplumun kitap konusunda bu kadar uzak olması çok garip. Elbette dediklerine hak veriyorum Mustafa abi 10-12 saat çalışıp eve gelmek çok yorucu ama entrika ve saçma programlara bu kadar vakit ayırmak ve en komiği sonrasında "çocuklarımız neden ders çalışmıyor, kitap okumuyor" demek. Bunun adı "bilinçli bilinçsizlik"tir.

sınav nedeniyle ben de uzun bir ara vermiştim ancak özellikle bu kadar sosyal medyayla ilgilenen ve magazin haberlerini, saçma dizilerin yorumlarını sıkılmadan okuyan bir toplumun kitap konusunda bu kadar uzak olması çok garip. Elbette dediklerine hak veriyorum Mustafa abi 10-12 saat çalışıp eve gelmek çok yorucu ama entrika ve saçma programlara bu kadar vakit ayırmak ve en komiği sonrasında "çocuklarımız neden ders çalışmıyor, kitap okumuyor" demek. Bunun adı "bilinçli bilinçsizlik"tir.

Vakitsizlik sebeplerden sadece biriydi. Bunu bahane edip saçma sapan etkinliklere vakit ayıranlar eleştirilmelidir.

Çocuk konusunda çok haklısınız. Çocuklara "kitap oku" diyen anne baba diğer odada survivor izliyor.

Bu başlıktan yeni haberim oldu son yıllarda suriyede ne olup bittiğini öğrenmek ve cumhuriyetin kuruluş felsefesini propaganda dışında öğrenmek isteyenlere henüz okumamışlarsa ZEYTİNDAĞI'nı tavsiye ederim...Suriye Savaş Haritalarına bakarken başlığı gördüm aklıma geldi...

Şimdiden duyurayım ismailenver bu başlığın anasını beller...Hürmetler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt