Kitap Yazmak - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kitap Yazmak

dogru yolu bulman sevındırıcı

z%C3%BClfik%C3%A2r-k%C4%B1l%C4%B1c%C4%B1.jpg
İslâm mükemmel bir din mükemmel olmayan insanlar.

Ben bu aydınlanmayı aşağıda paylaştığım arkadaş sayesinde yaşadım, böyle bir kitlenin varlığından haberdar oldum. Açıkçası bu noktada ben ortaya çıkarılan şeylerden çok, bu insanların bunu yazma motivasyonu edinmesini de geçtim bunu okuyacak bir kitlenin olduğunu tahlil edebilmeleri yazdıkları şeylerden çok daha ürpertici sırf bu açıdan tebrik ediyorum kendilerini. Adam resmen ergenlik sitemlerini çok varoş bir dille ifade edip yazar olmuş mu bilemem elbette de hatırı sayılır bir gelirin ve hayatın sahibi olmuş helal olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=5_7dsYvpJfM

Şu açıdan önemli

Mal mal kitaplar tutuyor ee yazar olan adamın da bu ortamda motivasyonu kırılır.

Kitap yazmak, para kazanma içgüdüsü ile yapılmamalı ama bu da yıkıldı zaten.

Abi basit roman oykuculuk hikaye deneme vs bunlar zaten kaliteyle ortaya cikabilecek yazinlar.

Digeri bir nevi toplum muhendisligi

Ama sairlerine soracaklar,neden sustular?

Susmuyorlar iste ,toplum bu yazar bu!!

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Küçük hikayeler karalamayı sevdiğimi herkes bilir genelde 15-20 dk uğraş ile sonucunu asla düşünmeden şeyler yazmayı severim.

Şimdi ise boş vakitlerimde düşündüğüm bir bilim kurgu hikayesi var kafamda.. normalde yazdığım metinler maksimum 2 sayfa falan hiç uzun öyküler yazmadım.

bu düşündüğüm hikayede mizah falanda yok hatta baya duygusal ve hayal kırıklıkları barındıracak. şimdi gelelim bunları yazma nedenime: öncelikle ticari bir amacım yok, oğluma bırakabileceğim bir anı ve içime sinerse online kitap olarak ücretsiz yayınlarım fikriyle yola çıkıyorum.

Ama bu işin bir planı ve hikaye döngüsü var, belki faydalanabileceğim yöntemler vardır diye sizden yardım istemek istedim.

hikayeyi, online word üzerinden yapıp 1-2 senelik bir sürece yayarım diye düşündüm. hem online olduğu ulaşması kolay olur hemde veri kaybı olmaz.

Fikrinde ne kadar ciddisin bilmiyorum ama hikaye kurgu üzerine bir eğitim alıp yazdıklarını yayınevlerinde editörlere iletmen daha uygun olur ama amatör bir iş düşünüyorsan blogunda falan yayınla bu tarzda tutan işler oldu

Küçük hikayeler karalamayı sevdiğimi herkes bilir genelde 15-20 dk uğraş ile sonucunu asla düşünmeden şeyler yazmayı severim.

Şimdi ise boş vakitlerimde düşündüğüm bir bilim kurgu hikayesi var kafamda.. normalde yazdığım metinler maksimum 2 sayfa falan hiç uzun öyküler yazmadım.

bu düşündüğüm hikayede mizah falanda yok hatta baya duygusal ve hayal kırıklıkları barındıracak. şimdi gelelim bunları yazma nedenime: öncelikle ticari bir amacım yok, oğluma bırakabileceğim bir anı ve içime sinerse online kitap olarak ücretsiz yayınlarım fikriyle yola çıkıyorum.

Ama bu işin bir planı ve hikaye döngüsü var, belki faydalanabileceğim yöntemler vardır diye sizden yardım istemek istedim.

hikayeyi, online word üzerinden yapıp 1-2 senelik bir sürece yayarım diye düşündüm. hem online olduğu ulaşması kolay olur hemde veri kaybı olmaz.

Roman olarak bilmiyorum ama senaryo gibi bir şey düşünüyorsan eğer yardımcı olabilirim.

Üst Alt