Kızım Oluyor İsim Arıyorum - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kızım Oluyor İsim Arıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Kizim oluyor isim ariyorum

o zaman tartışacak ortam çıkarmayacaksın. ben espri yaptım aramızda kız bile yok hepimiz erkeğiz sonuçta. bu akdar irdeleneceğini bilseydim, gülşah ablanın yengemin kardeşi olduğunu meriçin arkadaşım olduğunu buse nilüfer ve betülün kuzenlerim olduğunu söylerdim. sadece etrafımdan buldum isimleri olay buydu. ama büyüttünüz bi kaç kişi.

sinirlendim.

sen bakma onlara, paylastigin isimler icin tsk ederim.

manasız bir isim koyma. kızın buyusun, karakterine gore isim koy. 2 yıl sonra falan yada 3.. hatta kendi ismini ne istiyorsa o koysun... 7 8 yasına gelince.. kızılderililerde 25 yaslarında konur isim.

Sara: Halis, saf, katkısız - Duru, temiz

Simla: Cennet kıyısında aşıkların buluştuğu şelale, + karlarla kaplı olan anlamınada geliyor

Alemsin Emir bizde dogunca eline yüzüne bakip isim secelim diyorduk....

abi bırak gelenekleri gorenekleri.. senin kızın ozel olsun işte.. merve dilek banu bennu berna ne bunlar yaa boru ismi gibi... kızın buyusun biraz, karakterine bakın, ona gore gercek bir isim koyun...

(dipnot : mesela ben kendimi adımı değiştiricem zamanım olunca bana gore gerçek adım - kurtlarla koşan gibi bişeydir. emir ne ya isim mi.. boş boş şeyler anasını satıym.)

abi bırak gelenekleri gorenekleri.. senin kızın ozel olsun işte.. merve dilek banu bennu berna ne bunlar yaa boru ismi gibi... kızın buyusun biraz, karakterine bakın, ona gore gercek bir isim koyun...

(dipnot : mesela ben kendimi adımı değiştiricem zamanım olunca bana gore gerçek adım - kurtlarla koşan gibi bişeydir. emir ne ya isim mi.. boş boş şeyler anasını satıym.)

genelde insanlar kendi ismini sevmiyo. annem ismimi burak koyacakmiş rahmetlik eniştem(recep yıldırım) ben doğmadan bi kaç ay ölünce ismini koymuşlar. dayımda batuhan istemiş. ama bende değiştirmeyi düşünüyorum batuhan olarak. soyadım duracak :D çok severim soyadımı :asd:

Alıntı mesaj silindi ve lütfen bir daha öyle uzun alıntılı olucak konulara daha hassas olalım.Sayfayı yormaya gerek yok.

Bu arada Amin Fatih inşallah ;)

Arkadaslar ben simdi yatiyorum yarin ilk i$im bu konuya bakmak olacak.

Herkese iyi geceler.

Tebrikler, Allah analı, babalı büyütsün. umarım sorunsuz bir şekilde dünya ya gelir ve bahtı güzel olur.

Tebrikler.

Favori 5 ismini belirle. Bunların üzerine ailecek yoğunlaşıp birini seçersiniz.

Ayrıca çok tereddütte kalırsanız 2 isimde koyulabilir.

İçinde türkçe karakter olursa, ilerde e-mail alımlarında sıkıntı olabilir.

Kısa isimlerin faydası, ileride bol bol sınav kağıdı dolduracağından, isim kodlamada yorulmayacaktır.

Vereceğin isme dikkat, okulda arkadaşları tarafından dalga geçilme konusuna yatkın isimlerden kaçınmak gerek. Psikolojisini etkileyebilir.

Gelecekte yabancı diller daha da önemli ve hayatın içinde olacağından, verilecek ismin

özellikle İngilizce'de, Almanca'da, İspanyolca'da, Fransızca ve İtalyanca'da gülünecek veya dalga geçilecek bir manaya gelmediği sözlükten araştırılmalı.

Bazı tavsiyeler benden naçizane...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt