Kobe Bryant Helikopter Kazasında Hayatını Kaybetti - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kobe Bryant Helikopter Kazasında Hayatını Kaybetti

Belki insanlara salakça gelecektir belki hadi lan ordan diyecektir de baya yakın bi arkadaşım akrabam ölmüş gibi üzüntülüyüm.Elazığ depremi ardından bu ölüm haberi baya üzdü beni.Çocukluğumun gençliğimin kahramanlarından biriydi Hagi ile birlikte.Sporun ne kadar evrensel bişey olduğunu görüyoruz işte.Binlerce kilometre ötemizde hayatımız boyunca hiç bi şekilde tanışma ya da aynı ortamda bulunamayacağımız bi insanı sevebiliyoruz.Kaybettiğimizde de bu denli üzülebiliyoruz.Kazada yanında kızı da olduğu söyleniyor da umarım o haber doğru değildir.

Anlıyorum seni. Rahmetli Kemal Sunal vefat ettiğinde annemin televizyonun başında hüngür hüngür ağladığını bilirim. İnsanların neye üzülüp, neye üzülmeyeceğini belirleyen sığ kafalar 'hadi lan ordan' diyecektir tabi ama onlara aldırmamak gerek.

rip
lebron şovmeninin oldugu yerde gerçek kral kendisiydi
kızının da helikopterde oldugunu ögrendim ona da rip, yazık

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kardeşimle @Erman Oktay küçükken nerede içinden top geçirilecek bişey görsek pota yapar ve kendi çapımızda basket oynardık. Çoraptan topla başlayan hikaye, çamaşır ipinden potaya, duvara yapıştırılan plastik potadan, mahallemizdeki potaya geçiş yaptığımız bir yandan da kara kutu ateriyle başlayıp, Micro genius'e oradan Nba live ve sonunda Nba 2k serilerine geçtiğimiz, futbol kadar olmasa da pek çok şeyi yakından takip ettiğimiz günlerde tanıdık Kobe Bryant'ı. Daha henüz 18 yaşında Nba'e adım attığında kıvırcık hafif uzun saçlarıyla fark ettirmişti kendini. Öyle ki pek çok yıldızın adı geçse de oyunlarımızda en çok Kobe-Shaq ikilisini söylerdik atışlarımızda. Daha ince ve şutör olduğu için kardeşim attığı basketlerden sonra Kobiiiiii diye bağırırken, o dönemler San Antonio taraftarı olmama rağmen ben de en çok Shaquille O'neal olup sert şekilde smaç basmaktan hoşlanırdım ufacık potalarımıza.

2016'da basketbolu bıraktığı maç sonunda hüzünlenen bizleri dünkü elim kazadan sonra daha da üzdü. Çocukluk ve sonrasında gençlik kahramanlarımızdan birini kaybettik tüm 90'lar nesili olarak. İşin garip tarafı da şımarık LeBron James'in kendi sayı rekorunu geçtiği günün ertesinde böyle bir ölümün gelmesi. Kobe kendisinden daha fazla sayı atan bir LeBron'la aynı hayatta yaşamak istemedi sanki kaderin garip cilvesiyle..

Phil Jackson, Kobe nin kariyerinin başlarında ne kızardı be rahmetliye.

Jordan la Kobe yi karşılaştıranlara "ben Michael a sahada ne yapması gerektiği söylemezdim, Kobe ye söylüyorum" demişti.

Sonra Kobe de değişti tabi.

Mekanı cennet olsun inşallah.

Gece maclarini seyretmek icin uykusuz kalirdik. Gercekten cok uzucu birde yaninda kizida varmis. Bu 2020 bi garip basladi hayirlisi valla...

Üzüldüm. Diğer NBA oyuncuları gibi cıvık değildi. Bu kadar ilgi görmesine rağmen mütevazi bir adamdı. Ecel geldim mi çekiyor istersen 1000 tane korumayla gez böyle çok nadir yaşanan bir kaza öldürüyor insanı. Yarın ölecekmişiz gibi yaşamak lazım.

Boston Celtics taraftarıyımdır , fakat hep gıptayla ,hayran hayran takip ettiğim, aşırı saygı duyduğum bir sporcuydu. Çocukluğumuz ölüyor , ne kötü. Kabullenmek çok zor böyle erken ölümleri. Rip legend.

öyle böyle koymadi bu ölüm haberi bana, cok fena etkiledi... bi nesle basketbolu sevdiren yüce sporcu desek abartmis olmayiz. Hakkaten de bi nesli basketbolu sevdirdi rahmetli.

Ben basketbolu jordan ile sevdim, kobe ile takibe devam ettim... hayat cok garip, kim bilir cocuklariyla ne hayalleri vardi, ne planlari vardi...

Allah rahmet eylesin, yakinlarina bassagligi ve sabir diliyorum, müthis derecede üzgünüm...

R.I.P.

öyle böyle koymadi bu ölüm haberi bana, cok fena etkiledi... bi nesle basketbolu sevdiren yüce sporcu desek abartmis olmayiz. Hakkaten de bi nesli basketbolu sevdirdi rahmetli.

Ben basketbolu jordan ile sevdim, kobe ile takibe devam ettim... hayat cok garip, kim bilir cocuklariyla ne hayalleri vardi, ne planlari vardi...

Allah rahmet eylesin, yakinlarina bassagligi ve sabir diliyorum, müthis derecede üzgünüm...

R.I.P.
Ölen kızı WNBA'nin gelecekteki yıldızı olarak görülüyormuş çok yetenekliymiş. Kobe benim mirasımı devam ettirecek diyormuş kızı için. Daha geçen maçı kenarda kızıyla izlerken taktikleri anlatıyordu. Çok yazık oldu..

Üst Alt