Kocaman: "Dünyanın 1 numarasıyız!" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kocaman: "Dünyanın 1 numarasıyız!"

Cevap: Kocaman: "Dünyanın 1 numarasıyız!"

futbol takımı young boys ve paoka elenmiş bir kulüpten bahsettiğinin farkında mı acaba ???

basketbol voleybol zaten paraya bakar parayı basıp yıldız oyuncular alırsan kral sen olursun

futbol takımı young boys ve paoka elenmiş bir kulüpten bahsettiğinin farkında mı acaba ???

basketbol voleybol zaten paraya bakar parayı basıp yıldız oyuncular alırsan kral sen olursun

Ülker ve Acıbadem sayesinde onlar da... Kendi başlarına,paralarıyla hallettikleri birşey yok...

Beyler bu konuyu konuşarak prim vermeyin.Ne kadar çok dillendiriliyorsa o kadar çok şımarıyorlar, medya yapıyor bari sizler yapmayın.

Her takım hissettiği sıradadır bence.

1. hissediyorsa kendini o zaten 1. olmuştur bana göre.

Şimdide "dünyanın 1 numarası fenerbaççe" adlı şiirimi okumak istiyorum...

Aykut gerçek Fenerbahçeli oluyor işte bu tip açıklamalarıyla. Kendisini bir b.k sandı beyimiz.

ben bunların antrenman tesislerinde felan bişey olduğunu düşünüyorum. kim oraya girip çıksa bu tip açıklamalar yapıp fenerbahçeli kimliğine bürünüyor. bkz: caner malı.

"Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, sarı-lacivertli kulübün dünyanın bir numarası olduğunu, futbol takımlarının da dünyanın sayılı ekiplerinden biri olacağını öne sürdü." demiş Aykut Kocaman. Bana göre biraz abartılı bir cümle olmakla birlikte sizin eleştirdiğiniz kadar da yanlış değil aslında. Adam spor kulübü anlamında 1 numarayız vurgusunu yapmış, futbolda ise dünya çapında olmak istediklerini belirtmiş Aykut Kocaman. Yani bir hedef ortaya atmış. Futbolda 1 numarayız dememiş.

Fenerbahçe son yıllarda futbol harici pek çok branşta şampiyonluğa ambargo koyarak bir spor kulübü olarak büyük bir başarı kazanmıştır. Basketbol ve voleybolda hem erkek hem bayanlarda üst üste şampiyon oluyorlar. Avrupa kupalarında 1 numaralı kupa diye tabir edilecek kupalarda final turlarına kadar yükseliyorlar. Ayrıca atletizmde, boksta, yelkenlide, masa tenisinde vs pek çok spor branşında da başarılı durumdalar. Bunun Avrupa'da fazla örneği yok. Örneğin futbolda Manchester United en büyükler arasında yer alırken diğer spor branşlarında varlığından bile kimse haberdar değil. Ya da Milan, Bayern Münih, Juventus, Arsenal, Porto, Ajax vs. Bunlar sadece futbol kulübü olarak nam salarken Türkiye'nin 3 büyükleri en az 8-9 spor branşında faaliyet gösteriyor. Barcelona, Real Madrid gibi büyük kulüplerin de daha başka branşlarda takımları mevcut. Son yıllarda Barcelona'nın da pek çok branşta kazandığı şampiyonlukları gördük. Fenerbahçe Spor Kulübü anlamında son yıllarda yaptığı atılımlarla pek çok başarı elde ediyor. 70'li ve 80'li yıllarda Galatasaray aitti pek çok branşta alınan başarılar. Daha sonra futbola kanalize olan diğer branşları 2. plana atan bir Galatasaray izledik. Son yıllarda Galatasaray'da da belli kıpırdanmalar var. Örneğin 20 yıldır playoff finali göremeyen erkek basketbol takımı buna çok yakın. 5 yıl önce küme düşen 90'lı yılların yenilmez armadası bayan basketbol takımı da şampiyonlukları zorlar duruma geldi. Taurasi ile birlikte gelecek yıl şampiyonluk da yakın gibi duruyor. Voleybolda da önceki yıllara göre bir düzelme olsa da henüz istenen düzeyde değil. Sutopu ve tekerlekli basketbol şubesi ise kusursuz bir grafik sergiliyor. Yeni yönetimle birlikte başta futbol olmak üzere her yerde zirveye oynayan ve pek çoğunu kazanan bir Galatasaray bekliyorum. Umarım beklentilerimiz gerçek olur..

ulan gece gece iyi güldüm var ya.. zaten yarın sınav var çalışmamışım moral bozuk keyfim yerine geldi haberi görünce :D

Üst Alt