Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu | 41.981 - Sayfa 30 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu | 41.981

Konya türkiyenin en büyük şehiriymiş. 42000 bin ama zor dolar.

Fiyatları uygun tutmakda yeterli olmuyor.

Başarı gelmeli sürekli haliyle. Bir çok şehirin taraftar Galatasaraylı, fb veya bjklı.

Misal ben izmirliyim ama ne karşıyaka takıma sempatim var nede başka izmir takımına.

Benim gibi olanlar Türkiyede milyonlarca insan var. Stadlar bundan dolayı zor dolar.

Almanya,fransa, ingiltere gibi avrupa liglerin takımları taraftar kitlesi 100de 90 şehir nüfuslarından ulaşıyor. Ortalama 100de10uda başka şehrin takımı tutuyor.

Bizde bu durum genelikle tam tersi.

emeği geçen herkesden allah razı olsun böyle güzel stadlar ülkemize yakışır. Dışa kaplamasıda çok güzel olmuş bizimkisi sıvasız apartmanlar gibi

Otogar'a yakın mı bu stad?Real tarafına dogru yapılıyordu sanki.3 sene önce Konya'daydım.O dönem çok sık gider gelirdim Konya'ya.Konya adına sevindirici bir tesis.

Ayrıca bu stad dolar.

Konya türkiyenin en büyük şehiriymiş. 42000 bin ama zor dolar.

Fiyatları uygun tutmakda yeterli olmuyor.

Başarı gelmeli sürekli haliyle. Bir çok şehirin taraftar Galatasaraylı, fb veya bjklı.

Misal ben izmirliyim ama ne karşıyaka takıma sempatim var nede başka izmir takımına.

Benim gibi olanlar Türkiyede milyonlarca insan var. Stadlar bundan dolayı zor dolar.

Almanya,fransa, ingiltere gibi avrupa liglerin takımları taraftar kitlesi 100de 90 şehir nüfuslarından ulaşıyor. Ortalama 100de10uda başka şehrin takımı tutuyor.

Bizde bu durum genelikle tam tersi.

Bunun nedeni de, sanirim, cogu Süper Lig takimlarin 60li-70li yillarda kurulmasi; bunun üzerine birde Istanbul takimlarinin basarisi eklenince dogal olarak TR'nin cogunlugu bu takimlari tutuyor. ("Nesil'den nesil'e" olayi da bu durumun degismesini zorluyor, neredeyse imkansiz yapiyor.)

TR'de sadece Trabzon sehri bir istisna, o da Trabzon'un 6 sampiyonlugun'dan kaynaklaniyor büyük ihtimal.

Bunun nedeni de, sanirim, cogu Süper Lig takimlarin 60li-70li yillarda kurulmasi; bunun üzerine birde Istanbul takimlarinin basarisi eklenince dogal olarak TR'nin cogunlugu bu takimlari tutuyor. ("Nesil'den nesil'e" olayi da bu durumun degismesini zorluyor, neredeyse imkansiz yapiyor.)

TR'de sadece Trabzon sehri bir istisna, o da Trabzon'un 6 sampiyonlugun'dan kaynaklaniyor büyük ihtimal.

Bursa ve eskişehirde zorlar biraz belki 100de 50 /60 ları.

Trabzon ama tabiki bir istisna dediğin gibi.

Ahmet San: Bazı hazırlıklarımız vardı. Atletico Madrid ve Arsenal gibi takımları buraya getirme imkanımız olabilirdi. Ancak Konya Büyükşehir Belediyesi, Sayın Cumhurbaşkanımız ve başbakanımızın da teşrifiyle daha büyük bir organizasyon düşündüklerini ifade ettiler. Biz de açılışını onlara bıraktık.

Açılış maçına bari karışmayın. Sanki Real, Barcelona gibi takımları getirebileceksiniz.

Biliyordum zaten en başında, bunların yaptığı şeyde estetik olmasını beklemek hafif tabirle aptallıktı. Zaten ben beklememiştim hiç. Adamlar son model stad yapmış, koltuklar rezil biçimde döşenmiş, tartan pist koyacaklar ve bunun rengi kiremit rengi olacak. Akıl işi mi bu? Bari yeşil yap mavi yap kendine uyanı yap, hiç bir halt bilmiyorsan sunni çim yap.

y21Zon.jpg

Barcelona

f4Ge1Wr.jpg

Hertha Berlin

Olympiastadion.jpg

berlin_olimpiyat_stadyumu_68173.jpg

Galatasaray

tt-arena-son-hali.jpg

ve Konya

yeni-konya-stadyumu-tartan-pist-pakpen-arena.jpg

LdN5lJ.jpg

Taraftarlar kampanya başlatmış gerçi, kiremit rengi istemiyoz diye. Umarım başarırlar vazgeçirmeyi

10636318_10152348588441295_9096721093933800448_n.jpg

1924371_10152350389836295_4881051958323907276_n.jpg

Hayirli olsun bitti sayilir. Yalnız tartan pist olayına belediye başkanlarımı ne cevap vermiş. Taraftarın büyük tepkisine rağmen, kesin ve net olarak kiremit rengi olacak. Stad 15-20 sene daha yaşlanacak bu vesile ile, yani şöyle birşey olacak

LdN5lJ.jpg

yeni-konya-stadyumu-tartan-pist-pakpen-arena.jpg

Konya baya passolig satmıştı sanırım 20.000 e yaklaşmışlardır...

Güzel bir anadolu deplasmanı berbat stadlarda oynamaktan daha iyidir...İnşallah Kayseri gibi uğurlu gelir...

Üst Alt