Köpek alacağım yardım! - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Köpek alacağım yardım!

Cevap: Köpek alacağım yardım!

Apartmanda besleyeceğin tek köpek boxer cinsidir reis..

Fino beslemeyeceksen..

Benim arkadaş evde besliyor yani güzel eğittiğin zaman no problem..

Yoksa kurt felan beslenmez apartmanda..

Sibirya kurdunu asla tutamazsın çok şikayet alırsın..

Cevap: Köpek alıcam yardım!

şiddetle katılıyorum, german shepherd dog ilk besleyenler için uygun cinsler arasındadır, yada eğitimi daha kolay olan hem sert hem güçlü bir ırk alabilrsin doberman veya rottweiller gibi... ne bilim cidden japanes tosa inu - canario - bandogge - amerikan bulldog - pitbull - staffordshire - bull terrier - dogo arjantin bunlar biraz zor ırklardır,, özellikle ilk besleyenler için fazla zorluk çıkarabilirler. mesela bende boz kurt beslemek istiyorum lakin o konuda kendime güvenim yok, eğitebilirmiyim yoksa eğitemezmiyim ? beni yermi gibi sorular geliyor aklıma ama kendimi hazır hissetiğimde deniyeceğim sanırım, yavrusunu bulmak zor ama imkansız değil :D

Bozkurtlar hakkında bir kaç şey okumuştum, kesinlikle bağımsız bir hayvan, kendisini zorda hissettiğinde intihar ettiğini bile okudum. Bu yüzden evcilleşemeyen bir ırk diye biliyorum bozkurtları..

Adını hatırlamadıgım bir arkadasa coban köpekleri ile ilgili bir yazımı koyacagımı söylemistim. Fatih Terim, Elmander derken aklımdan cıktı kusura bakmasın. O yazımdan bir bölüm.

Kangal köpekleri kurtcul sürü köpekleridir. Burada bahsi gecen iri yapı, cüsseli, aslanlara benzeyen köpekler mastif kanından yoksun ve geneli Dogu Anadolu, Güneydogu Anadolu ve Egedeki malaklı olmayan fakat iri kemikli ve cüsseli coban köpekleridir.

Eski Kangallar denince akla hemen asırı büyük heybetli Kangallar gelsede, isin aslı kurtcul Kangalların fiziki olarak cevikligi ve de hızı bir arada barındıracak nitelikte bir vücut yapısına sahip olmasıdır. Bu yüzden fazla iri köpleklerin kurtcul niteligi tasıması oldukça zordur.

Kangal köpeklerinin ayak bileklerine bakarsanız oldukca ince yapıdadır. Bu da Kangalların orman yasamında daha esnek ve güvenli bir sekilde yürümesi ve kosmasını saglıyor. Orman tabanına uyum saglayamayacak kadar kaba ve kalın bir bilek yapısına sahip olan köpeklerde kurtcul bir yapıya sahip olsalar bile gerek takip ve gereksede alana uyum saglamada zorluklar yasayacagı asikardır. Alana uyum saglayamayacak yapıda bir bilek yapısına sahip olan bir Kangalın ise kurdu kovalaması ve dövüş anında hamle yapması cok zordur. Kurtcul bir Kangalın ayakları ve bilekleri çok esnek ve de hızlı olmalıdır. Kurtlar gırtlaktan ziyade köpeklerin ayak bileklerine yaptıkları hamlelerle zarar vererek köpekleri egale ederler. Bu durumda kurtcul bir Kangalda ince bilek yapısı büyük bir avantajdır; zira çok hızlı hareketlerle darbe almakta koruması ve akabinde vücuduna sürekli farklı noktalardan destek vererek dinamik bir yapıda kurt ile bogusmasını saglar.

Adını hatırlamadıgım bir arkadasa coban köpekleri ile ilgili bir yazımı koyacagımı söylemistim. Fatih Terim, Elmander derken aklımdan cıktı kusura bakmasın. O yazımdan bir bölüm.

Kangal köpekleri kurtcul sürü köpekleridir. Bahsi gecen iri yapı, cüsseli, aslanlara benzeyen köpekler mastif kanından yoksun ve geneli Dogu Anadolu, Güneydogu Anadolu ve Egedeki malaklı olmayan fakat iri kemikli ve cüsseli coban köpekleridir.

Eski Kangallar denince akla hemen asırı büyük heybetli Kangallar gelsede, isin aslı kurtcul Kangalların fiziki olarak cevikligi ve de hızı bir arada barındıracak nitelikte bir vücut yapısına sahip olmasıdır. Bu yüzden fazla iri köpleklerin kurtcul niteligi tasıması oldukça zordur.

Kangal köpeklerinin ayak bileklerine bakarsanız oldukca ince yapıdadır. Bu da Kangalların orman yasamında daha esnek ve güvenli bir sekilde yürümesi ve kosmasını saglıyor. Orman tabanına uyum saglayamayacak kadar kaba ve kalın bir bilek yapısına sahip olan köpeklerde kurtcul bir yapıya sahip olsalar bile gerek takip ve gereksede alana uyum saglamada zorluklar yasayacagı asikardır. Alana uyum saglayamayacak yapıda bir bilek yapısına sahip olan bir Kangalın ise kurdu kovalaması ve dövüş anında hamle yapması cok zordur. Kurtcul bir Kangalın ayakları ve bilekleri çok esnek ve de hızlı olmalıdır. Kurtlar gırtlaktan ziyade köpeklerin ayak bileklerine yaptıkları hamlelerle zarar vererek köpekleri egale ederler. Bu durumda kurtcul bir Kangalda ince bilek yapısı büyük bir avantajdır; zira çok hızlı hareketlerle darbe almakta koruması ve akabinde vücuduna sürekli farklı noktalardan destek vererek dinamik bir yapıda kurt ile bogusmasını saglar.

Kangal kedilerle oyun oynarken.Yalnız kediler biraz büyük:)

[video=youtube;sZv3XMvKPtw]https://www.youtube.com/watch?v=sZv3XMvKPtw[/video]

Köpek almayı düşünüyorum.Apartmanda besleyeceğim, bahçemiz yok.İlk deneyimim olacak.Chow chow veya Presa Canario cinslerinden birini alacağım.Bunlar kafamda ki cinsler bana apartman sakinlerinin rahatsız olmayacağı, gürültüsüz,bakımı kolay (süs köpeği olmasın :D) bir köpek önerin.

Canario agresif bir köpek diye biliyorum, çok dikkatli olmalı, iyi disipline etmeli. Karizmasına diyecek yok. Apartman için pek uygun sayılmaz bence.

Chow Chow sevimli ama biraz soğuk ve inatçı

Bakımı kolay, sessiz ve ilk deneyim için Goldenların rakibi yok bence

Apartmanda besleyeceksen Pitbull al kardeş..

Hiç başını ağrıtmaz..

Son derece sessizdir..

Valla misafirin varsa, yalnız yaşamıyorsan Pitbull alma :), apartmandakiler de seni şikayet edebilir

arkadaşlar bugün bi köpek yavrusu buldum kırmamı orjinal bişeymi halen çözemedim kuyruğu simit ,ön bacakları geniş,açık yeşil gözleri var görüntüsü müthiş ama cinsini çözemedim kırma diye düşündüm ama kırma gibi durmuyor.

arkadaşlar bugün bi köpek yavrusu buldum kırmamı orjinal bişeymi halen çözemedim kuyruğu simit ,ön bacakları geniş,açık yeşil gözleri var görüntüsü müthiş ama cinsini çözemedim kırma diye düşündüm ama kırma gibi durmuyor.

Yavruyken pek anlasılmaz, yinede koy resmini bakayım.

Nevsehir/Tuzköy damarı Güdük soyuna benziyor. Eger o cevreden degilsen, zaar bir yavru malesef.

Nevsehir/Tuzköy damarı Güdük soyuna benziyor. Eger o cevreden degilsen, zaar bir yavru malesef.

malatya'dayım usta ama şekli kangal ı andırıyor hemde halis kangal gibi cesur,tırnağı var,kuyruğu simit gözleri süper besliyeyim büyüyünce nasıl olacak bakalım güzel çıkarsa çok mutlu olurum :)

Üst Alt