Köpek alacağım yardım! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Köpek alacağım yardım!

Cevap: Köpek alıcam yardım!

american staffordshire terrier besleyen bi tanıdığım var. Sinan daha bilgilidir bu konuda lakin araştırmalarıma göre saldırı anında normal bi pitbull'dan daha güçlü ama daha insancıl bir hayvanmış. Kaldı ki gördüklerim de öyle. Hayvan'a 50 metre kare bir yerde baktığımız için biraz sıkıntı oluyor. Koşup oynamak istiyor hayvan ama pitbull ırkından bi hayvanı bu kadar akıllı bilmezdim ben. Sahibi olan kişi gözleriyle bile komut verebiliyor o derece. Sahibini koruyor ama yanına kimseyi yaklaştırmıyor diye bir durum yok. Sahinine sakayla vurulduğu zamanlar oluyor. Eline falan böyle direk kulakları dikip kavga var sanıp tip tip bakıyor. Yavru köpeklere karşı gayet masum. Hatta yavru olup henüz yürüyemen bi köpeği tutup gezdirmişliği bile oluyor bu cinslerin.

Köpeği ben gezdirirken çekiştirme gibi bir huyu olsada sahininin yanında ne ses ne çekiştirme. Köpeğin en önemli huyu da hiç ama hiç havlamıyor. Daha görmedim yani havladığını. :) Arada yanından çekip gittiğinde ağlamaya falan baslıyor, o derece. :D

Yine de tek sıkıntısı koşup oynamak istiyor hayvan. O sorun değil diyorsan tavsiye edeceğim köpekler listesinin başına gelir. İlerde bende alırsam bu tarz bi köpek almayı düşünüyorum çünkü.

her köpek öyledir, arkadaşına tebriklerimi ilet anlatığına göre güzel eğitmiş :)

LiveImages_YeniFotoAnaliz_Yery%C3%BCz%C3%BCn%C3%BCn-en-inan%C4%B1lmaz-canl%C4%B1lar%C4%B1_ga-En-k%C3%BC%C3%A7%C3%BCk-timsah.jpg

Şu şirinliğe bakar mısın? :) Bence de timsah al. :)

Kertenkele bu ne timsahı :p.

Canario almaya karar verdim.Bizim buralarda herkes dogo, pitbull, rottweiler besliyor.Arlarında ezilmesin köpek:asd:

Ilk deneyiminse Presa Canario gibi bir irk tavsiye etmem. Bunun yari sira Turkiye'de hic yok denilecek kadar cok az sayida saf Presa Canario var. Cogunlukla show amacli uretilmis, Rottweiler/Staffordshire/Pitbull/Deutsche Dogge gibi irklarin karisimi olan "Dogo Canario" ismi altinda satilan melez kopekler.

Samojede al.

Hele yavrusunu alirsan, kizlar sürü ile pesinde kosar :asd:

Samoyed, yerine Collie öneririm. Samoyedler inatçı tabi inadını kırmak kolay lakin yalnız kaldıklarında çok viyaklayan köpekler fazla şımarıklar çevreye rahatsızlık verebilir "verir", o yüzden Collie daha iyidir daha az bulunan bir tür ve daha ağır başlıdır.

Kopegini nerden almayi dusunuyorsun ? Petshop'lardanmi yoksa ureticidenmi ? Yoksa kopegini satmak isteyen birisindenmi ?

Ilk kopegin ise yukarda soyledigim gibi kesinlikle Presa Canario gibi bir irk almaya kalkma, hele Turkiye standartinda bir "Presa Canario" Satin alacagin kopegin 99% ihtimalle Kanarya adalarindan gelen bu irkla uzaktan yakindan alakasi olmaz. Bu irkin kendine has ozelliklerini tutmaya calisan, ve safkan Presa Canario ureten ureticiler Dogo Canario ile Presa Canario irkini bir gormuyor. Dogo Canario denilen irk daha fazla gorsel amacli uretilmis bir melez. Unutma bir safkan Presa Canario dovus irkidir ve Ispanyol bogalarini tuttumu yere serecek kadar guclu ve aciya dayanikli kopekler.

Dogo Canario diye adi gecen melez irk bunun yani sira bircok degisik irkin kanini tasiyor. Ve buna bilincsiz uretimi eklersen elinde her an patlayabilecek bir el bombasi olur. Hele yasadigin ortamda kucuk cocuklar varsa cok buyuk bir risk almis olursun.

Burda Malaga'dan Presa Canario irkinin birkac saf ornegini gorebilirsin.

14_gra.jpg

30_gra.jpg

46_gra.jpg

mghanglr3.jpg

Kopegini nerden almayi dusunuyorsun ? Petshop'lardanmi yoksa ureticidenmi ? Yoksa kopegini satmak isteyen birisindenmi ?

Ilk kopegin ise yukarda soyledigim gibi kesinlikle Presa Canario gibi bir irk almaya kalkma, hele Turkiye standartinda bir "Presa Canario" Satin alacagin kopegin 99% ihtimalle Kanarya adalarindan gelen bu irkla uzaktan yakindan alakasi olmaz. Bu irkin kendine has ozelliklerini tutmaya calisan, ve safkan Presa Canario ureten ureticiler Dogo Canario ile Presa Canario irkini bir gormuyor. Dogo Canario denilen irk daha fazla gorsel amacli uretilmis bir melez. Unutma bir safkan Presa Canario dovus irkidir ve Ispanyol bogalarini tuttumu yere serecek kadar guclu ve aciya dayanikli kopekler.

Dogo Canario diye adi gecen melez irk bunun yani sira bircok degisik irkin kanini tasiyor. Ve buna bilincsiz uretimi eklersen elinde her an patlayabilecek bir el bombasi olur. Hele yasadigin ortamda kucuk cocuklar varsa cok buyuk bir risk almis olursun.

Burda Malaga'dan Presa Canario irkinin birkac saf ornegini gorebilirsin.

14_gra.jpg

30_gra.jpg

46_gra.jpg

mghanglr3.jpg

güzel bilgilendirme lakin, bazı konularda yanılıyorsun köpeği nasıl eğitirsen oda o şekilde davranır yani köpek belki boğayı indirecek bir güce sahip olabilir lakin doğru eğitim verildiğinde o köpek tam bir oyuncuya dönüşebilir. şöyle düşün senin annen baban psikopat olursa %99 ihtimalle sende psikopat olursun, senin annen baban sana doğru eğitim vermezse yada veremezse sende %90 ihtimalle yanlış şeyler yapan insanlar dan olursun, her şey eğitimde. Eğitim şart.

Üst Alt