Koronavirüs Haberleri | Arşiv #2 - Sayfa 213 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Madem sokağa çıkma yasağı getirilemiyor kardeşim o halde sokağa maskesiz çıkma yasağı getirin. Bu konuda sağlık ocaklarını yetkilendirin oradan maske dağıtın. Maden halkı korumak istiyoruz bundan daha iyi koruma olmaz.
Bu benim ilk beklediğim ve en basit hamleydi 10 gün oldu hala yok, insan hakikatten çıldırır bak.

Yaklaşık 10 gün kalıp taburcu verdiğimiz +10 hasta oldu bizim, hem de aralarında +70 yaşında iki kişi de vardı. Bağışıklık biraz güçlüyse ve kronik hastalık yoksa atlatılabilir ve çok ölümcül bir şey degil. Ama ağır iş yükü ve bulundugumuz stresli ortam psikolojiyi çok kötü etkiliyor
Hocam bu kronik hastalığın içine bütün kronik hastalıklar dahil mi, yoksa belirli kronik hastalıklar mı?

Hiçbir ÜSYE bulgusu olmadan sadece koku kaybı şikayetiyle gelen vakalar da varmış
O koku kaybi bir kere yasandi mi, yuzde 99 ihtimalle geri donusu yok. Onu soyleyeyim. Abimde de var. Hic koku almiyor. Yani kelimenin gercek manasiyla koku duyusu tamamen kaybolmus. 2 yil filan oluyor. Doktora da gitti. Doktorun soyledigi sey, genelde agir yasanan gribal enfeksiyon vs gibi durumlarda burundaki koku hucrelerinin olmesi. Bunun da geri donusu yok maalesef.

Test yapıldı ve pozitif mi çıktı?
Geçmişler olsun bu arada.

Ne ilaç kullandın, nası bi tedavi uygulandı bahsetsene biraz.
SNE-LX1 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Test yapilmadi yazdigim gibi butun belirtiler vardi bende nefes darligi disinda,doktoru aradim ve nefes darligi olmadigi icin hastahane gerekmiyor dedi

Dafalgan yani agri kesici yazdi Ama ben ilk 3 gun günde 3 dafalgan ve 2 antibiotika kullandim ve 4. Gunden itibaren yuksek ates usume kalmadi sadece kuru öksürük kaldi

3. Gunden itibaren duzelme surecine girdigim icin biraktim antibiotika yi zorlamasin diye

10. Günde tamamen atlattim cok sukur suan 16. Gun Evdeyim ve herhangi bir belirtti kalmadi cok sukur

Hiç sohbetimiz olmadı ama tanıdığım biri iyileşmiş gibi sevindim. En kötüsü bu olur umarım senin için.
Süreç nasıl geçiyor anlatabilir misin?

Eyvallah renktas

Ilk 2 gun cok can sikici,yuksek ates terleme usume gibi belirtiler var ve guc kaybi var

Guc kaybindan dolayi zaten yatmak zorunda kaliyorsun,ayrica koku ve tad kaybi da oldu 1 hafta boyunca Ama Onu da atlattim cok sukur

10. Gunden itibaren birseyim kalmadi ve suan 16. Gun hala evdeyim ve birseyim yok iyi durumdayim

EUi7SnkWsAAL0DG

e devletteki tüm vefat bilgilerini silmisler. isimler ve mezarlik yaziyor sadece. baba adi, yasi ve cenazeyle ilgilenen kisi bile görünmüyor.

sefafflik bunun neresinde? yazik!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt