Covid-19 - Koronavirüs Haberleri | Eris Varyantı Türkiye'de - Sayfa 292 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Basın sağolsun renktasim.Bu vesileyle aşı konusunda şüphe duyan arkadaşlar varsa ben de bilgi vereyim.Eşim sağlık çalışanı Sinovac aşısı (iki doz) oldu,ben de bu hafta Biontec(bir doz) aşısı o oldum.Sigara,alkol kullanmam;genel sağlık durumum şükür iyi.Aşi cok pratik ve bende hiçbir yan etki yapmadı,herhangi bir aşıdan farkı yok.Korunmak isteyen için öneririm.Eşim de şu ana kadar hastalığa yakalanmadi, aşı esnasında hafif baş ağrısı, halsizlik gibi yan etkiler oldu ama yine fazla bir etkisi olmadı.Özetle pandemide tek korunma yolu aşı,her yaş grubundan sizin arkadaşınız gibi insanlar etkileniyor;dahaa l fazla can kaybı olmasın istiyorsak çevremizdeki tedirginlik yaşayan insanlara tavsiye edelim.
biontech tam ne zaman oldun rtaş
hangi gün yani

Basın sağolsun renktasim.Bu vesileyle aşı konusunda şüphe duyan arkadaşlar varsa ben de bilgi vereyim.Eşim sağlık çalışanı Sinovac aşısı (iki doz) oldu,ben de bu hafta Biontec(bir doz) aşısı o oldum.Sigara,alkol kullanmam;genel sağlık durumum şükür iyi.Aşi cok pratik ve bende hiçbir yan etki yapmadı,herhangi bir aşıdan farkı yok.Korunmak isteyen için öneririm.Eşim de şu ana kadar hastalığa yakalanmadi, aşı esnasında hafif baş ağrısı, halsizlik gibi yan etkiler oldu ama yine fazla bir etkisi olmadı.Özetle pandemide tek korunma yolu aşı,her yaş grubundan sizin arkadaşınız gibi insanlar etkileniyor;dahaa l fazla can kaybı olmasın istiyorsak çevremizdeki tedirginlik yaşayan insanlara tavsiye edelim.
Sagol kardesimde asi her bunyede ayni etki yapmiyor annemde asiri derecede alerji yapti ama yinede olumden iyidir diye dusunuyorum asi sansi olan olmali diye dusunuyorum

Ne kadar düşük bi ordan bu hızla sene sonuna kadar bitmez bu aşılama işi
Bu hızla yaklaşık 1.5 yıl sonra yani 2022 kasım gibi aşılama bitiyor

Sn Fahrettin Koca bakanımızın söylediği ve benim de benzer düşündüğüm bazı hususlar var

Özellikle Temmuz ayında büyük bir aşı bolluğu olacaktır bu sebeple Ekim-Kasım' kadar yüzde 50'nin üzerinde çift doz aşılama oranına ulaşmamıza yetecek diye düşünüyorum, böyle bir senaryoda 2022'ye yaklaşırken vaka sayıları 1000'in altına düşer

Uğur Şahin haziranda Türkiye'ye gelecek bildiğim kadarıyla.

Bize biontech vermesinde problem yok lakin formülü zartı zurtu belli olan aşının üretim haklarını başka ülkeye hala vermemiş olmaları büyük fail.

Bu da insani değerlere önem vermekle falan örtüşmüyor.

Üst Alt