Covid-19 - Koronavirüs Haberleri | Eris Varyantı Türkiye'de - Sayfa 422 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Asya Avrupa farketmez de. Bakanlığın vermiş olduğu cevap büyük sorun uyandırıyor.

Aşıların yaygın olmadığı dönemde istenilen ifadesi var.

Biontech saklama koşulunda 6 aya kadar -60/-90 derece arası demiyor muydu yahu.
Mevcut görsel 10 günlük olsun aralık başı diyelim 6 ay öncesi Haziran başına gelir.
Asya'dan istenmeyen stoktan gönderilen aşılar olduğunu düşünürsek.
Bu aşılar tarihi geçmiş vur gitsin aşıları gibi durmakta.

Asya Avrupa farketmez de. Bakanlığın vermiş olduğu cevap büyük sorun uyandırıyor.

Aşıların yaygın olmadığı dönemde istenilen ifadesi var.

Biontech saklama koşulunda 6 aya kadar -60/-90 derece arası demiyor muydu yahu.
Mevcut görsel 10 günlük olsun aralık başı diyelim 6 ay öncesi Haziran başına gelir.
Asya'dan istenmeyen stoktan gönderilen aşılar olduğunu düşünürsek.
Bu aşılar tarihi geçmiş vur gitsin aşıları gibi durmakta.
Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün 10 Aralık'ta İl Sağlık Müdürlüklerine yazdığı yazıda BioNTech aşıların raf ömrünün dokuz aya çıkarıldığı belirtildi. İlgili yazıda, BioNTech aşısının raf ömrüne ilişkin güncelleme çalışmalarının sürdüğü belirtilerek, "Üreticinin yaptığı stabilite çalışma sonuçları FDA, EMA ve DSÖ onaylı Paul Ehrlich Enstitüsü tarafından onaylanmış ve 10 Eylül 2021 tarihinden önce üretilip etiketlenen BioNTech mRNA aşıları da dahil olacak şekilde söz konusu tüm aşıların raf ömrü, üretim tarihinden itibaren dokuz aya çıkarılmıştır" denildi.

Böyle bir açıklama yapılmış.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün 10 Aralık'ta İl Sağlık Müdürlüklerine yazdığı yazıda BioNTech aşıların raf ömrünün dokuz aya çıkarıldığı belirtildi. İlgili yazıda, BioNTech aşısının raf ömrüne ilişkin güncelleme çalışmalarının sürdüğü belirtilerek, "Üreticinin yaptığı stabilite çalışma sonuçları FDA, EMA ve DSÖ onaylı Paul Ehrlich Enstitüsü tarafından onaylanmış ve 10 Eylül 2021 tarihinden önce üretilip etiketlenen BioNTech mRNA aşıları da dahil olacak şekilde söz konusu tüm aşıların raf ömrü, üretim tarihinden itibaren dokuz aya çıkarılmıştır" denildi.

Böyle bir açıklama yapılmış.
Bunlar acayip sıkıntılı işler ya sonra adam güvenmiyor aşıya. Aşının üretildiği tarihe göre son kullanma tarihi belirliyor herifler 2 ay sonra 12 ay olur o iş.

benim 4.5 ay oldu randevu vermiyor şu an. Hoş hemen olmayı düşünmüyorum, 3. dozun yeni varyanta karşı etkinliğine dair daha fazla çalışma yayınlanmasını bekleyeceğim.

Edit. MHRS'den vermiyor ama enabiz'dan 3. doz için randevu alabiliyorum.

Üst Alt