Covid-19 - Koronavirüs Haberleri | Eris Varyantı Türkiye'de - Sayfa 449 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bitti diyorlarsa daha kötüsüne hazırlanın demektir benim görüşüm

İki seneye kadar yeni virüscüğümüz stoklarda ki yerini alır önsiparişle aşıları ucuza getirmek isteyenler kayıt yaptırmayı unutmasın gibi anlıyorum medyaya güvenim 0

Bu arada bu forumda bu virüsten vefat eden oldu mu?

Ben yedi ceddimi taradım bir tane ölen görmedim aksine aşılardan dolayı üç beş gün yataktan çıkamayanlar oldu

Ben maske takmayı tamamen bıraktım zaten üç doz aşı olmuştum. Yaşadığım yerde de insanlar zaten aylardır salmıştı maske işini. Bu koronaya yakalansam bile aşılı istatistiklerine göre grip gibi atlatacağım neredeyse garanti. Aşı olmayan ölüyor zaten niye bir grup aşı karşıtını korumak için maske takarak hayat kalitemi gereksiz yere daha fazla düşüreyim? Herkes kendi tercihlerinin bedelini ödemeli.

İki seneye kadar yeni virüscüğümüz stoklarda ki yerini alır önsiparişle aşıları ucuza getirmek isteyenler kayıt yaptırmayı unutmasın gibi anlıyorum medyaya güvenim 0

Ben yedi ceddimi taradım bir tane ölen görmedim aksine aşılardan dolayı üç beş gün yataktan çıkamayanlar oldu
bilimden sapmayalım lütfen

3 doz aşılıyım. Etrafımda birçok kişi ailem dahil 3 doz aşılı. Çok riskli tanıdıklarım var bol aşılı. Aşıdan dolayı hiçbirine bir şey olmadı. Bizzat arkadaşımın yaşlı annesi babası virüs kaptı. Dozları tam olan babasına bir şey olmazken doktoru tarafından korkutulup aşı olmayan annesi az daha vefat ediyordu. Haftalarca yoğun bakımda kaldı.

Aşıdan dolayı yataktan çıkamamak ne demek bunu anlayamıyorum.

bilimden sapmayalım lütfen

3 doz aşılıyım. Etrafımda birçok kişi ailem dahil 3 doz aşılı. Çok riskli tanıdıklarım var bol aşılı. Aşıdan dolayı hiçbirine bir şey olmadı. Bizzat arkadaşımın yaşlı annesi babası virüs kaptı. Dozları tam olan babasına bir şey olmazken doktoru tarafından korkutulup aşı olmayan annesi az daha vefat ediyordu. Haftalarca yoğun bakımda kaldı.

Aşıdan dolayı yataktan çıkamamak ne demek bunu anlayamıyorum.

Arkadaşım siz niye başka tarafa çekme ihtiyacı duyuyorsunuz algılarınız mı kapalı yani olayınız nedir ?

Tekrar ediyorum ailemden ya da herhangi bir yakın çevremde bu virüsten vefat eden olmadı bu forumda var mı oldu mu diye sormuşum bu kadar basit evet ya da hayır

Herkesin şahsi fikri kendini ilgilendirir eleştirmeden önce insan olarak kalalım lütfen

Sapmaktan çekindiğin bilim bile yıllar içerisinde kendini değiştirebiliyorken bu neyin tutuculuğu ya

Bilimden sapmayalım çok bağnaz bir kelime dizilimi

Gerçekten bilime bilimsel araştırmalara saygı gösteren ve takip eden birisi olarak yadırgıyorum bu sözü

Helvadan put yapıp acıkınca yiyen insanları aklıma getiriyor genç kardeşlerimize kötü örnek olmayalım

Ailemden 3 kişiyi kaybettim usta. Ilk dönemler yogunluk sebebiyle yogun bakimlarda ohal ilan edilirken bende 6 ay vardiyali çalıştım. Önümde kaç kişi öldü haddi hesabı yok. Kapasite sorunu sebebiyle hastalarin bir bölümünü komşu ülkere helikopter ile yolladık.

Normalde hekimler burada 5 senede 1 tekrar lisans yenilemeli ki tekrar çalışabilsinler. Doktorlar ve hemsireler arasında okadar hasta kalan, burn-out olanlar var ki bu lisans yenileme durumunu 2 senedir askıya aldılar.

Nasil boyle konuşabiliyorsunuz anlamiyorum. Bana dokunmadi yani böyle birşey yok. Şunun bunun oyunu demeyi lutfen birakalim. Hasta olanlara, ölenlere bari biraz saygimiz olsun. Biz hekimleri geçtim zaten. O saygi zaten yok oldu.

Arkadaşım siz niye başka tarafa çekme ihtiyacı duyuyorsunuz algılarınız mı kapalı yani olayınız nedir ?

Tekrar ediyorum ailemden ya da herhangi bir yakın çevremde bu virüsten vefat eden olmadı bu forumda var mı oldu mu diye sormuşum bu kadar basit evet ya da hayır

Herkesin şahsi fikri kendini ilgilendirir eleştirmeden önce insan olarak kalalım lütfen

Sapmaktan çekindiğin bilim bile yıllar içerisinde kendini değiştirebiliyorken bu neyin tutuculuğu ya

Gerçekten bilime bilimsel araştırmalara saygı gösteren ve takip eden birisi olarak yadırgıyorum bu sözü

Helvadan put yapıp acıkınca yiyen insanları aklıma getiriyor genç kardeşlerimize kötü örnek olmayalım
Bu kadar basit bir soru değil. Sorunun arkasından aşıdan yatan çok covidden ölen yakınım yok demek algının kralıdır.

olayı aşı lobiciliğine filan çekmeye de çalışmıssın.

neyi ispat etmeye çalıştığını anlamıyorum.

Üç tane yakınimi kaybettim iki kişi entube oldu ben üç gün serum yedim neyi merak ediyosun onu anlayamadım veya neyi ima etmeye çalışıyorsun

ONEPLUS A5000 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ben maske takmayı tamamen bıraktım zaten üç doz aşı olmuştum. Yaşadığım yerde de insanlar zaten aylardır salmıştı maske işini. Bu koronaya yakalansam bile aşılı istatistiklerine göre grip gibi atlatacağım neredeyse garanti. Aşı olmayan ölüyor zaten niye bir grup aşı karşıtını korumak için maske takarak hayat kalitemi gereksiz yere daha fazla düşüreyim? Herkes kendi tercihlerinin bedelini ödemeli.
Kısmen haklısın ama her aşı olan da kurtulmuyor maalesef.

@Ibrahim Özveren @Melih Peker @Hekim Aslan

Değerli doktor arkadaşlar,

Öncelikle sizleri seviyoruz ve insanlık için gerçekten en önemli görevlerden birini yaptığınıza inanıyoruz. Emeğinize ve mesleğinize saygımız büyük. Son zamanlarda saygısızlık boyutuna varan siyasi konuşmalar ve sosyal medya yalanlarına rağmen şunu söylemeliyim ki ülkedeki her aklı başında insan da bir önceki cümlelerime katılıyordur. Daha fazlası forumu ve dahi beni zora sokar deyip burada bitiriyorum.

Omicron varyantı gibi daha hafif ve bulaşıcılığı çok yüksek bir varyantın öldürücü bir varyanta dönüşme ihtimali hala var mıdır? Daha önceki salgınlarda benzer bir tablo oluşmuş mu acaba?

Üst Alt