Kripto Para Birimleri ve Coinler - Sayfa 297 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
hiç bi borsada al sat asla zengin etmez kısa vaade de belki kazandırır ama hepsi o kadar.
zengin olmak istiyorsak spot alıp üstüne yatıyoruz boğaya değin hepsi bu , çıkıcağımız yeri iyi kestirelim yeter ki benim hedefim 20x mesala gördüğüm an satarım bizden alanda kazansın fazlasında gözümüz yok.

Hiç anlamam bu işlerden 1-2 sene önce mi ne 350 TL'nin 300 TL'sine Shiba, 50 TL'sine de Pepe almıştım öylesine belki 5-10 sene sonra herhangi biri 0.10 dolar olur falan olur diye.

Hiç anlamam bu işlerden 1-2 sene önce mi ne 350 TL'nin 300 TL'sine Shiba, 50 TL'sine de Pepe almıştım öylesine belki 5-10 sene sonra herhangi biri 0.10 dolar olur falan olur diye.
abi çok basit aslında - zaman kovalayıp (birazda grafik okumayı anlayıp basic derecede) bir coin/hisse ya da herneyse ciddi düşüş gösterdiğinde alıcan (tüm yatırım paranla değil ama 10 liran varsa 4 5 ile alcan misal) daha da mı düştü kalanınlada alıcan (maliyet ortalamanı düşürcen) ve yukarı hareket bekliceksin. olay bundan ibaret açıkçası.

Örnek : Bitcoin ciddi çakılmıştı bir ara 100dolarlık coinler 9-12 dolarlara düşmüştü - o zamandan toplayanlar 1-1.5 sene içerisine x10 x12 aldılar. biraz uzak kaldım açıkçası 1 yıldır falan takip etmiorum ama yakında ufak ufak terkar bir portföy oluşturmak lazım gibi duruyor hem coin olarak hem borsada.

bence hem spot yatırımlık orta-uzun vadeli bir sepet için bakiye, hem de eğer fiyat trendinden ve teknikten anlıyorsanız trade bakiyesi olmalı. bunun ağırlığı da %80'e %20 olmalı, max 70 ila 30 yüzdelik dilimlerinde tutmayı öneririm. Ayrıca bir miktar da kenarda nakit olsun ki geçen günkü gibi 60-62k bandına geldiğinde günlük desteklere oturmuş altlardan alım yapılabilsin.

Üst Alt