Kulübümüz, Olimpiu Morutan'ın Transferini KAP'a Bildirdi! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kulübümüz, Olimpiu Morutan'ın Transferini KAP'a Bildirdi!

Hayırlı olsun hoca yeni bi Felipe bulmuş. InşaAllah bu koşarda ocakta postalamaz.

+ Yönleri

* Izlediğim kadarıyla dediğim gibi Felipeye benzettim ben. Sola doğru (rakipler bunu bilsede) bi şekilde adamını çalımlıyor. Videoda izliyorum, rakip sola çekeceğini biliyor, ona göre önlem alıyor hatta arkasına bi kişi daha geçiyor ama allem ediyor gallem ediyor ikisinide geçiyor. Sol ayağıyla topu çalım atarken sağada solada çok iyi, hızlı ve temiz yönlendiriyor.

* Şutları / Duran toplarıda sağlam

* Oyun görüşü iyi, hızlı düşünebiliyor (bazen yinede çalıma girişiyor halbuki tektop oynasa orada çok daha tehlikeli olur. Bunu çözmesi lazım).

- Yönleri

* Sağ ayağı bayağı zayıf gibi. Buna çalışması lazım.

* Defansif anlamda da ben biraz zayıf gördüm. Sanki sen atağı yönlendirde defansı biz hallederiz gibi bi görev verilmiş. Bu yönünü de geliştirmesi lazım.

* Son çizgiye pek inmiyor (sağ ayağı zayıf olduğu için). Bu konuda Boey önemli.

Genel olarak 'pozitif' bi izlenim elde ettim fakat yukarıda da belirttiğim gibi, geliştirmesi gereken yönleri var ve bunların en önemlisi 'defansif katkı'.

Eğer tutarsa Boey ile beraber rakibin sol kanadını felç etme ihtimalleri çok büyük. Bunuda sadece TSL için demiyorum. 1-2 yıl içinde CL de de rakipleri maymun etme ihtimalleri çok büyük.

Sağ içe birde Gedson gelse (bi renkdaşımızda bunu belirtmişti) offfki ne offf.

--------------------Morutan

----Gedson

----‐-----------------Boey

CL Kadro şimdilik

1860096_Galatasaray_SK.jpg

Kerem ve Taylan/Berkan şimdilik ilk 11 e yazılır ama en ideali orlara da daha güvenilir 2 oyuncu transfer etmek. Hele hele 6 numaraya.

Not: yabancı kuralının 1kez daha Allah belasını versin!

SM-G975F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Son düzenleme:
Beni heyecanlandıran ilk transfer oldu. İzlediğim son maçlarda beğenmedim performansını ama içimden bir ses iyi olacağını söylüyor. Hayırlı olsun camiamıza.

Hayırlı olsun. Bu senenin en heyecanlandıran transferi bence Boey ile profil olarak. Tutmasa bile bu tarzdan devam etmeliyiz, denemek zorunda olduğumuz şey bu. Az maaş, 20li yaşların başında x adam tabii kadroda tecrübe için başka adamlar olmalı, şöyle baba bir stoper veya 6 no hoş olurdu bu profillerle.

Üst Alt