GSC Haber - Kulübümüzün 31 Aralık 2022 İtibarıyle Olan Borcu Açıklandı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Kulübümüzün 31 Aralık 2022 İtibarıyle Olan Borcu Açıklandı!

Galatasaray, 31 Aralık 2022 itibarıyle kulüp borcunun 4 milyar 633 milyon 239 bin TL olduğunu açıkladı.

Galatasaray'ın, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen yıllık olağan mali genel kurul toplantısında yönetim ile denetim kurulu, mali raporlarla ilgili sunum yaptı.

GALATASARAY'IN BORCU 4.5 MİLYARDAN FAZLA

Yapılan sunumlarda kulüp ve bağlı ortaklarının 31 Aralık 2022 itibarıyla bağımsız denetimden geçmiş net borcunun 4 milyar 633 milyon 239 bin 861 lira olduğu belirtildi. Kulüp ve bağlı ortaklıklarının 2022 yılı konsolide faaliyet zararının 1 milyar 14 milyon 80 bin 724 lira olduğu aktarıldı.

DAVAYI GERİ ÇEKTİ

Kulüp üyesi Fırat Develioğlu'nun, sarı-kırmızılı kulübün 26-27 Mart 2022'de gerçekleştirilen olağan mali genel kurul toplantısında alınan kararların iptali istemiyle açtığı davayı geri çektiği ifade edildi.

240 milyon dolar gibi bi para, her sene şampiyonlar ligine gitmek zorundayız ve değerini bulan her oyuncuyu satmalıyız. başka türlü bu çark dönmeyecek

Riva'dan 2.2 milyar TL'lik gelir + Mecidiyeköy'ün satılmayan(daire+ticari alan) yaklaşık 800-900 milyon TL'lik beklenen gelirler bu tabloda satışları gerçekleşmediği için yok sanırım.

Kokuşmuşluk nirvana yine, doğruyu düz matematiği saklama çabaları. Haberci diye geçinip bir boktan anlamayan cahil kesim. 1 ay önce bu tabloyu paylaştığımda da değildir diyenler hala utanmıyor bir de.

Borç : 10 milyar
Borç alacak farkı : 6 milyar

4.6 milyar, 31 aralığa kadar olan borç, Zaniolo ve Florya yükümlülükleri içinde yok yani.

Böyle basit bir gerçeği göremeyip borç düştü diye pembe tablolar çizmeye, kendinizi kandırmaya devam edin.

Kokuşmuşluk nirvana yine, doğruyu düz matematiği saklama çabaları. Haberci diye geçinip bir boktan anlamayan cahil kesim. 1 ay önce bu tabloyu paylaştığımda da değildir diyenler hala utanmıyor bir de.

Borç : 10 milyar
Borç alacak farkı : 6 milyar

4.6 milyar, 31 aralığa kadar olan borç, Zaniolo ve Florya yükümlülükleri içinde yok yani.

Böyle basit bir gerçeği göremeyip borç düştü diye pembe tablolar çizmeye, kendinizi kandırmaya devam edin.
Borç alacak farkında 3 milyar TL'lik Riva+ Mecidiyeköy(satılmayan daire+ ticari alanlar)'ün 3 milyar T'l'lik geliri yok. Ekstra olumsuz tablolar çizmeye de gerek yok.

Borç alacak farkında 3 milyar TL'lik Riva+ Mecidiyeköy(satılmayan daire+ ticari alanlar)'ün 3 milyar T'l'lik geliri yok. Ekstra olumsuz tablolar çizmeye de gerek yok.
Nerden biliyorsun olmadığını? 3.5 milyar alacak var bilançoda, nerden geliyor peki o para? Bilançoyu oluşturan sen değilsen var ya da yok bilemezsin.

Ortadaki tablo baştan başa olumsuz ve riskli. Riskin yönetilememe ihtimali de oldukça fazla.

9 ayda borç x2 olmuş olumsuz tablo çizmeyecekmişim, bırak da ona ben karar vereyim.

Nerden biliyorsun olmadığını? 3.5 milyar alacak var bilançoda, nerden geliyor peki o para? Bilançoyu oluşturan sen değilsen var ya da yok bilemezsin.

Ortadaki tablo baştan başa olumsuz ve riskli. Riskin yönetilememe ihtimali de oldukça fazla.

9 ayda borç x2 olmuş olumsuz tablo çizmeyecekmişim, bırak da ona ben karar vereyim.
Açıkladılar çünkü tabloda 670 küsür milyonluk Mecidiyeköy geliri vardı. Sponsorluk anlaşmaları, taksitli oyuncu satışları, 3 yıllık loca satışları. Sırf Nef+ göğüs sponsorluğunun anlaşmaları 1 milyar Tl'!den fazla alacak sağlıyor mesela.

Açıkladılar çünkü tabloda 670 küsür milyonluk Mecidiyeköy geliri vardı.
O gelirin bilançoda olup olmadığını nerden biliyorsun diyorum, soru çok net. Bilançodaki kalemleri gösterip olası Riva geliri ve satılmayan Leo dairelerinin/dükkanlarının burada olmadığını kanıtlayabilir misin?

Bu rakamların bilançoda olmadığına dair bir ibare de olmadı ki Riva geliri bir tahmin. Şartlı alacak olarak olmadığı ne malum diyorum.

Bugünün bilançosunda 2 milyar olan alacak yarın alınmadan sonraki bilançoda yok olabilir yani nasılki vadesi gelmemiş borcu ödeyeceğin kesin değilse, vadesi gelmemiş alacağı da alman kesin değildir

Florya projesini becerirlerse borcu kapatıp üstüne yeni yatırımlar yapılabilir. Ama genel seçimlerle birlikte ülke ekonomisinin normale donmesi şart yoksa bütün kulüpler bu döviz kuruyla batar

O gelirin bilançoda olup olmadığını nerden biliyorsun diyorum, soru çok net. Bilançodaki kalemleri gösterip olası Riva geliri ve satılmayan Leo dairelerinin/dükkanlarının burada olmadığını kanıtlayabilir misin?

Bu rakamların bilançoda olmadığına dair bir ibare de olmadı ki Riva geliri bir tahmin. Şartlı alacak olarak olmadığı ne malum diyorum.

Bugünün bilançosunda 2 milyar olan alacak yarın alınmadan sonraki bilançoda yok olabilir yani nasılki vadesi gelmemiş borcu ödeyeceğin kesin değilse, vadesi gelmemiş alacağı da alman kesin değildir
Nef, Sixt, Nike ve diğer sponsorluklardan alacaklar(yemeksepeti, nesine, HDI vb.) Loca gelirleri, satılan oyuncuların taksitleri, yaklaşık 700 milyonluk Mecidiyeköy'den gelir, garanti olan yayıncı kuruluş gelirleri, Socios gibi iş birliklerden garanti olan gelirler, Kalamış, stad gibi yerlerde işletmelerin ihale kiralanan yerlerin gelirleri. Bunlara baktığımızda zaten oradaki alacak rakamına aşağı yukarı ulaştığı için. Riva ve Mecidiyeköy'den satılmayan yerlerin gelirlerinin olmadığını tahmin ediyorum. Çünkü sırf Riva ve Mecidiyeköy'den gelir 3 milyar TL zaten o yüzden bu ikisinin olmadığını tahmin ediyorum.

Üst Alt