Haber - Kulüpler Birligi, İstenilen Yeni Yabancı Sayısını TFF'ye Sundu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Kulüpler Birligi, İstenilen Yeni Yabancı Sayısını TFF'ye Sundu

6585a68238093fde313b8125.jpg

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç ve Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'la Riva'da bir araya geldi.

Toplantıda Kulüpler Birliği, Spor Bakanı aracılığıyla TFF'den istediği yeni yabancı kuralını paylaştı.

Kulüplerin isteği :
- Kadrolarında 12 yabancı
- Sahaya 11 yabancı ile çıkabilmek

TFF'nin, Kulüpler Birliği'nin teklifine sıcak baktığı bildirildi. EURO 2024 başlamadan önce TFF ve Kulüpler Birliği bir araya gelerek önümüzdeki 5 sezonun yeni yabancı kuralı için son kararını verecek.

TGRT Haber

abi kaldırın sınırı işte ne kasıyorsunuz - sahaya 11 çıkmak zaten bir nevi kadro kurulumunda rahatsın demek- adam parasını veriyorsa yedeğinde de tutsun ...

sahada 3 yerli yerine - maç kadrosunda minimum 5 ya da 6 yerli de geç.

Neyin matematiği - neye yarar zorlamak anlamıyorum.

Anadolu kulüpleri ucuza yabancı diziyor zaten hep - performans aldımıda ligde tutunuyor ya da 1 2 bir şey zorluyor zaten. Yerli kalitesizliğinden geri kalan takımlar var bence

Gerzek gerzek işler madem 12 yeterli geliyor 14 tane hatta 15 tane yabancı bulundurup bir iki tanesi gitsin diye triplere niye giriyorsunuz.

Sınırsız yabancı bunların 8 tanesi hariç kalanlarsan 23 yaş altında en az 2 sene sendeyse istediğin kadar alacsksın. Altyapı olur 18 yaşında almış oynatmışsındır. 5 sene 12 yabancı biri yedekte falan geçelim bunları. Bu sürdürülebilir değil. Bunu 2+3 yaparsın ilk 2 sene kulüpler düzelsin alttan da yetişmek zorunda olan yerli vs için sınır tamamen kalkmış şekilde işlersin 2. senenin sonunda da 23 yaş altında 2 sene sende oynamış şartını getirerek mis gibi bir planlama yaparsın.
Afrikanın bozkırından 23 görünümlü 36 yaşında 11 tane oyuncu getirerek başarılı mı olunacak.
Al beşiktaş planlamaya bak.
Bir tane sonraki satışta kullanmalık yabancıları var mı kendi buldukları. Gedson vs demeyin bunu bunlara getiren ahmet denen o kapasitesiz herif.

14 kalmasını tercih ederdim ama ben öneriyi yine de makul buldum doğrusu; artı bilmem ne durumunun bitmesi olumlu bir adım olur. Akla gelen diğer bütün formüllerde daha fazla problem çıkacaktır. Milli takımında şu kadar maç oynama şartı desen, Brezilya ile Mozambik aynı kefede olmaz; aslında benim de olumlu baktığım yaş sınırı desen, Afrikalı yamyamlara gün doğar, yahut sırf yaş kriterini karşılıyor ve CV sinde azıcık bir şeyler var diye olmadık adamlar için fahiş bedeller ödenir vs vs vs...

Tamamen serbest bırakılmasını da doğru bulmuyorum. Kulüplerin nasıl yönetildiği belli; anında b.kunu çıkarırlar. Bakmışsın, birçok kulüpte 25 i yabancı 30 futbolcu ve aynı mevkide rotasyona girmiş üç adet 35 lik yabancı, formda olan oynasın hesabı; o da iş değil...

mantıklı olur sana kimse ilk 11inde yabancı oynat diye zorlamıyor oynatırsan oynat daha iyisi Türk ise onu oynat umarım kabul edilir. 14 olayı tamamen saçmalık ötesi.

Üst Alt