Kulüpler Birliğinden 58. Madde Açıklaması! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kulüpler Birliğinden 58. Madde Açıklaması!

Cevap: Son Dakika l Kulüpler Birliğinden 58. Madde Açıklaması!

Cemil Çicek'te 32. günde abuk subuk konuşmuş.

Şike yapılmış olabilir ama sahaya yansımamışsa diye bıdı bıdı etti.

Yok neymiş pişmanlık yasası diye birşey varmışmış

Yok kişilerin yaptığı kulübü bağlamamalıymış felan falan

Sadri dede kupa törenide kupasini alacakmis gibi duruyordu :asd:.

Benim düsüncem:

FB'nin kacari yok.. fakat geri kalanlar (mesela "sadece" tesvik ile suclanan Trabzonspor) ayni sekilde düsmesini istemiyorlar.

fb'nin yolu belli:

[video=youtube;ahH_OUMnNHk]https://www.youtube.com/watch?v=ahH_OUMnNHk[/video]

klupler birliginden aciklama: cay ve pasta servisi oldukca iyiydi.

İşi sahaya yansımamışa cekip,Fenere eksi puan vermeleri yüksek ihtimal.

Biri bana degişme nin tanımını yapabilir mi?Hem 58. madde degişmeyecek,hem de revize edilcek,enterasan!

a)Şike Suçu Açısından:

Şikenin, futbolcuların sportif yeteneği olmasına rağmen gerçek performansını göstermeyerek müsabaka sonucunu spora aykırı etkilemesi nedeniyle dürüstlük, sportmenlik, spor ahlakı ilkelerinin özünü zedelediği ve şikenin niteliği itibariyle hile olması nedeniyle spor müsabakalarında bulunması gereken tüm ilkelerin açık olarak ihlal ettiği Spor Tahkim Mahkemesi kararlarında da kabul edildiğine göre şike suçunun gerçekleşmesi halinde küme düşürme cezasının ve teşebbüs aşamasında kalması halinde teşvik primi suçuna uygulanacak cezanın uygulanması gerekmektedir. Bununla birlikte, şike suçu açısından ayrıca gerçekleştirilen her bir şike suçu için 10 puan üzerinden puan indirme cezası verilmelidir.

b) Teşvik Primi Suçu Açısından:

Teşvik primi suçu açısından gene aynı şekilde ister suç gerçekleşsin ister teşebbüs aşamasında kalsın ilk hal için 15 puan olmak üzere her bir eylem için 5er puan artırmak suretiyle puan indirme cezası verilmesi ve bununla birlikte suçun gerçekleşmesi halinde ayrıca para cezası verilmesi gerektiği düşüncesindeyiz. Futbol Disiplin Talimatında öngörülen diğer suçlara nazaran ağır bir suç olması nedeniyle para cezasının ise Süper Lig için 250.000.-TLden 500.000.-TLye kadar, 1. Lig için 100.000.-TLden 200.000.-TLye kadar, 2. Lig için 50.000.-TLden 100.000.-TLye kadar, 3. Lig için 25.000.-TLden 50.000.-TLye kadar olmasının

Kademelendirme böyle birşey..

Konuyu bir tabloyla özetlemek gerekirse;

ŞİKE = KÜME DÜŞÜRME + PUAN İNDİRME

TEŞEBBÜS = PUAN İNDİRME+PARA CEZASI

TEŞVİK PRİMİ = PUAN İNDİRME + PARA CEZASI

TEŞEBBÜS = PUAN İNDİRME"

Çok güzel yazmıssın

abi biri sikeye tesebbus etmisse ve diger taraf kabul etmemisse

tesebbus edenden alinan para ve puanlari direk kabul etmeyene eklesinler:)

saka bi yana

bu derece gerizekali bu adamlar

Evet beyler bayanlar biz ne diyorsak o! İlk günde o oldu. Bugünde o oluyor. Kısacası Öztürk TFF ye yetersizsiniz dedi, MAA kulüpler birliğine güvendi. Öztürk Kulüpler birliği toplantısında hemde birliğin başkanının ağzından şu açıklamayı yaptırdı. TFF yetersizdir :asd: Bu kapak sana ömür boyu yeter MAA.

Ben ne olduğunu anlamadım açıklamalardan ama şunu söyleyebilirim ki biz dahi bütün kulüpler Fenerbahçe düşmesin istiyorlar içten içe. Ama özellikle bizimkiler bunu taraftara anlatamayacaklarından muhalif tutum sergilemek zorunda. Ben Fenerbahçe'nin düşmeyeceğini düşünenlerdenim.

valla fener ve sivas düssün

es es in zaten yöneticisi karismamisti, düsmez, düsmemeli.

bjk ye s aglam eksi puan cezasi verilsin.

tamamdir benim icin, ligtv icin de.

Nedim Türkmen: Teşviğe teşebbüs edeni düşürüp, şike yapanı da düşürürseniz adaletli olur mu ? Suçla ceza arasında orantı olması lazım.

Yıldırım Demirören: TFF'nin aldığı Genel Kurul kararında, Kulüpler Birliği'nin tavsiyesi alınmamıştır. Kulüpler Birliği, şike, teşvik, ırkçılık, şiddet gibi modern futbol dünyasının eylemlerine sonuna kadar karşıdır.: Uluslararası hiç bir risk almadan, yürürlükteki talimatlar çerçevesinde sözü geçen Kulüplerin savunma haklarını kullanmasını daha sonra TFF'yi, gerekiyorsa da cezaların verilmesini ve kararları tereddütsüzce almaya karşı davet ediyoruz. : Kişi ve kurumların süratle ifadelerinin alınması sonucunda alınacak kararın, en doğru karar olacağını düşünüyoruz. Kim hata yaptıysa muhakkak cezasını çekecektir. Ama ortada bir eşitsizlik varsa, bu eşitsizlik giderilecektir.

Uluslararasi risk almamak istiyorlarsa, F5 düsecek.

Adnan Öztürk yorum yapmadı çünkü o da bizim gibi anlamadı kararın ne olduğunu. Yanlış bir şey söylemek istemedi.

Bence değişen bir şey yok. Kademelendirme istiyorlar hala ama bu çok karışık bir şey. Teşebbüs etmek başlamak demek. Başladıktan sonra bitse ne olur bitmese ne olur ...

Oysa UEFA nın tavrı açık. En küçük şüphe yeter deniliyor. Kestirip atacaksın.

tesebbüse diger ülkede de eksi puan veriliyor galiba, tam bilmiyorum ama

mesela italyada.

Abi herşey kılıfına göre ayarlandı düşmez fener felan..

Herşey ayarlandı baksanıza bu kadar uzarsa bu iş çoktan bitmiştir tek umudum Uefa el atıp bitirecek işi..

Üst Alt