Haber - Kulüpler Birliği'nden Açıklama: "Spor kulüpleri siyasi tartışmaların parçası değildir" - Sayfa 18 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Kulüpler Birliği'nden Açıklama: "Spor kulüpleri siyasi tartışmaların parçası değildir"

fb space odası. Fenerbahçe Tribün olayları hakkında paylaşım Ali koça büyük tepki #space

Odayı dinlemedim ama zaten eylemler, hakaret yok bir şey yok, son derece doğal ve hak zaten. KB açıklaması da kulüplerin ifadeleri de bizleri, bu takımlara gönül vermiş insanları bağlamaz, temsil etmez. Biz her şeyden önce insanız. Kimliğimiz bu. Ortada ciddi bir zafiyet söz konusu. Can ve mal güvenliği gibi özetleyebiliriz. O yüzden demokratik haklarını kullandılar. Bu kadar basit ve maalesef biz kabul edip etmesek de onlar da biz de yazımızla bu hakkı kullandık işte diyecekler...

Yarın öbür gün karşıt gruplarda attığında çoğumuz buna demokratik hak diyemeyeceğiz misal. Ya da seni ıslıkla bastırdığında. Demokratik hakların bile aslında dillerde ne kadar sakız olduğunu görüyorum ve üzülüyorum.

Tesadüf eseri bir araya gelmiş kişilerin attığı istifa sloganı bir örgütleşme değildir misal.

Ama karşıt grupların şiddete varan eylemleri olursa orada iş haktan çok çatışmaya döner, bu da gücün artık fikirlerin önüne geçtiğinin kanıtı. Kim kimi yerse hesabı.

Biz gücümüzü fikirlerden alalım, yumruğumuzdan değil. Benim temennim bu yönde. Cehaleti böyle yenebiliriz. İlim, bilimle...İyilik kazanacak demiyor muyuz...Az kaldı. Sıka sıka kalmayan dişinizde inşallah çiçekler açacak...

O değil de bizim iç saha maçımızın olmasına çok var. O güne kadar önlemler alınır ve bizim statta tepki gösterilmezse, engellenirse toplum tarafından tepki göreceğiz. Bizim bu hafta maçımız olsaydı alası bizim tribünlerde olurdu.
AKP yahut dini tandanslı başka herhangi bir oluşumla bağlantısı olmadığını ispatlamak durumunda kalabilecek en son oluşum Galatasaray Kulübüdür bu ülkede. Herkes bilir, detaylarını paylaşmak bile yersiz. O bakımdan, üzülmene hiç gerek yok; yeterince üzüldün zaten; tekrardan geçmiş olsun...

İnsanların demokratik haklarını kullanmasına dahi izin vermiyor. Deprem'de vefat eden insanları şu olaya malzeme yapacak kadar kötüler. Taraftarların hüküm istifa tezahüratı yapmasına deprem şehitlerine saygısızlık diyorlar çıldırmamak elde değil, ulan hükümet istifa diye bağırılmasının depremde vefat eden insanlarla ne alakası var. İnsanlar enkaz altındayken sosyal medyaya yasak getirdiniz, süreci en kötü şekilde yönettiniz diye insanlar size tepki gösteriyor zaten. Ya arkadaş ben bu ülkenin vatandaşı olarak hükümet istifa diyemeyecek miyim? Tayyip bu ülkenin sahibi mi anlamıyorum ki.

neymiş kulübü siyasete çekmemek gerekiyomuş

Bildiriyi paylaşmamak iktidar karşıtlığı olarak algılanacakken paylaşmak iktidarın yanında olmak anlamına geliyo

Ee nasıl olacak şimdi bulaşmayalım derken bulaşmış ve yanlış tarafı seçmiş olduk
Bu bildiriyi RT etti diye GS Kulübünü kara listeye alacaksa, mevcut muhalefet de hiçbir vakit iktidara gelemesin, derim o vakit...

Ne zannediyorsun? FBJK AKP yi destekledi, biz muhalif kaldık diye, iktidara geldiklerinde bizi destekleyeceklerini mi?!..Müptezel rakiplerimiz ipin altında da üstünde de oynamayı iyi becerirler; BJK 'orijin solcu' oluverir, FB camiası her daim popülizme herkesten daha açıktır; haliyle de her gelen ilk önce onlara yaranmaya çalışır. GS Camiası istese de o kadar kıvrak hareket edemez; iyiki de öyledir...

Evet, sporla siyaset karıştırılmamalıdır; bugüne kadar hep bunu savunageldik kulüp olarak; bugün de değişen bir şey yok. Spor sözkonusu olduğunda, AKP li de olsa GS taraftarı birini, FB taraftarı olan herhangi bir FB liye tercih ederim elbette...Siyaset sözkonusu olunca hikaye değişir. Sapla saman bu kadar da karıştırılmamalı...

Neymiş şampiyonluk gidecekmiş twiti paylaşmazsak

Hayatta şampiyonluktan çok çok daha önemli şeyler var zaten herkes kafayı yemiş durumda adamın takımına küfür etsen seni öldürecek ama hayatını mahvedenlere çıt çıkarmıyor neymiş şampiyonluk gidermiş

Pehh
Pehh. Tam şampiyonluğa giderken isyan mı edeceksin. Daha önce aklın neredeydi.

Pehh. Tam şampiyonluğa giderken isyan mı edeceksin. Daha önce aklın neredeydi.
Geçen sezonun ikinci yarısında 'sıçan şeytan' bile kameralar önünde ''Galatasarayın 10-12 puanını hakemler götürdü'' demişti (İşin içinde FB yokken gayet objektif davaranabildiği, tarafımca pek çok kez teyitlidir) de mevcut siyasi güce pek bir laf edilememişti hatırladığım kadarıyla; mesela Nelsson-Marcao-Kerem üçlüsünden tek birisi uzun süreli sakatlık-ceza-formsuzluk yaşasaydı, yahut bazılarının yediği tek gol üzerinden bokladığı Pena gelmese de Çipe ile devam etseydik, koskoca GS şu an alt ligde mücadele ediyor olabilirdi; hiç abartmıyorum...

Üst Alt