Kulüpler Birliği'nden Yabancı Sınırına Tepki - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kulüpler Birliği'nden Yabancı Sınırına Tepki

Hiç umudum yok açıkçası he en fazla ara yolu bulurlar kademeli düşüş olarak 3 yıl içinde 8+2'ye kadar inilebilir o kadar

Bari kabul edilebilecek seviyede karsi teklif yapsinlar. Gelecek sene 8+6, ondan sknra 8+5 ve 3. Sezondan itibaren 8+4 olsun ve bu kural 5 sene kalsin. Yabanci sayisi 2 düsmüs (2 türk cöpüne yer acilmis olur ve menajerler kazanir) ve 3 oyuncu istiklal marsini okumus olur...

Ya ben işin hukuki boyutunu değerlendirmiştim. Sen kademeli olarak azaltacağım diyorsun da adam belki 4 yıllık kontrat yaptı geçen sene yabancısıyla. Her kulübü incelemedim de yabancı dolu olan kulüpleri 2 yılda nasıl bir anda azaltırsın daha arada sayıyı artırdın.

Kulüpler bunu tabii kabul etmezler. Çünkü bu hukuk garabeti.

1) Sözleşmeleri yapan takımlar o oyunculardan seneye kurtulmak zorunda kalacaklar. Kulüp bulamazlarsa feshedecekler. Tazminatlar ortaya çıkacak.TFF bir anda bu sorumluluğu üstlenir mi ? sanmam.

2) Hukukta kazanılmış hak vardır. Adam 14 yabancı ile 14 yabancı kuralı varken sözleşme imzaladıysa bu artık kazanılmış haktır. Ha 3 hazirandan itibaren sözleşme imzaladıklarınla bunu yapabilirsin. Ama öncesi için bu kuralı uyguladım diyemezsin.

Bu sefer 3 haziran tarihinden önce mi sonra mı imzalanmış bunun tartışması çıkacak. Çünkü 3 hazirandan önce sözleşme imzaladıklarınla özelikle gelecek seneye 3 yabancı sınırı gelse dahi 14 kişiyle çıkabilirsin.

İşler karışacak.

Hukuksal açıdan garabet bir şey bu.

Sportif açıdan zaten herkes değerlendirmeyi yapıyor. Yararları ortada.

Benim yapılması gerektiği düşündüğüm fikir şu : Bunu yaparsak Türk Futbolu ileri gider.

1) Yabancı Sınırsız olmalı

2) 90 dakikada maç esnasında yedekten veya ilk 11'de 2 tane altyapıdan oyuncu koyma zorunluluğu. Yani ya yedekten ya 11'de oyuncu değişimlerinde altyapıdan oyuncu girecek.

Yerli değil ALTYAPIDAN.

Sorun yerli oyuncu havuzu değil. Özelikle büyük kulüplerde altyapı oyuncusuna şans verilmeme durumu var. Eğer bu yapılırsa kulüpler altyapılarına önem verecekler. Ve altyapı oyuncuları şans bulacaklar.

Yapılması gereken şey altyapı zorunluluğudur. Ben öyle düşünüyorum.

Ya ben işin hukuki boyutunu değerlendirmiştim. Sen kademeli olarak azaltacağım diyorsun da adam belki 4 yıllık kontrat yaptı geçen sene yabancısıyla. Her kulübü incelemedim de yabancı dolu olan kulüpleri 2 yılda nasıl bir anda azaltırsın daha arada sayıyı artırdın.

1) Sözleşmeleri yapan takımlar o oyunculardan seneye kurtulmak zorunda kalacaklar. Kulüp bulamazlarsa feshedecekler. Tazminatlar ortaya çıkacak.TFF bir anda bu sorumluluğu üstlenir mi ? sanmam.

2) Hukukta kazanılmış hak vardır. Adam 14 yabancı ile 14 yabancı kuralı varken sözleşme imzaladıysa bu artık kazanılmış haktır. Ha 3 hazirandan itibaren sözleşme imzaladıklarınla bunu yapabilirsin. Ama öncesi için bu kuralı uyguladım diyemezsin.

Bu sefer 3 haziran tarihinden önce mi sonra mı imzalanmış bunun tartışması çıkacak. Çünkü 3 hazirandan önce sözleşme imzaladıklarınla özelikle gelecek seneye 3 yabancı sınırı gelse dahi 14 kişiyle çıkabilirsin.

İşler karışacak.

Benim yapılması gerektiği düşündüğüm fikir şu : Bunu yaparsak Türk Futbolu ileri gider.

2) 90 dakikada maç esnasında yedekten veya ilk 11'de 2 tane altyapıdan oyuncu koyma zorunluluğu. Yani ya yedekten ya 11'de oyuncu değişimlerinde altyapıdan oyuncu girecek.

Yerli değil ALTYAPIDAN.

Sorun yerli oyuncu havuzu değil. Özelikle büyük kulüplerde altyapı oyuncusuna şans verilmeme durumu var. Eğer bu yapılırsa kulüpler altyapılarına önem verecekler. Ve altyapı oyuncuları şans bulacaklar.

Hangi hukuk rtaş? Ülkede hukukla yapılan bi iş göstersene 😂

Müstehak bu kulüpler birliğine
17 takım birleşip bize karşı bildiri yayınlamışlardı
Şimdi girsin bakalım bir taraflarına pahalı pahalı yerliler
Sözleşmesi devam eden yabancılar

İşler karışacak.

Yerli değil ALTYAPIDAN.

Norvec‘te mi yasiyorsunuz?

Dingonun ahiri, tayyibin ciftligindeki kulüpler birliginin aciklamasi bu.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

3 Türk oyuncu oynatma zorunluluğu varsa Taylan ile Keremin yerleri garanti oldu 3. Türk oyuncu kim olur mevcut kadromuzda bu potansiyelde bir oyuncumuz yok maalesef kimse Emre akbaba, Oğulcan Çağlayan falan demesin yeni transfer stratejisinde yönümüzü Türk oyunculara çevirmemiz lazım Kaan Ayhan, hakan Çalhanoğlu, Aytaç Kara, Salih uçan, Kenan Karaman okay yokuşlu bu yazdığım oyuncularin hepsi ilk 11 oynar

İlk 11'de 8 yabancı oynayabiliyor 14 yabancı alma hakkı var oynatmayacagin 6 yabancıya boşuna para mı vereceksiniz ne saçma bir kural bizde ilk 11'i hak eden 5 yabancı var sadece Muslera, Marcao, Gedson, Onyekuru, Mohammed az biraz Luyindama, Yedlin ve Saracchi bu 3'ü yedek olur gerisi için transfer lazım Feghouli, Falcao, Babel ve Etebo gönderilmeli

3 Türk oyuncu oynatma zorunluluğu varsa Taylan ile Keremin yerleri garanti oldu 3. Türk oyuncu kim olur mevcut kadromuzda bu potansiyelde bir oyuncumuz yok maalesef kimse Emre akbaba, Oğulcan Çağlayan falan demesin yeni transfer stratejisinde yönümüzü Türk oyunculara çevirmemiz lazım Kaan Ayhan, hakan Çalhanoğlu, Aytaç Kara, Salih uçan, Kenan Karaman okay yokuşlu bu yazdığım oyuncularin hepsi ilk 11 oynar

Bence bir de yerli bek bulunur. Emre tasdemir muzmin sakat olmasaydi is gorurdu.

Yavsaklar yine fenerin en karli cikacagi senaryoya imza attilar.

Zaten en salakcasi karar 6 yabanciyi kenarda oturtuyor. Bu durumda cok sacma olur bu.kadar yabanciyi alip oturtmak. Diyo ki resmen sen 14 yabancinin %40 ini oyuna sokamayacaksin! Sonra da zaten bu rakam da azaliyor. Cidden manyakca karar!

Kaan Ayhan, Hakan Calhanoglu, Aytac Kara, Salih Ucan mutlaka alinmali bu karara gore. Mutlaka yerli secenekler guclendirilmeli.

Tabi Falcao, Donk, babel, Feghouli, Omar, etebo, sarrachi, yedlin gibi ise yaramaz, israf kontratlarin hepsinden cikilmali ama o da cok kanli olur.

bizim yoneticiler TFF yoneticiler futboldan cikmis kisiler olmadigi surec boyle sacmaliklar hep olacaktir...

Her gun hava durumuna gore kural ya geliyor ya gelmiyor.... cok acayip bir futbol yapimiz var....

Yerli oyuncular daha fazla maaş isteyecek bir fedarasyon nasıl kulüplerin elini güçsüzleştirir görüyoruz 8+6 diyorsun bir şart koy en azından oynatacağın 2 yerli senin alt yapından yetişmiş olsun falan diyebilirsin adamların geleceğe bugüne yaşanan çağa dair bir fikirleri yok.

SM-G900FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt