Kulüpler Sınırsız Yabancıda Karar Kıldı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: Kulüpler Sınırsız Yabancıda Karar Kıldı

İyi tamamda bu karar :

" Hadi sınırsız yabacı olsun, takımı yabancılarla dolduralım " şeklinde olmaz.

Mutlaka bir , kilit noktası olur.

Ne bileyim 3 tane alt yapıdan yetişen futbolcu olması , 21 yaş altı 2 futbolcunun olması gibi .

insallah o Kilit noktasini düsünürler cünkü ben bu Özgener'den cok ümitli degilim

Galatasaray'in Kalitesi artar ama öbür Türk Takimlari icin aynisini söyleyemem

suanda bile fb ve bjk'de cakma Türkler oynuyorsa bu sinir kalkinca hic bitane Türk oyuncu oynamaz

Bir teknik direktör için önemli olan başarılı olmak değil mi? Adam elinde daha kaliteli, yırtıcı, süratli, kuvvetli, bitirici Türk forvet varken iki pas yapamayan, daha çalım atmayı beceremeyen, gol atmaktan habersiz yabancı forveti niye oynatsın? Kendini düşünmez mi bu teknik direktör?

Ya altyapıya yabancı antrenörler getireceksin Türk futbolunun düzensiz ve bireysellikten kurulu oyun anlayışını değiştireceksin

Eğer yapamıyorsan

Altyapıda yabancı oyuncuya izin vereceksin En fazla 3 veya 4 olabilir ki türk oyunculardan daha düzenli ve daha çabuk kendini geliştirebilirler

Tamamen yabancı sınırının kalkması da bir bakıma Türk oyuncular için kötü olabilir.Eğer kaliteli olsaydı Türk futbolu buna gerek kalmazdı ama başarı için birşeylerden vazgeçmek zorundasın

Bir teknik direktör için önemli olan başarılı olmak değil mi? Adam elinde daha kaliteli, yırtıcı, süratli, kuvvetli, bitirici Türk forvet varken iki pas yapamayan, daha çalım atmayı beceremeyen, gol atmaktan habersiz yabancı forveti niye oynatsın? Kendini düşünmez mi bu teknik direktör?

fener yillardir yabanci oyuncular oynatmiyormu kötü olduklari halde ????

kac tane Türk yetenek harcadilar bu son 3 senede ???

Ya altyapıya yabancı antrenörler getireceksin Türk futbolunun düzensiz ve bireysellikten kurulu oyun anlayışını değiştireceksin

Eğer yapamıyorsan

Altyapıda yabancı oyuncuya izin vereceksin En fazla 3 veya 4 olabilir ki türk oyunculardan daha düzenli ve daha çabuk kendini geliştirebilirler

Tamamen yabancı sınırının kalkması da bir bakıma Türk oyuncular için kötü olabilir.Eğer kaliteli olsaydı Türk futbolu buna gerek kalmazdı ama başarı için birşeylerden vazgeçmek zorundasın

İyi de renktaş, o zaman da başarı Türk Futbolunun başarısı olmaz.. Anlatmaya çalıştığım şey bu.

Şimdi Halil'den çok daha iyilerini 3 milyon Euro'ya alabilirken sırf Türk diye 3 milyondan fazla verebilirler

Laf cambazlığı ile ne alakası var? Cevad Prekazi en az senin benim kadar Galatasaraylıdır. Galatasaray tarihinin olmazsa olmazlarındandır. Ayrıca anlayamadığım şey şu, yabancı bi futbolcuya hayran olmakla, yabancı sınırlamasının kaldırılmasına karşı çıkmak arasında nasıl bi bağlantı kurdun ? Sorguldığın şeye bak profilime neden Prekaziyi koymuşum, Ben Hagi'ye, Popescu'ya da hayranım onlarında resimlerini koyabilirdim,hatta Messi'yi..Bu hayranlıkla alakalıdır. İstersem elma armut resmi koyarım. Bağlantı kurmaya çalıstıgın şey yanlış.

Baglantı kurdugumu nerden cıkardınki? Merak ettim sordum.

Konuya gelince Herseyin kuralını kriterlerini bastan saglam tutarsan o basta türk futboluna şer olarak gözüken mevzu hayır olarak döner. Ama basta belirttigim gibi yoksa burası yabancı cöplügü olur kural yok kriter yok

örn: Orduspor gecen sene bruno mezenga diye bi adam getirdi ben oyuncuyu fmden tanıyordum yaw ordu nasıl oldu bunu aldı falan dedim sonra canlı izledim gercekten muthiş bi oyuncuydu ama maddi durumu el vermediginden alamadı bank asyada nasıl bi kural var yas sınırı koymuslar o yas sınırı dısında yabancı getiremiyorsun mesela öyle iyi oyuncular varki süper ligde anadolu takımlarında oyle oyuncular yok mesela

Yani biz bu kuralı nasıl deleriz diye dusuncegimize bu kurala göre söyle söyle bi yapılanma icine girelim 3-5 bişeyler verip brezilya arjantin belcika hollanda gibi genc yetenek fıskıran ülkelere gözlemci yollayalım 1-2 tane kaldıralım önce oyunundan sonra bonservisinden yararlanalım dedikden sonra bence bi mahsuru yok

Türk oyunculara formayı biz vermiyelim onlar gelip alsınlar.

Arda'nın Sercanın Necip'in Muhammetin M.topalın Selcuk inanın vb aldıgı gibi

Vermeye calıstıgmızda cıkan sonucu görüyoruz Aydın M.güven S.özkan Vb gibi

Avrupa'nın en geniş popülasyonuna, en fazla genç nüfusuna sahip ülke bizken, Almanya'dan İngiltere'den Hollanda'dan geriysek futbol olarak, sorun yabancı sınırlamasında mıdır yoksa altyapı egitiminde mi?

Türkiye'nin en iyi altyapısı bizde diye övünürüz ama Aydın gibi bi yetenek, mental anlamda adam gibi eğitilmediğinden, yok olup gidecek. Tek örnek Aydın'da değil. Yabancı futbolculara harcanan paranın %20sini altyapıya harcasak, eminim hem klüp bazında, hemde milli takım bazında Avrupa'nın en iyisi biz oluruz.

Avrupa'nın en geniş popülasyonuna, en fazla genç nüfusuna sahip ülke bizken, Almanya'dan İngiltere'den Hollanda'dan geriysek futbol olarak, sorun yabancı sınırlamasında mıdır yoksa altyapı egitiminde mi?

Türkiye'de ne doğru gidiyor ki,ulan 4 tarafın sularla çevrili elektriğe %70 zam yaparlar komiğiz komiğiz,bu kadar su kaynağı olupta elektrik üretemeyen kaç ülke var? biz hazırcı bir toplumuz,Erkin Baba'nın dediği gibi ''Böyle gelmiş böyle gidecek'' korkarız valla.

"Ligde yerli oyuncu kalmaz" hiç yerinde bir öngörü değil.

Aksine yerli oyuncular asıl değerlerini bulur, ve böylece Türk futbolcuları kendi sınırlı çevrelerinde krallar gibi yaşamaktansa yurtdışına çıkmayı düşünürler.

Ayrıca kimse yabancılardan kuramaz bütün takımını kolay kolay merak etmeyin.

Üst Alt