Kyle Walker: “Premier Lig, Şampiyonlar Ligi’nden daha zor” | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kyle Walker: “Premier Lig, Şampiyonlar Ligi’nden daha zor”

31 yaşındaki İngiliz sağ bek Kyle Walker, kariyerini sonlandırmasan önce Şampiyonlar Ligi kazanmak istiyor.

Manchester City'nin sağ beki Kyle Walker, Premier Lig'i kazanmanın Şampiyonlar Ligi'ni kazanmaktan daha zor olduğuna inanıyor.

31 yaşındaki oyuncu 2017'de City'ye katıldığından beri üç Premier Lig şampiyonluğu kazandı, ancak 2021'de final dışında Avrupa'da başarı elde edemedi.
Ancak İngiliz milli oyuncu, emekli olmadan önce kıtanın önde gelen turnuvasını kazanmaya kararlı.

Kyle Walker ne söyledi?​

Manchester City'nin sağ beki talkSPORT'a şunları söyledi:

"Bu kulübün ihtiyacı olan şey bu (Şampiyonlar Ligi). Buraya geldiğimden beri dört yıl boyunca her sezon söylüyoruz. Bu kulübün Manchester United, Liverpool ile rekabet etmesi gerekiyor. Gidip Şampiyonlar Ligi'ni almamız gerekiyor.

"Geçen yıl yakındık. O gün daha iyi bir takım kazandı. Benim dürüst hissim, Premier Lig'in farklı olduğu, sezon boyunca oynadığınız 38 maç daha zor.

"Şampiyonlar Ligi hayalini kurduğumuz bir şey ve umarım bu yıl hayallerimi gerçekleştirebilirim."

Oynamaya daha ne kadar devam etmeyi beklediği sorulduğunda Walker, "Umarım daha nice yıllar. Daha 2024'e kadar kontratım var, bu da beni 34'e götürüyor. Hâlâ zinde hissediyorum, hala hızlı hissediyorum.

Şampiyonlar Ligi'ni istiyorum, kariyerimi Şampiyonlar Ligi olmadan bitirmek istemiyorum.

“Kulüp, geçtiğimiz yıllarda başardıklarımızla bunu hak ediyor. Umarım daha fazla Premier Lig şampiyonluğu elde ederiz.

"Kişisel olarak, mümkün olduğu kadar uzun süre futbol oynamaya devam etmek istiyorum. Bunu daha önce de söyledim, bacaklarım bana durmam gerektiğini söyleyene kadar, sonra duracağım."

Şampiyonlar Ligi'nde Manchester City​

Pep Guardiola'nın takımı, Paris Saint-Germain, RB Leipzig ve Club Brugge'un önünde grubunu lider bitirerek Şampiyonlar Ligi'nin ikinci turundaki yerini aldı.

Son 16 turunda Portekiz ekibi Sporting CP ile karşılaşacaklar ve ilk ayak 15 Şubat'ta Lizbon'da oynanacak.

Rövanş mücadelesi 9 Mart'ta yapılacak. (GOAL TÜRKİYE)

1642872546770.png

He aynen.. Bu yüzden M.City her yıl şampiyonlar liginde tokatlanıp kendi ligine dönüyor :)

Adamlar sırf CL'yi alabilmek için her yıl milyonlar euro para harcıyor yinede bomboş dönüyorlar.

Hakkli. PL'de kücük futbol ülkesinden katilan yok. Ve lige yeni cikan takimlarin bile maddi imkanlari daha iyi oluyor bunlarin.

Şu konudaki yorumlar bile futboldan bihaberliğin göstergesi yav.

ŞLyi her sene o senenin en iyi takımı kazanmaz ama ligleri genelde o ligin en iyi takımı kazanır.

Knockout formatı farklıdır her zaman, Pep bu formatta çok başarılı bir hoca değil mesela.

İkisi aynı şey değilki

Birisi knock out birisi lig formatı

Bence de EPL şampiyonluğu daha zor iş

ŞLyi şans faktörüyle alma ihtimalin var 2018 Tottenhamı gibi, ligi alamazsın.
Herhangi bir kupa müsabakasını kura şansı gibi şans faktörleriyle alma ihtimalin var elbette ama kendi liginde diğerlerine göre çok iyi bir takımsan uzun maratonda başarı elde etme olasılığın daha yüksek. Büyük takımlara puan kaybedersin küçükleri duman edersin ligi alırsın. Ama şampiyonlar ligi son 8den itibaren büyük oranda senin büyüklüğünde takımlar. Hele ki bunların bazıları kupa takımları.

İngiltere ligi rekabetçi ligdir diğer liglere göre çok zor bir ligdir ayrı ama dünyanın en iyi takımlarıyla karşılaşabildiğin kupa organizasyonundan zor değildir diye düşünmekteyim.

Rakiplerin şansı tutuyor çoğunlukla. Bi tane kötü oynayıp elendikleri yok, Lpool bali finalde Chelsea balı.
Şans da lazim
Şans değil futbol kültürü ve gelenek lazım.. M.City; real madrid, Bayern Münih, Barcelona, Liverpool gibi büyük değil, son 8 yılda deli gibi para harcayarak "büyütülmeye çalışılan" kulüp.. Gelenekleri yok. Kültürleri yok..

Mesela Galatasaray; M.City'den daha büyük ve daha Winner takımdır.. Bunu taraftarı olduğu için söylemiyorum.. Marka olmak kolay değil.

Herhangi bir kupa müsabakasını kura şansı gibi şans faktörleriyle alma ihtimalin var elbette ama kendi liginde diğerlerine göre çok iyi bir takımsan uzun maratonda başarı elde etme olasılığın daha yüksek. Büyük takımlara puan kaybedersin küçükleri duman edersin ligi alırsın. Ama şampiyonlar ligi son 8den itibaren büyük oranda senin büyüklüğünde takımlar. Hele ki bunların bazıları kupa takımları.

İngiltere ligi rekabetçi ligdir diğer liglere göre çok zor bir ligdir ayrı ama dünyanın en iyi takımlarıyla karşılaşabildiğin kupa organizasyonundan zor değildir diye düşünmekteyim.
Yok yav kastım o değilki.

Mesela Barca, Bayern gibi örnekler var, bunlar gerçekten çok iyi oldukları için süpürdüler bir kaç sene ama Real asla çok iyi oynamıyorken 3 sene ŞL kazandı, ligde Barca götürdü o dönemlerde. Yine Messi çılgınlar gibi oynarken Liverpool Salah, Manesiz 3-0dan falan döndü, finalde de erken penaltıyı alıp yattı skora. Bu maçı ligde oynasan şampiyonluğu kaybetmezsin ama tek maçla 3-0ı verip belki de kupayı kaybedebilirsin.

Şans değil futbol kültürü ve gelenek lazım.. M.City; real madrid, Bayern Münih, Barcelona, Liverpool gibi büyük değil, son 8 yılda deli gibi para harcayarak "büyütülmeye çalışılan" kulüp.. Gelenekleri yok. Kültürleri yok..

Mesela Galatasaray; M.City'den daha büyük ve daha Winner takımdır.. Bunu taraftarı olduğu için söylemiyorum.. Marka olmak kolay değil.
Realle Barca da City kadar para harcadı, yine bomboş bir örnek.
City Pep sonrası sistem takımı oldu, kültür geliştiriyorlar. Finalde önemli oyunculardan eksik olup yavşağın teki KDByi sakatlayınca tek gole 90 dk yatmak da büyük takımlık değildir.

Senin verdiğim örnek anca PSG için geçerli olabilir zira futbol kültürleri yok.

Tamam da reis gs city oynasa kültür mu kazanacak onlari kulturu de kendi icinde var bizi avrupada takan mi var allahini seversen City o eşiği asti, rakipleri de onlar kadar harcıyor. Bayern 8 atiyor barcaya kultur multur gecelim devir değişti

Özellikle son yılların PL'si için haklı düşünce.

Tekil örnekler üzerinden gitmek doğru değil belki ama vurucu bir örnek olduğu için yazasım geldi, mesela 2010 Barca'sı İnter'den çok daha iyi bir takımdı ve açık ara daha iyi futbol oynuyordu ama o sene meşhur yarı final maçından sonra Barca'yı eleyip ŞL'yi almıştı İnter. Bu iki takımı aynı lige koysak Barcelona muhtemelen çok rahat şampiyon olurdu. Ha keza daha önce yazılmış 2018 tottenham'da güzel örnek.

Üst Alt