Kylian Mbappe: "Real Madrid'e transferim gerçekleşmediğinde ağlamıştım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kylian Mbappe: "Real Madrid'e transferim gerçekleşmediğinde ağlamıştım"

FA4vrulWEAIcjWa

Yaz Transfer dönemi boyunca PSG'den ayrılıp yüksek bir bonservis bedeliyle Real Madrid'e transfer olacağı konuşulan Kylian Mbappe, sessizliğini bozdu.

RMC Sport'a konuşan Mbappe, yaşanan transfer sürecini şu şekilde anlattı:

"Kulübe ayrılmak istediğimi bildirdim çünkü kontratımı uzatmak istemiyordum. Kontratımın bitmesine 1 yıl vardı ve bu yaz ayrılsaydım kulüp benden yüksek bir bonservis ücreti kazanıp yerime iyi bir futbolcu transfer edebilecekti."

"Burada geçirdiğim 4 yılda hep mutluydum. Şu anda da mutluyum. PSG bana çok şey kattı. Herkesin kazançlı çıkacağı bir transfer süreci istedim ama olmadı. Son olarak 'Kalmamı istiyorsanız kalırım' dedim ve konu kapandı."

"İnsanlar benim 6-7 sözleşme uzatma teklifi kabul etmediğimi söylüyor. Bu doğru değil. Leonardo ile konuşmak istemediğimi söylediler, bu da doğru değil. Leonardo ile görüştük ama bir çözüm bulamadık. Bu sebeple doğrudan başkanla görüştüm."

"Takımdan ayrılmak istediğimi yönetime ilettim ve bence erken de ilettim. Ayrılmak istediğimi ağustos ayının sonunda söylediğimi yazan haberler doğru değil. Bu talebimi temmuz ayının sonunda söyledim."

"Başkanın 'Bedavaya bile PSG'den ayrılamaz' sözleri beni çok endişelendirdi. Başıma neler gelebileceğini düşündüm. 'Takımı karıştırmak istiyor' derler diye olay sıcakken hiç bir şey söylemedim"

"PSG'den ayrılsaydım sadece Real Madrid'e giderdim. Bu yaz Real'e transferim gerçekleşmediğinde ağlamıştım."

"Ayrılmama izin vermediklerini düşünerek hiçbir zaman yaramazlık yapmayacağım. Futbolu çok seviyorum ve PSG'ye büyük saygım var."

"Messi'nin gelmesi PSG'den ayrılma kararımı değiştirmedi."

"Messi'nin buraya geleceğini hiç hayal etmemiştim. Posterini astığım birkaç oyuncudan biri. Biraz utangaç olsa da uyum sağlamaya çalışıyor. Geldiğinde Neymar da olağanüstüydü ama Messi başka bir şey."

"Messi sahada yürürken onun yerine de koşmayı kabul ediyorum."

"Şu anda geleceğimi düşünecek halde değilim. Kafaca çok yorgunum."

"Beğenmediğim bir pas attığı için Neymar'a serseri dedim. Bunlar maç içinde olan şeyler. Karşılaşmanın ardından Neymar ile bu konuyu konuştuk. Bu kazanma isteğimiz yüzünden oluyor. Sorun yok. "

3 ay sonra bedavaya imza atar.
En azından 150 milyon gideri vardı.
Muhtemelen Madrid bunun üstü bir para teklif etmiştir, bu Araplarda para tuvalet kağıdı değerinde.
Hiç bir paraya satmıyoruz diyorlar.

Seneye muhtemelen Mbappe ve Haaland Real Madrid yapar.
Real yine bir CL tripple yapabilir.
Defans hattına takviye şart.

Gscimbom mobil

Topçu olsam İngiltere varken ne la liga, ne başka bir lig, 3,5 az kazansam ne olacak. 10 milyon almamda 5 cukkalarım, hem oynadığım topun, hem taraftarın, hem rekabetin keyfini çıkararak bir kariyer geçiririm. Ah ulan ah. :)

Üst Alt