La Liga 22.Hafta | Atletico Madrid 2-1 Barcelona | 14 Şubat | Maç Sonucu - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

La Liga 22.Hafta | Atletico Madrid 2-1 Barcelona | 14 Şubat | Maç Sonucu

Cevap: La Liga 22.Hafta | Atletico Madrid 2-1 Barcelona | 14 Şubat | Maç Sonucu | NTV

şimdi bu maçta recep ivedik 3 olayına döndü :)

kimisi barça hiç bildiğimiz barça değildi iyi değildi diyo, kimisi at. madrid ne oynadı bee yandık diyo..

Barça mı eksik diye kötüydü de at. madrid iyi oynadı gözüktü, yoksa at. madrid çok mu etkiliydi de barçayı bu kadar silik gösterdi maçta :) bunun bir sonuca varılması gerekiyor kanımca...

Cevap: La Liga 22.Hafta | Atletico Madrid 2-1 Barcelona | 14 Şubat | Maç Sonucu | NTV

Affiyet olsun, bir daha ki sefere portakal tatli olani dene

image.php

:p

cok güldüm, bir de moderatörsün,örnek olacagin yerde...yazik

Cevap: La Liga 22.Hafta | Atletico Madrid 2-1 Barcelona | 14 Şubat | Maç Sonucu

Simao ve Reyes son haftalara çok formda oynuyorlar.Agüero o eski golcülüğünü aratsa bile hızı ve tekniğiyle çok büyük sıkıntı yaşatabilir.Forlan ise kendini bulmaya başladı.Ama yine de tam bir istikrar sağlamış değiliz.

Atletico'dan kontraataklar yersek büyük bir hezimet elde edebiliriz.Rakip sahada topu tutsak bile santrafor eksikliğinden dolayı bitirici hamleleri çok zor yapıyoruz.Bu da Kayseri ve Antalya maçındaki gibi kontraataklar yememizi sağlıyor.Önümüzdeki maçtan sağ sağlim çıkmamızın tek yolu,oynamalarına müsaade etmek.Güzel kontrollü bir oyun oynamak.Yoksa kendimizi bir kaosun içinde buluruz.

Aguero hızlı ama son vuruşlarda beceriksiz. Forlan ve Simao'ya çok dikkat etmemiz gerekiyor.

1266089869_extras_portada_8.jpg

Maç beklediğimden daha mücadeleci geçti. Atletico Madrid takım savunmasını iyi yaptı. İniesta'yı kanatta, Keita - Bousquets - Xavi üçlüsünü ise ortada düşünmüştü Guardiola. Fakat maçın hemen başında Keita'nın dramatik sakatlığı buna engel oldu. Çekilen MR'da yırtık tespit edilmiş. 1 ay sahalardan uzak kalacak Keita. Bu haberden sonra Galatasaray'dan daha şansız takımlar olduğuna inanmaya başladım. Tekrar maça dönersek, Keita'nın yerine Pedro oyuna dahil oldu ve İniesta orta üçlüde kendine yer buldu. Atletico Madrid kontra atakları iyi yapabilen bir ekipti. Maçın ilk 20 dakikalık kısmında iki kontra atak yaptılar. Forlan birisini gole çevirmişti. Simao'nun frikiği çok güzeldi. Barca, daha iyisini yapabilir dedim 2-0'dan sonra. Daha sonra Ibrahimovic'in golü geldi. 2-1'lik skoru çevirebilmek Barcelona için imkansız görünmüyordu.

İkinci yarıda beklediğim takım sahada yoktu. Bilindik şeytan üçgenleri kuran, kapalı savunmaları dahi paslarıyla ezen, topu koşturan takımı göremedim. Madrid alan savunmasını iyi yaptı ve boş alan bırakmadı. Gecenin adamı kuşkusuz Aguero. Savunmayı adeta tek başına yıktı. Bireysel yetenekleriyle kendisine pozisyon yarattı. Barcelona savunmasında ayakta durabilen tek isim Puyol'du. Savunmanın sağında Jeffren bekleneni veremedi. Aslında Bartra ile başlamasını düşündüm fakat ikinci yarıda aldı onu Guardiola. Sağ tarafı çok pasif kaldı Barcelona'nın. Burada Simao duvar paslarıyla etkili olmaya çalıştı. Özellikle Barcelona takımı beklerini çok aradı. Çünkü total futbolu uygulamak istiyorsanız bekleriniz sürekli ileri bindirmeler yapıp kademelere de girebilmeli. Bunun en iyi örneği Dani Alves. Ayrıca Barcelona topu geriden oyuna sokmakta zorlandı. Takımda bunu en iyi yapabilen iki adam Pique ve Marquez cezalıydı. Kısacası şansızdı Barcelona. Bu gidişle şansız olmaya devam edecekler. Çünkü Real Madrid'in fikstürü, şuanda daha avantajlı görünüyor. Sanırım ileriki günlerde Pep Guardiola'nın saçları biraz daha dökülecek.

Biraz da Galatasaray üzerinden gidersek, bir önceki yazımda belirttiğim gibi; Barcelona'yı yenerse özgüvenleri üst düzey olacaktı ve bunu başardılar. Galatasaray'da bu savunmaları açabilecek bireysel yetenekte çok oyuncu var. Özellikle Gio ve Keita'nın bireysel performansları ve kanat varyasyonları Galatasaray'ın hücum gücünü belirleyecek. Bunun yanında Perşembe günü mutlaka savunmada Servet oynamalı. Arkaya atılan toplarda Forlan ile baş edebilecek, Aguero'yu durdurabilecek fizik gücü Servet'te mevcut. Antalyaspor'a bile arkaya top kaçıran bir takım, müthiş kontra atak yapabilen Atletico karşısında ne yapar bilemiyorum. Maç bir anda bile kopabilir. Konsantrasyon çok önemli. O yüzden mutlaka Servet gerek. Hakan Balta'nın forma giyecek olması biraz daha rahatlattı beni. Deplasmanda gol atmak çok önemli. Bu işi forvetsiz yaparsak bu turu geçeceğimize inanabilirim. Fakat bugünde somut olarak gördüğümüz gibi, hiçte yabana atılacak bir takım değil.

https://basitoyna.blogspot.com/2010/02/atletico-madrid-2-1-barcelona.html

1266089869_extras_portada_8.jpg

Biraz da Galatasaray üzerinden gidersek, bir önceki yazımda belirttiğim gibi; Barcelona'yı yenerse özgüvenleri üst düzey olacaktı ve bunu başardılar. Galatasaray'da bu savunmaları açabilecek bireysel yetenekte çok oyuncu var. Özellikle Gio ve Keita'nın bireysel performansları ve kanat varyasyonları Galatasaray'ın hücum gücünü belirleyecek. Bunun yanında Perşembe günü mutlaka savunmada Servet oynamalı. Arkaya atılan toplarda Forlan ile baş edebilecek, Aguero'yu durdurabilecek fizik gücü Servet'te mevcut. Antalyaspor'a bile arkaya top kaçıran bir takım, müthiş kontra atak yapabilen Atletico karşısında ne yapar bilemiyorum. Maç bir anda bile kopabilir. Konsantrasyon çok önemli. O yüzden mutlaka Servet gerek. Hakan Balta'nın forma giyecek olması biraz daha rahatlattı beni. Deplasmanda gol atmak çok önemli. Bu işi forvetsiz yaparsak bu turu geçeceğimize inanabilirim. Fakat bugünde somut olarak gördüğümüz gibi, hiçte yabana atılacak bir takım değil.

Rolmin Maminov: Atletico Madrid 2-1 Barcelona

Buraya katılmıyorum, servet'in agueroyu forlanı durdurması için önce koşup onlara yetişmesi lazım. Onların karşışında çok ağır kalacağını düşünüyorum, o yüzden Emre güngör'ün oynamasından yanayım.

Buraya katılmıyorum, servet'in agueroyu forlanı durdurması için önce koşup onlara yetişmesi lazım. Onların karşışında çok ağır kalacağını düşünüyorum, o yüzden Emre güngör'ün oynamasından yanayım.

Yanlışın var, Servet gerektiğinde hızlanabilecek bir adam. Sorunu topla birlikte oynayamaması. Yoksa savunma ve fizik açısından takımdaki en iyi oyuncu. Daha önce sık gördük örnekleri. En basiti Türkiye'nin Euro2008'de ki Portekiz maçı. Emre Güngör - Neill ikilisi 10 saniyede kontra atak yapan takıma karşı çok sırıtacaktır. Barcelona'ya karşı 20 dakikada 2-0 öne geçmek her baba yiğidin harcı değil.

Yanlışın var, Servet gerektiğinde hızlanabilecek bir adam. Sorunu topla birlikte oynayamaması. Yoksa savunma ve fizik açısından takımdaki en iyi oyuncu. Daha önce sık gördük örnekleri. En basiti Türkiye'nin Euro2008'de ki Portekiz maçı. Emre Güngör - Neill ikilisi 10 saniyede kontra atak yapan takıma karşı çok sırıtacaktır. Barcelona'ya karşı 20 dakikada 2-0 öne geçmek her baba yiğidin harcı değil.

Ama şuda var euro2008 deki servet ile şimdiki servet arasında çok fark var benim gördüğüm. Servet hızlanabilecek bi oyuncu ama aguero'yu forlan'ı hızlanma konusunda geçebileceğini sanmıyorum.Emre güngör'ün servetden daha atletik bi yapısı olduğunu düşündüğüm için, bunun yanında teknik açıdan'da daha iyi durumda olduğu için onun oynamasından yanayım. Açıkçası benim gördüğüm servet son oynadığı maçlarda berbattı resmen.5 metre önündeki adama topu gönderemeyecek kadar aciz kalıyordu.

Barcelona, Xavi oyuna ağırlığını koyamadığı için kazanamadı... Orta sahadan oyun kuramadılar, saçma sapan kanat ataklarıya pozisyona girmeye çalıştılar... Bana sorarsanız Keita ya da Yaya Toure'nin eksikliği, dolayısıyla Xavi'nin oyun kuramaması yüzünden pozisyon üretemediler...

iki takımdada abartılacak bişey görmedim . athletico nun yaptığını tek bişey var defansın arkasına adam kaçırıyor. emre güngör ün oynaması tam bir facia olur o maçta servet oynamalı kesinlikle emre güngör arkasına inanılmaz adam kaçırıyor.

Zaten ilerde santraforumuz yokken defansı ilerde kurmak çok büyük bir hata olur.

Her ne kadar beceremesek de,geriye yaslanıp iyi pres yapmamız lazım.Kendi silahlarıyla onları vurabiliriz yoksa oyunu Atletico'nun sahsına yıkıp sonuç almamız oldukça zor.

Ama şuda var euro2008 deki servet ile şimdiki servet arasında çok fark var benim gördüğüm. Servet hızlanabilecek bi oyuncu ama aguero'yu forlan'ı hızlanma konusunda geçebileceğini sanmıyorum.Emre güngör'ün servetden daha atletik bi yapısı olduğunu düşündüğüm için, bunun yanında teknik açıdan'da daha iyi durumda olduğu için onun oynamasından yanayım. Açıkçası benim gördüğüm servet son oynadığı maçlarda berbattı resmen.5 metre önündeki adama topu gönderemeyecek kadar aciz kalıyordu.

Avrupa maçlarının konsantrasyonu farklıdır. Servet bu tip maçların adamı, emin ol. Emre Güngör son maçlarda iyi performans gösterebilir ama dediğim gibi sırıtır orda. Arkasına çok adam kaçırır.

Forvet yokken defansı ilerde kurmaya çalışırsak orada Puyol-Pique olsa kaçırır.

Avrupa maçlarının konsantrasyonu farklıdır. Servet bu tip maçların adamı, emin ol. Emre Güngör son maçlarda iyi performans gösterebilir ama dediğim gibi sırıtır orda. Arkasına çok adam kaçırır.

Sonuçta her kim oynarsa oynasın elinden geleni yapar inşAllah ve istediğimiz sonuçla ayrılırız oradan. :2_thumbs_up_-_anima

harbi diyorum ilginç adamlarsınız rakibinizi takip etmezsiniz gelir bi maçla kral yaparsınız bi maçla ligin en kötü takımıda kendi takımınıza yaptığınız gibi şurda athletico yu sürekli takip edenler adamlar yorum yazsa güzel olacak. athletico dada bi cacık yoktu bugün barcelona dada. kötü olan athletico savunması karşısında pozisyon üretemeyen barcelona vardı athletico yu kral yapıyorsunuz pesss..

Forvet yokken defansı ilerde kurmaya çalışırsak orada Puyol-Pique olsa kaçırır.

sürekli arkaya kaçırma potansiyeline sahip değiller pek onlar ama. hemm sürekli puyol-pique defansı ileride kuruyorlar pek kaçırmıyorlar ama :)

edit:sen forvet yokken demişsin pardon :)

Bugün çok iyiydiler ama umrumda bile değil o maçın havası bambaşka olacak!

Üst Alt