La Liga Başkanı Tebas: "Premier Lig, ekonomik olarak en iyisi ama sportif olarak La Liga daha iyi" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

La Liga Başkanı Tebas: "Premier Lig, ekonomik olarak en iyisi ama sportif olarak La Liga daha iyi"

FA7DmjzXEAEvMaE

La Liga Başkanı Javier Tebas: "Premier Lig, ekonomik olarak en iyisi ama sportif olarak La Liga daha iyi."

Javier Tebas "Karim Benzema, La Liga'nın yıldızı ve yüzü."

Javier Tebas: "Bence Barcelona, Capital Partners ile anlaşsaydı Messi'yi takımda tutabilirdi. Üstüne, Depay ve Agüero ile sözleşme imzalaması da durumu karışık hale getirdi."

Javier Tebas: "Florentino Perez, La Liga'nın büyümesini istemiyor çünkü bu olursa Süper Lig projesi düşecek. Real Madrid, yaptığımız tüm anlaşmalara meydan okuyor."

Javier Tebas: "Real Madrid pandemi sürecini harikulade bir şekilde yönetmesiyle ekonomik açıdan zirvede. Son 10 yıldır finansal açıdan mükemmeller."

Bence haklilik payi yuksek. Simdi EPL ne kadar cok guzel gelsede oradaki buyuk takimlarin arasindaki rekabetten dolayi, yine de zaman zaman cok abartildigini da dusunuyorum. En cok para orada diye dolayisiyla en iyi lig de orasi gibi bir algi olustugunu goruyorum bir kac senedir. Tebas'in aslinda demek istedigi, Ispanya ligi Ingiltere ligi kadar zengin olmasada sportif acidan bakarsak Ispanyol kulupleri cok daha basarili Avrupa kupalarinda. Son 20 yila bakarsak Ispanya bu konuda zirvede, yani mantikli dedigi. Suan Messi ve Ronaldo gittiginden beri eskisi kadar heyecan vermesede , futbol anlaminda kaliteli oyunlari hala devam etmekte. Bu Ispanya milli takimi icin de gecerli. Suan eski yildizlarin yoklugundan dolayi bir degisim yasiyorlar bu da normal.

Son 15-20 yila bakarsak adam hakli. Ama önümüzdeki yillarda ingliz takimlari avrupa futbolunu domine edecek gibi.

Haklı. Sadece bu kuşağın hatırladığı messi ronaldo değil, fenomenli carlos beckham figo raullu realden, romario rivaldolu barçaya kadar ki öncelerinde cruyff a kadar uzanan modern, puşkaş ve di stefano aynı takımda oynatan eski dönem içinde haklı.
Haksız. Futbolda dün yoktur, an itibariyle la liga çok sıradan, ispanyol olmayanın izleme sebebi yok.

özellikle avrupa kupalarındaki kupalara bakarsak doğru. Son 15 yılda sevilla 6, atletico 3, villarreal 1 kez uefa avrupa ligi kazandı

real ve barça 4 kez şampiyonlar ligi kazandı. Hatta hatırlamadığım varsa söyleyin ama ispanyol takımları hiç final kaybetmedi

*kendi aralarındaki finaller hairç

özellikle avrupa kupalarındaki kupalara bakarsak doğru. Son 15 yılda sevilla 6, atletico 3, villarreal 1 kez uefa avrupa ligi kazandı

real ve barça 4 kez şampiyonlar ligi kazandı. Hatta hatırlamadığım varsa söyleyin ama ispanyol takımları hiç final kaybetmedi

Ac Milan 4-0 Barca 93/94

Avrupa ligi için İngiliz takımlarının neredeyse hiç ciddiye almadığı hatta rotasyon yaptığı da bir gerçek maddi getirisinin azlığı nedeniyle. Barca- Real zaden dünyanın en büyükleriydi ki en iyi oyuncularda da buradaydı onlarda da düşüş başlıyor. Maddi fark açıldıkça bu düşüşte devam eder. Real- Barca'nın Süper Lig istekleri bu yüzden zaten ama İngilizlerin buna hiç ihtiyacı yok artık zor bu proje.

Ac Milan 4-0 Barca 93/94

son 15 yıldan bahsettim :)

Avrupa ligi için İngiliz takımlarının neredeyse hiç ciddiye almadığı hatta rotasyon yaptığı da bir gerçek maddi getirisinin azlığı nedeniyle. Barca- Real zaden dünyanın en büyükleriydi ki en iyi oyuncularda da buradaydı onlarda da düşüş başlıyor. Maddi fark açıldıkça bu düşüşte devam eder. Real- Barca'nın Süper Lig istekleri bu yüzden zaten ama İngilizlerin buna hiç ihtiyacı yok artık zor bu proje.

valla son 6-7 senedir şampiyon olanın direkt şl'ye gitmesi sebebiyle baya ciddiye alıyorlar. Ona rağmen yine ispanyollar kazanıyor. Arsenal geçen sene yarı finalde elendi villarreal'e ve bu sene avrupa kupalarında komple yok mesela

son 15 yıldan bahsettim :)

valla son 6-7 senedir şampiyon olanın direkt şl'ye gitmesi sebebiyle baya ciddiye alıyorlar. Ona rağmen yine ispanyollar kazanıyor. Arsenal geçen sene yarı finalde elendi villarreal'e ve bu sene avrupa kupalarında komple yok mesela
Benim ciddiye aldıklarını pek görmedim haklı olabilirsin ama maddi olarak açıldıkça bu farklarda açılacaktır bence.

Benim ciddiye aldıklarını pek görmedim haklı olabilirsin ama maddi olarak açıldıkça bu farklarda açılacaktır bence.

evet doğru ama şu an için doğru gözüküyor. İleride bakacağız ne olacağına. Gruplarda ciddiye almamaları normal ama özellikle son 16 sonrası ve özellikle ligde ilk 4 dışındaysa mutlaka ciddiye alıyorlar

CL ve EL şampiyonlarına bakarsak haklılık payı var son 10-15 yıllık süreç özelinde. Ha yıllarca şaibeli şekilde kazanıp şampiyon oldukları da unutulmasın , özellikle Real Madrid. Önümüzdeki periyotta ise İngilizleri yakalamaları imkansız. NBA gibi oldu artık EPL.

Madrid zaten seneye transferleri yapacak. Barca da para sorununu cozerse yine yildizlari toplar. Bence futbolcularin cogunun ilk tercihi yine Madrid ve Barca olur.
Ayrica Real Madrid - Barca maclari tum EPL derbilerinin toplamindan daha heyecanli.
Mbappe cepte dersek, Barca da mutlaka Haaland'i almali.

son 6 yılda 5 takim final oynadi
Chelsea-manu-arsenal-liverpool
bunlarda ilk 4 takimi

(y)
@Hasan Bekir

elbette ilk 4 içinde olanlar da ciddiye alıyor, ben özellikle diye belirttim sadece. Arsenal mesela 2 defa yarı finalde, 1 defa finalde kaybetti son 4 senede. Hepsinde ilk 4 dışındaydı. Manu, 2017'de ligde sanırım 6.olmuştu ama uefa'yı alıp direkt şl yaptı. İlk aklıma gelenler

Madrid zaten seneye transferleri yapacak. Barca da para sorununu cozerse yine yildizlari toplar. Bence futbolcularin cogunun ilk tercihi yine Madrid ve Barca olur.
Ayrica Real Madrid - Barca maclari tum EPL derbilerinin toplamindan daha heyecanli.
Mbappe cepte dersek, Barca da mutlaka Haaland'i almali.

Barca biraz zor düzelir bence

Üst Alt