Levent Nazifoğlu: "Diarra ile ilgili sözlerim yanlış anlaşıldı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Levent Nazifoğlu: "Diarra ile ilgili sözlerim yanlış anlaşıldı"

1285188_620x410.jpg

Galatasaray Sportif AŞ Yöneticisi Levent Nazifoğlu, transferle ilgili yeni açıklamalar yaptı. Nazifoğlu, 'Lassana Diarra yüzde 99 bitti' sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi

Levent Nazifoğlu, Beyaz TV'ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Lassana Diarra ile ilgili yüzde 99 sözlerim yanlış anlaşılmış. Diarra'nın 10 milyon euro'luk eski kulübüyle sıkıntısı varmış. Onu halledebilirse Galatasaray'a gelecek. Lassana Diarra ile anlaştık. 10 milyon euro'luk cezası ile ilgili bir gelişme olması lazım, konu burada düğümleniyor. 10 gün gibi bir zaman alacak görünüyor bu konu. Diarra olmazsa bir B planımız var. İsim vermek doğru olmaz. Mehmet Özbek Bey giderken yakalandığı için Lassana'yı söyledik ama 2 tane daha futbolcuyla görüşüyoruz. Yine Lassana Diarra kalitesine yakın oyuncular"

[FONT=proxima_nova_thextrabold]"3. BİR SANTRAFOR OLABİLİR"

[/FONT]
"Şu an 2 forvetimiz var, bu sene tek forvet oynayacağız. Bazen 4-4-2 oynayacak. Podolski ve Eren var. Podolski, Bayern Münih ve Köln'de 9 numara oynadı. O da 9 numarada oynamak istediğini söyledi. 3. bir santrafor durumu olabilir. Üst düzey bir santrafor için 10 milyon euroluk bütçe gerek. Bu sezon çok maç oynamamızdan dolayı bu transfer lüks olur. Hocanın böyle bir isteği olursa değerlendiririz tabii. Futbolcu transferi yaparken, Avrupa'da olamamak zorluyor. Tercihen Şampiyonlar Ligi vitrininde olmak istiyorlar. O konuda bir problem oluyor"

[FONT=proxima_nova_thextrabold]"BU FUTBOLCULAR KESİN OLARAK G.SARAY'DA OLMAYACAK"

[/FONT]
"Son zamanlarda Umut, Olcan, Tarık konusunda tartışma var. 'Ben burada olduğum müddetçe Umut, Olcan ve Tarık, Galatasaray forması giyemezler' demiştim. Oyuncuların geri dönme umutları vardı, bu umutları bitirmek için böyle bir konuşma yaptım. Ben Galatasaray'ın çıkarlarını korumakla mükellefim. Oyuncularla ve menajerleriyle defalarca kez görüştüm. Ancak, bir sonuç alamadım. Biz kontratlarına sadık kalıyoruz. Eğer bizden 2 milyon alıyorlarsa, başka bir kulüp 1 milyon veriyorlarsa, biz aradaki farkı kapatmaya hazırız. Bu futbolcular, kesin olarak Galatasaray'da olmayacak. Eğer kalırlarsa A2 takımıyla antrenmanlara çıkmaya devam edecekler. Talip var bu oyunculara, birçok talip oldu. İstanbul dışına çıkmak istemiyorlar, çeşitli bahaneler öne sürüyorlar"

[FONT=proxima_nova_thextrabold]"ALP YALMAN İLE PROBLEMİMİZ YOK"

[/FONT]
"Benim görevim, ilk önce Alp Yalman'a teklif edildi. Benim bu görevde olmamı istedi. Alp Ağabey, çok fazla operasyonda olmayacaktı zaten. Bilgi birikimini bize aktaracaktı, her gün Florya'ya gelecek hali yoktu. Planladığımız gibi devam ediyoruz. Her gün telefonla görüşüyoruz. Mehmet Özbek Bey ile toplantılar yapıp kararlar alıyoruz. Alp Ağabey ile ilgili en ufak bir problemimiz yok. Haftada 1, 10 günde 1 geliyor. Her gün Florya'ya gelmesini beklemek akla ziyan bir olay olurdu zaten."

[FONT=proxima_nova_thextrabold]"EN ZORLU RAKİP BEŞİKTAŞ"

[/FONT]
"14 tane futbolcuya ceza verdik. Bu cezalar kalkmadı. Sezon başında ceza talimatnamesi yayınladık. Bir maddede, gereksiz sarı kartla ile ilgili bir ceza tanımı var. Sarı kartlarla ilgili ceza kestik, o cezalar duruyor. Sonra ne olur, ne biter bilemiyorum. En önemli şey başkanın yaklaşımı. Futbolla ilgilenen bir yönetici olarak, ben bu konuda futbolcuların yanında yer alacağım. Şampiyonlukta en zorlu rakip olarak Beşiktaş'ı görüyorum. Fenerbahçe de zorlu rakip. Fenerbahçe'nin de kaliteli bir kadrosu var. Beşiktaş, stadı yeni açtığı için taraftarın da bir ilgisi var. Beşiktaş, bize zorlu bir rakip olacak"

[FONT=proxima_nova_thextrabold]"2 MİLYAR DOLAR'LIK PROJEMİZ VAR"

[/FONT]
"Galatasaray'da 2 milyar dolar'lık bir proje var. Hem Florya, hem de Riva ile ilgili bir projenin üstündeyiz."

[FONT=proxima_nova_thextrabold]SNEIJDER İÇİN TEKLİF VAR MI?

[/FONT]
"Sneijder için bize teklif gelmedi. 7.5 milyon euro'luk bonservisi var. 4.5 milyon euroluk bir kontratı var."

[FONT=proxima_nova_thextrabold]FATİH TERİM'E TEKLİF VAR MI?

[/FONT]
"EURO2016 sonrası Fatih Terim ile sohbetlerimiz oldu. "Gelir misin?" demedik, çok yüzeysel konuşmalarımız oldu. Biz ona bir teklifte bulunmadık, o da bize cevap vermedi. Öyle bir ortam olmadı. Milli takımın hocası Fatih Terim. Milli takımdan ayrılmadan teklif yapmamız abes kaçardı. Biz teklif yapmak için Milli takımdan ayrılmasını bekledik ama ayrılmadı. Hiçbir Galatasaraylı'nın Fatih Terim'i istememe lüksü yoktur."

[FONT=proxima_nova_thextrabold]BEYAZ TV
[/FONT]

DÖNEMİNDE YAPILAN TRANSFERLER:

Serdar Aziz-Bursaspor-STSL LİG 11.cisi, YENİLEN GOL: 55-İLK 11
Luis Cavanda-Trabzonspor-STSL LİG 12.cüsü, YENİLEN GOL: 59-İLK 11
Josue-Braga-Portekiz LİG 4.cüsü-İLK 11
Eren Derdiyok-Kasımpaşa-STSL LİG 7.cisi-İLK 11
Tolga Ciğerci-H.Berlin-Bundesliga 7.cisi-ROTASYON

Bence oldukça başarısız bir transfer planlamacısı kendisi.

14 Milyon Euro bonservis ile bundan çok daha iyi takım kurması lazımdı. Bu yönetim de Aysal kadar batıktır.

14 Milyon Euro bonservis ile bundan çok daha iyi takım kurması lazımdı. Bu yönetim de Aysal kadar batıktır.

Bir an sergen sandım

Bir an sergen sandım

Sergen bu tarz mı yazıyor hiç dikkatimi çekmedi.

Ama ligin en çok gol yiyen takımı olmamızı engelleyen 2 kulüpten futbolcu almak çok mantıklı değil.

Serdar'ı şahsen beğeniyorum ama sürekli sakatlık yaşıyor o da.

Keza Chedjou her sezon 10 maç sakat ve ceza ile geçiren bir oyuncu. Ha keza Semih'de öyle. Hepsini toplasan bir sağlam stoper etmiyor bu mantık ile.

serdar ve erenden umutluyum. bizde taraftar olarak biraz sabirli olmamiz lazim
hemen yargilamak bence yanlis olur, takim kotu durumda ama eger biz taraftar olarak destek verirsek eren ve serdar bugun besiktasin cenk ile necipden bin kat daha fayda saglar!

hersey isimle bitmiyor, riekerinkden cok umutluyum. biriysel degilde takim oyunu oynarsak erende serdarda bu lig icin en iyi isimler. daha ucuza alabilirdik ama avrupaya gitmeyen bir takima oyuncu almakta zor. turkiyenin durumu ortada

Üst Alt