Levent Şahin: "Omar için kazanmak istiyorduk" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yardımcı Antrenörümüz Levent Şahin, Süper Lig'in 16. haftasında Fraport-TAV Antalyaspor ile oynadığımız mücadelenin ardından yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulundu.

Futbolcumuz Omar Elabdellaoui için bu maçı kazanmayı arzuladıklarını ifade eden Levent Şahin, "Bu maçı Omar için kazanmamız gerekiyordu. Bunu beceremedik. Onun için çok üzgünüz. İstekli, hazır ve maçın bilincinde olan bir oyuncu grubu ile sahaya çıktık. Yalnız ilk 45 dakika savunma yapan bir takımla karşılaştık. 3. bölgede bütün varyasyonlarımızı denememize rağmen ilk devre sonuç alamadık. 51. dakikada Emre'nin kırmızı kart görmesiyle yaklaşık 45 dakika 10 kişi oynadık. Bu da oyun içinde bize belli oyunculara fazla yük bindirdi. Rakibimizin kırmızı karttan sonra hücum edeceğini düşünerek biz de daha çok oynamaya ve hücum etmeye çalıştık. Maalesef 3-6-1 şeklinde devam eden oyunda kapanan takımı açamadık. Galatasaray için bahane değil. Elimize geçen fırsatları değerlendirebilseydik; bu savunmada ancak bu kadar fırsat yaratılırdı. O yüzden kaybedilen puanlar olarak düşünüyorum. Anladığımız kadarıyla rakip bir puan için gelmişti. Bizim için kaybedilen iki puan var." diye konuştu.

Falcao'nun sakatlanarak oyundan çıkmasının takımı etkileyip etkilemediği sorulan Levent Şahin , "Hamle oyuncusu olarak ikinci devre Falcao'yu aldık. Aynı bölgeden sakatlandığını söyledi. Doktorlar daha sağlıklı bilgiyi verecektir. Falcao'yu bir hamle oyuncu olarak düşünmüştük, o yüzden çıkışı bizi etkiledi. Oyunu çözebilecek tarzda düşündüğümüz bir oyuncuydu. Emre'nin de kırmızı kart görmesiyle oyunda belli oyunculara çok fazla yük bindi." yanıtını vererek sözlerini noktaladı.

İlk yarıdan sonra Falcao'yu alıp Oğulcan'ı kenara atmadan çift santrafora dönmek daha iyi olurdu. 3-5-2 hem Donk'u rahatlatırdı, hem de ceza sahasında eleman sayısını arttırdık. Onu hiç düşünmemeleri canımı sıktı. Yine de bu kadar eksik takımla iyi mücadele verdi sahada, canları sağolsun.

simdi bir sey derdim ama ceza almak istemiyorum
sen bu maclari omar icin degil sampiyon olabilmek icin yapiyorsun
kazanmak zorundasin kardesim baska bir secenegin yok zaten

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

Üst Alt