Levent Tüzemen'den Fatih Terim'e: "Erken oyuncu değiştirmek yasak mı?" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
_4224d_800.jpg

Galatasaraylı spor yorumcusu Levent Tüzemen, Fatih Terim'in geç yaptığı değişikliklere sitem etti.

Alanyaspor maçını değerlendiren Tüzemen:

"Taylan-Etebo ikilisi baskı altında kalınca çok pas hatası yaptı. Etebo'nun kontrolsüz faullerden dolayı iki sarı kartla oyundan atılması Galatasaray'ın orta sahada Alanya'ya karşı bir üstünlük kuramamasının göstergesiydi. Erken oyuncu değiştirmemek yasak mı Fatih Hoca? Fatih Terim oyundan Akbaba'yı erken çıkarıp Ömer'i alsaydı orta saha güçlenir ve Alanya güçlü bir pres yapamazdı. Üretemeyen Galatasaray için gol atmak rakibin ya yapacağı bir hataya ya da duran top organizasyonuna bağlıydı. Bu fırsatı Moubandje penaltı yaparak verdi."

Akbaba'yı oyuna alıp Ömer'i soksa Kılınç'ı sağa atıp yine aynı sonuca ulaşacaktık. Hocanın maçtaki tek taktiksel yanlışı Akbaba'yı 10, Kılınç'ı kanat başlatması oldu. Gerisi eldeki malzemeye göre uygun işlerdi. Sanki kenarda Mert Hakan kadar hamle oyuncusu vardı da almamış gibi triplere girmeyelim.

Levent beye ilk defa böylesine katılıyorum.

Oyuna müdahale etmek için devre arasını beklemek dünyanın en saçma işidir. Hele ki terim 45te bile zor müdahele ediyor. 70leri bekliyor.

Bir yer bariz aksıyorsa dk 20 30 demeden müdahale edeceksin.

Bence değişiklik sonrası takım kötü oynadı. Keşke hiç değiştirmeseydi.

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hele şükür biri sesini cikarmis. Biz ne soylesek boş. TV'dekiler, radyodakiler, internetteki yorumcular biraz baskı kursalar, sorgulasalar hoca da belki oturur bi düşünür en azindan.

Akbaba'yı oyuna alıp Ömer'i soksa Kılınç'ı sağa atıp yine aynı sonuca ulaşacaktık. Hocanın maçtaki tek taktiksel yanlışı Akbaba'yı 10, Kılınç'ı kanat başlatması oldu. Gerisi eldeki malzemeye göre uygun işlerdi. Sanki kenarda Mert Hakan kadar hamle oyuncusu vardı da almamış gibi triplere girmeyelim.

Akbabayı bu maç özelinde diyorum oynatmak orta saha üstünlüğü rakibe vermek demekti. Sakatlıktan yeni çıkmış adamı ilk 11e hangi mantıkla oynattı anlamıyorum. Haa bu oyuncu grubu içinde -farklı birşey yapması gerekiyordu hocanın ve bu kadroyu sürerek yaptı- yapacak fazla birşey de yoktu açıkçası.. bazen şansta yaver gitmeli... mesela belhandanın golü iptal edilmese şimdi çok farklı şeyler yazılıp çiziliyor olurdu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Akbabayı bu maç özelinde diyorum oynatmak orta saha üstünlüğü rakibe vermek demekti. Sakatlıktan yeni çıkmış adamı ilk 11e hangi mantıkla oynattı anlamıyorum. Haa bu oyuncu grubu içinde -farklı birşey yapması gerekiyordu hocanın ve bu kadroyu sürerek yaptı- yapacak fazla birşey de yoktu açıkçası.. bazen şansta yaver gitmeli... mesela belhandanın golü iptal edilmese şimdi çok farklı şeyler yazılıp çiziliyor olurdu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam ben Akbaba'nın en sağlıklı haliyle bile 10 numarada başarılı olabileceğini düşünmüyorum. Kanatta Cengiz-Çalhanoğlu tarzı ters ayak orta, şut için kullanırsak bence alabileceğimiz en büyük verimi alırız. Sol kanatta izleyemedik ama Kılınç'tan da sağ kanat olmayacağı ortaya çıktı artık. Eğer iki oyuncu ters pozisyonda başlasa hem ortadan daha yaratıcı olurduk, hem de kanattan daha bitirici. Belhanda'nın golü sayılsa da yazılıp çizilen çok değişmezdi. Hoca 2 yılda insanlarda kasıtlı ya da değil öyle bir önyargı oluşturmuş ki 3'lük takımdan 2.5'luk oyun görünce aklını yitiriyor insanlar.

Üst Alt