Linnes ve Nagatomo Ayrılıyor, Fábio Coentrão Geliyor İddiası - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Linnes ve Nagatomo Ayrılıyor, Fábio Coentrão Geliyor İddiası

Tek santraforlu pas oyununda iki bekte de hücum gücü yüksek oyuncunun elzem olduğu aşikar. Nagatomo benim Galatasaray'da gördüğüm en değerli bek savunucularından biri ama hücum takımında büyük el freni olduğu kesin. Sene sonu sözleşmesi de bitiyor ve çoğu Asyalı oyuncu gibi ülkesine dönebileceğini kendisi de söylüyor. Ayrıca İtalya'ya da yeniden meyilli olduğu açık. Nagatomo ayrılırsa çok sesimi çıkarmam açıkcası, savunma anlamında verdikleri çok büyük olsa da hücum tarafındaki tekdüzeliği ciddi zarar veriyor takıma. Resmen ters ayak, bilmediği pozisyonda oynayan Dirar'dan bile fazla sırıtıyor işin hücum tarafında, bize iyi oyuncu şart.

Linnes'se benim hep beğendiğim, bir şekilde Mariano'dan formasını almasını beklediğim oyuncuydu. Ama geçen yıl Mariano fizik olarak bitikken, savunmada dökülürken bile hoca ondan vazgeçmedi. Heralde Linnes'i Nagatomo'nun ters tarafta oynadığı takımda yeterince yaratıcı bulmuyor, anlarım. Şener de geldikten sonra en azından sağ bek pozisyonunda Linnes 2. yabancı olarak fazla lüks kalmaya başladı. Mariano'yu gönderip Linnes'i tutmayı tercih ederim ama 2 yıl sonra adam akıllı pivot santrafora kavuşmuşken hocanın Mariano'dan kolay vazgeçeceğini sanmıyorum. Linnes belli ki takımda piyasası olan tek oyuncu şu anda. 6-7 gibi bir rakama gönderebilirsek muazzam ticaret olur bizim için.

Coentrao'yu çok uzun süredir izlemiyorum. Sıkıntısız olsa bizim kalibremizde kulüp için çok ütopik oyuncu ama sakatlıkları, özel hayatı kendisini yeteneğinin hak ettiği en üst seviyeden uzak tuttu birkaç senedir. Eğer fizik durumu iyiyse, sakatlık olarak bir sıkıntısı yoksa takımda görmek isterim. Mental sıkıntılarına pek takılmıyorum zira Melo'nun Riera'yı odada dövmesini bile pozitif işe çeviren Fatih Terim gibi bir menajer, Coentrao'nun da gönlüne gitmeye başaracaktır. Öyle böyle sol ayaklı bir sol beke hem sahadaki açılardan, hem de hücum çeşitliliğinden çok fazla ihtiyacımız olduğu aşikar. Bu Coentrao olur, başkası olur bilemem ama Nagatomo-Linnes'in en azından birinden çıkıp hücumcu bir sol beki takıma eklemek bizim için çok kritik olacaktır.

Üst Alt