Lionel Messi, 2026 Yılına Kadar Barcelona'da İddiası - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lionel Messi, 2026 Yılına Kadar Barcelona'da İddiası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Başka bir lig de ve başka bir takım da oynamasını çok isterdim. Barcelona dışında neler yapabileceğini ve ne kadar başarılı olacağını görmeyi çok arzu ederdim.

Messi gördüğüm en büyük yetenek. Fakat Barcelona bunun 2026’ya kadar futbolculuk yapamayacağını biliyordur diye düşünüyorum. Ne yazık ki karakteriyle yeteneklerini gölgeledi. Ronaldo ve Messi artık futbol dünyasını kötü etkiliyorlar. Yeni çıkan yıldızlara kötü örnek oluyorlar. İkiside futboldan silinseler hiç üzülmem. Futbolcular artık kendilerini ilah zannetmesinler.

Messi gördüğüm en büyük yetenek. Fakat Barcelona bunun 2026’ya kadar futbolculuk yapamayacağını biliyordur diye düşünüyorum. Ne yazık ki karakteriyle yeteneklerini gölgeledi. Ronaldo ve Messi artık futbol dünyasını kötü etkiliyorlar. Yeni çıkan yıldızlara kötü örnek oluyorlar. İkiside futboldan silinseler hiç üzülmem. Futbolcular artık kendilerini ilah zannetmesinler.
Kötü örnek mi? Nasıl ya?

Koca Barça’yı parmağında oynattı adam. Performansı da o eski Messi değil hani. Hem performansın düşecek, hem kendini her şeyden büyük göreceksin. Sadece bu ikiside değil aslında. Yıldızı parlayan her oyuncu kendini İlah zannetmeye başladı.
yani bu parayı sadece barca mı verebilirdi messiye

Koca Barça’yı parmağında oynattı adam. Performansı da o eski Messi değil hani. Hem performansın düşecek, hem kendini her şeyden büyük göreceksin. Sadece bu ikiside değil aslında. Yıldızı parlayan her oyuncu kendini İlah zannetmeye başladı.
Genç oyuncularla ne alakası var anlamadım ya bence kendin olmayan birşeyi varmış gibi anlatıyon.

Kendisini kulüpten (belki) büyük görmesi kötü ve kabul edilmemesi gerekir haklısın ama hem Messi hem CR7 gibi oyuncuları 35 yaş ve daha genç nesil hiç canlı görmedi , izlemedi. Çünkü başka bir örneği yok. Bundan önce Maradona vardı işte. Bunların yaptığını kimse yapamadı şimdiye kadar. Biraz abartılı geldi yorumun bana. Bu oyuncular çok büyük saygıyı hakediyorlar. Futbol dünyasına öyle bir iz bıraktılar ki 100 yıl da geçse isimleri konuşulur.

yani bu parayı sadece barca mı verebilirdi messiye
Tabii ki o parayı verecek kulüpler var. Tamda bu para meselesi işte. Futbolda her şey para oldu. Futbolun tadı kalmadı. O paraların karşılığı çoğu zaman verilemiyor artık. Falcao 5 milyon üzeri para alıyor ama karşılığını alamıyorsun. Messi gördüğüm en yetenekli futbolcu. Ama ben hiçbir futbolcunun yıllık 40-50 milyon hakettiğini düşünmüyorum. Futbolcular kesinlikle hakettiklerinin çok fazlasını kazanıyorlar. Dünya futbolu borç içinde kulüplerin bu anlamsız savurganlığından.

Tabii ki o parayı verecek kulüpler var. Tamda bu para meselesi işte. Futbolda her şey para oldu. Futbolun tadı kalmadı. O paraların karşılığı çoğu zaman verilemiyor artık. Falcao 5 milyon üzeri para alıyor ama karşılığını alamıyorsun. Messi gördüğüm en yetenekli futbolcu. Ama ben hiçbir futbolcunun yıllık 40-50 milyon hakettiğini düşünmüyorum. Futbolcular kesinlikle hakettiklerinin çok fazlasını kazanıyorlar. Dünya futbolu borç içinde kulüplerin bu anlamsız savurganlığından.
örnekleri 4 5 tane böyle topçuların bu kazandıklarının 3 4 katını zaten sponsorluklarıyla kazanıyorlar onlar için önemli olan paradan ziyade imaj da olabilir şimdi bu adam senelik 10 milyona imza atsa insanların gözünde ronaldodan düşük olur biraz da böyle bakmak lazım

Genç oyuncularla ne alakası var anlamadım ya bence kendin olmayan birşeyi varmış gibi anlatıyon.

Kendisini kulüpten (belki) büyük görmesi kötü ve kabul edilmemesi gerekir haklısın ama hem Messi hem CR7 gibi oyuncuları 35 yaş ve daha genç nesil hiç canlı görmedi , izlemedi. Çünkü başka bir örneği yok. Bundan önce Maradona vardı işte. Bunların yaptığını kimse yapamadı şimdiye kadar. Biraz abartılı geldi yorumun bana. Bu oyuncular çok büyük saygıyı hakediyorlar. Futbol dünyasına öyle bir iz bıraktılar ki 100 yıl da geçse isimleri konuşulur.
İlk mesajımda dedim. Messi gördüğüm en yetenekli futbolcu. Saygı hak ediyorlar kesinlikle. Ama onlarda futbola saygı göstermeliler. İsterse başka kulübe gidebilirdi daha iyi veriyorsa. Ama artık sahada futboldan çok saha dışında bu çekişmeleri görüyoruz.

örnekleri 4 5 tane böyle topçuların bu kazandıklarının 3 4 katını zaten sponsorluklarıyla kazanıyorlar onlar için önemli olan paradan ziyade imaj da olabilir şimdi bu adam senelik 10 milyona imza atsa insanların gözünde ronaldodan düşük olur biraz da böyle bakmak lazım
Elbette. Kulüpler veriyor, bunlarda alıyor. Madem alıyorlar artık sahada küstüm oynamıyorum triplerine girmesinler. Takımını demoralize etmesinler. Futbolu o ilk başlardaki mütevazi çocuklar gibi oynasalar keşke.

İlk mesajımda dedim. Messi gördüğüm en yetenekli futbolcu. Saygı hak ediyorlar kesinlikle. Ama onlarda futbola saygı göstermeliler. İsterse başka kulübe gidebilirdi daha iyi veriyorsa. Ama artık sahada futboldan çok saha dışında bu çekişmeleri görüyoruz.
Bende o konuda sana katiliyorum ama genc oyuncular artik kendini ilah gibi goruyorlar dedin o kisma takildim hani bunun ispati veya ornegi var mi diye yoksa diger dediklerin de bir problem yok bende oyle dusunuyorum. Ama sohret, paranin getirdigi bazi 'luks' problemler vardir ya bu da onlardan yani kacinilmaz. Senin de Instagram'da 100 milyon takipcin olsa, her sene 100 milyon euro paran kazansan ister istemez bazi konularda saha disinda daha on planda olmak isteyebilirsin. Bu durumda bir futbolcu olarak o genc, naif cocuk halinde kalmak neredeyse imkansiz bence.

Messi, La Liga'nın 2.7 milyar euro kredi desteği almasının ardından Barcelona ile sözleşmesini imzalayacak.
La Liga yönetimi, kulüplerin koronavirüsün neden olduğu ekonomik sorunlardan kurtulmasına yardımcı olacak büyük bir fon desteği sağlarken, Lionel Messi, Barcelona'nın La Liga'dan bu desteği almasının ardından 5 Ağustos'ta Barcelona ile yeni bir sözleşme imzalayacak.

Goal İspanya'dan Adria Soldevila ve Ruben Uria'nın haberine göre; İspanya'nın en üst düzey ligi, koronavirüs nedeniyle ekonomik sorunlarla mücadele ettikten sonra, CVC Capital Partners'tan 2,7 milyar Euro (2,3 milyar sterlin / 3,2 milyar dolar) değerinde bir kredi sağladı.
Barcelona, La Liga'dan 280 milyon euro (238 milyon sterlin/331 milyon dolar) alacak ve bu rakamın 42 milyon eurosu (36 milyon sterlin/50 milyon dolar) transferlere ve ücretlere ayrılacak, bu da Messi ile yeni sözleşmenin imzalanabileceği anlamına geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt