Lippi: "Son 20 yılın en iyisi Zidane" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lippi: "Son 20 yılın en iyisi Zidane"

Cevap: Lippi: "Son 20 yılın en iyisi Zidane"

Aynen katılıyorum. Bence en iyi ikinci.

Messi

Zidane

Maradona

.

.

.

.

Favori videom bu. Görüntü kalitesi kötü ama sonuna kadar izlemelisiniz.

0:39

1:03 :asd:

1:19

1:31 :asd:

1:34:asd:

1:51

2:32 :asd:

[video=youtube;QIqsOY3jQ94]https://www.youtube.com/watch?v=QIqsOY3jQ94[/video]

Messi bu sıralamaya dahil değilse okey ama eğer dahilse kimse kusura bakmasın ama Messi Zidanı futbol diye oynar.Çok süper bir oyuncuydu Zidan heleki BayerLeverkusen maçında Roberto Carlosun ortasına vuruşu gözümün önünde ama Messi tek başına takım .Daha sonra bence Ronaldinho gelir daha sonra Zidan gelir hatta bu sıralamaya Ronaldo ,çakma Ronaldo Xavi İniesta da girer.Zidanın önünde mi arkasında mı girerler orası ayrı konu.Yani birşeyi söylemenize gerek yoktu diye dünyanın en iyisi olunmaz .Messi bence Maradondan bile daha iyi .Messi diyorum ardından peh ediyorum .

Messi bu sıralamaya dahil değilse okey ama eğer dahilse kimse kusura bakmasın ama Messi Zidanı futbol diye oynar.Çok süper bir oyuncuydu Zidan heleki BayerLeverkusen maçında Roberto Carlosun ortasına vuruşu gözümün önünde ama Messi tek başına takım .Daha sonra bence Ronaldinho gelir daha sonra Zidan gelir hatta bu sıralamaya Ronaldo ,çakma Ronaldo Xavi İniesta da girer.Zidanın önünde mi arkasında mı girerler orası ayrı konu.Yani birşeyi söylemenize gerek yoktu diye dünyanın en iyisi olunmaz .Messi bence Maradondan bile daha iyi .Messi diyorum ardından peh ediyorum .

Zidane, Ronaldo (the original), Maradona gibi adamlar kendilerini Avrupa'nın çeşitli liglerinde çeşitli takımlarında ve milli takımlarında ispatladılar. Her oynadıkları takıma seviye atlattılar. Messi direk dünyanın en iyi takımında başladı ve ayrılmayı düşünmüyor. O yüzden net bir karşılaştırma imkansız.

Gençtir, belki ileride daha iyi olacaktır, en iyisi olacaktır onu bilemem. Ama bir adamın Milli Takım ve takım performansı bu kadar farklıysa, benim aklıma sorular geliyor. Messi, Livorno'da oynasa ona seviye atlatır mı? Aston Villa'ya gitse şampiyonluğa oynatır mı? Bilemiyorum. Milli takımının kupa hasretini söndürebilecek mi ileriki yıllarda.

Ama Ronaldo, Zidane, Maradona yapardı. Yaptılar.

Messi yapamaz demiyorum, ileride belki dahasını yapacak ama şu anda uçurum var.

Zidane, Ronaldo (the original), Maradona gibi adamlar kendilerini Avrupa'nın çeşitli liglerinde çeşitli takımlarında ve milli takımlarında ispatladılar. Her oynadıkları takıma seviye atlattılar. Messi direk dünyanın en iyi takımında başladı ve ayrılmayı düşünmüyor. O yüzden net bir karşılaştırma imkansız.

Gençtir, belki ileride daha iyi olacaktır, en iyisi olacaktır onu bilemem. Ama bir adamın Milli Takım ve takım performansı bu kadar farklıysa, benim aklıma sorular geliyor. Messi, Livorno'da oynasa ona seviye atlatır mı? Aston Villa'ya gitse şampiyonluğa oynatır mı? Bilemiyorum. Milli takımının kupa hasretini söndürebilecek mi ileriki yıllarda.

Sorulması gereken soru şu aslında:

Dünya'nın en iyi takımı olmasını sağlamak için en büyük katkıyı veren kim? Messi değil mi? :) Çoğu otoritere göre öyle, bana da göre kısmen öyle ama diğer geri kalan parçanın Xavi de olması kaydıyla...

Hocam Ronaldo İnterden Reale geldi ve orda çoğunlukla sakattı (İnterde).Daha öncesinde Barcelonada oynadı yani diğer takımlar dediğimiz takımlar İnter Real Barcelona .Tabiki bunlarla şampiyonluk yaşayacaktı ki yalnış hatırlamıyorsam İnterle şampiyonluk yaşayamadı.Yaşamış olsa bile İnter bu takım.Ayrıca şimdi futbol dönemlerle değerlendirilmeli.Brezilyanın Ronaldo ile dünya şampiyonluğunu kaazandığı zaman biz 3. olduk .Tarihin en dandik turnuvalarından biriydi ister kabul edelim ister etmeyelim.Arjantin Fransa ( Zidanlı Hanryli Lizarazulu bence efsane kadro) Hollanda Portekiz İngiltere gibi takımlar çeyrek final görmeden elendi .Zidanlı Fransanın şampiyon olduğu sene finaldeki rakipleri Ronaldolu Brezilyaydı . O Brezilyada efsaneydi Ronaldo Rivaldo vs .Şimdi dünyada bir ispanya gerçeği var .Takım oyunu nedir sorusunu her maç gösteriyorlar ve eğer istemezlerse hiçbir turnuvada hiçbir takım İspanyayı yenemez.Arjantin de adam gibi bir teknik direktör gelmedi uzun zamandır .Ben Arjantin ligini takip etmememe rağmen daha iyi kadro çıkarırım .Bir oyuncunun tek başına bir turnuvayı kazandırması mümkün değildir ki bunuda yukarda ki örneklerle verdim Hatta dur bir örnek daha vereyim .Maradonanın izlediğim son dünya kupasında ki halini gören İngiltereye efsane golü atan oyuncu olduğuna ( ki daha efsanevi golü Messi her sezon muhtemelen bir kez atıyor)kesinlikle inanmaz.Resmen döküldü .Madem Ronaldo Zidan ve diğer oyuncular tek başına dünya kupası kazandıracak kudrete sahipler neden her katıldıkları turnuvada bu kupayı ülkelerine götüremediler ? Demekki bir oyuncudan çok çok daha fazla etkenin bir araya gelmesi lazım ki ben Messinin Arjantin performansının söylenen kadar kötü olduğunu kabul etmiyorum.Adam gayet iyi oynuyor ama takımları kötü .(Aguero Tevez falan demesin kimse ne yapıyor bu adamlar takım için ?) .Messi Arjantinde değilde Almanyada olsa dünya kupasını alırlar zira takım buna uygun .Ters mantık yaparsak Maradona Barcelonayı şampiyon yapamadı hatta Boca ile oynadı 6 sezonda tek şampiyonluğu var diye biliyorum.Kısaca herkesin görüşüne saygı duyarım ama Messiye en yakın oyuncu Maradona o bile bence sadece yakın .Zidan Ronaldinho Ronaldo İniesta Xavi gibi oyuncular 2. kategori torbanın oyuncuları .Ama Messi Maradona Pele hatta Cruyf 1. torba oyuncuları.Zidan topu tereyağını ekmeğe sürer gibi kullanıyordu ve çok zekiydi .Gördüğüm en teknik oyuncuydu .Ama Messi gibi her maç aralıksız takımını sırtladığını görmedim .Ronaldinho Zidan Ronaldo vs gibi oyuncular için hazırlanan videolardaki hareketleri Messi her maç yapıyor .Sadece önümüzde ki hafta oynayacakları maçı izle Skills videosu hazırlasın.Ben Messi ile aynı dönemde yaşadığımız için şanslı olduğumuzu düşünüyorum çünkü dünyanın bundan sonraki döneminde sadece Messi imitasyonları seyredecez.

Lippi demişken düşünmeden edemedim..

Keşke Guus Hiddink yerine A Milli Takımımızın başında Lippi olsa da 4 değil 8 Milyon alsa gözüm kalmaz..

Hocam Ronaldo İnterden Reale geldi ve orda çoğunlukla sakattı (İnterde).Daha öncesinde Barcelonada oynadı yani diğer takımlar dediğimiz takımlar İnter Real Barcelona .Tabiki bunlarla şampiyonluk yaşayacaktı ki yalnış hatırlamıyorsam İnterle şampiyonluk yaşayamadı.Yaşamış olsa bile İnter bu takım.

Ters mantık yaparsak Maradona Barcelonayı şampiyon yapamadı hatta Boca ile oynadı 6 sezonda tek şampiyonluğu var diye biliyorum.Kısaca herkesin görüşüne saygı duyarım ama Messiye en yakın oyuncu Maradona o bile bence sadece yakın

1- Ronaldo çıkışını PSV'de yaptı.Yani direkt olarak Barcelona'da başlamadı Avrupa kariyerine.Kendini kanıtlayıp Barcelona'da ilahlaştı. İnter rekor bir transfer ücretiyle Ronaldo'yu aldı ki şanssız bir sakatlık yaşadı. İnter; Milan ve Juventus'un bayağı gerisindeydi o zamanlar. Şampiyonluğa hasretti. Milan ve Juventus resmen hegemonya kurmuşlardı ki İnter'in bu 2 takımı geride bırakması çok çok zordu o zamanlar.İtalya liginin cazibesi,tüm büyük futbolcuların İtalya hayali ve çok büyük paraların etkisiyle Ronaldo İnter'e transfer oldu. La Liga o zamanlar bu kadar çekim merkezi değildi.

2- Maradona mı Messi'ye yaklaşacak, Messi mi Maradona'ya...? :) Ben Maradona'yı 1990 Dünya Kupası'nda izledim. O zamanlar mavili adam diyordum,küçüktük tabii.Bana göre 2. turu bile haketmeyen Arjantin'i finale kadar getiren isimdir Maradona. Napoli'nin Platini'li Juventus'un önünde şampiyon olmasını sağlayan en önemli adamdır.Barcelona kariyeri de kötü değildi. Kral Kupası finalinde İspanya Kralı'nın önünde kavga edersen Maradona'yı bile postalarlar.

Ben Maradona kadar estetik oynayan bir futbolcu görmedim. Messi tartışmasız dünyanın en muhteşem futbolcusu şu an, onu izlemekten büyük zevk alıyorum ama Maradona konusunda hayır hayır...

Zaten Messi de "Maradona'nın yanına bile yaklaşamam" demiştir. Maradona'nın kazandıkları değil sadece onu en iyi yapan; oynadığı stildir,liderliğidir,tutkusudur. Messi bile Maradona'nın yanında robot gibi kalır.

Gerçek Ronaldo.

Bu konuyu tartışmam bile.

Arkadan Zidane gelir, Figo gelir, Raul gelir, Roberto Carlos gelir, Hagi gelir. Sıralaması tartışılır.

ne esamesinden bahsediyorsun dünya adını haykırıyor.

Bu saydığım futbolcular şuanda oynasaydılar Messi'nin adını çok duymazdık.Bunu bir Messici olarak söylüyorum.Sen bu saydığım futbolcuları izleyebildin mi Mesut? Nasıl 30-40 yaş arasındakiler için Klinsmann,Koumann,Rijkaard,Maradona,Romario varsa bizim içinde o saydığım futbolcular var.Onları izlediğim için yeni nesil futbolcular bana yeterince iyi gelmiyor.

1- Ronaldo çıkışını PSV'de yaptı.Yani direkt olarak Barcelona'da başlamadı Avrupa kariyerine.Kendini kanıtlayıp Barcelona'da ilahlaştı. İnter rekor bir transfer ücretiyle Ronaldo'yu aldı ki şanssız bir sakatlık yaşadı. İnter; Milan ve Juventus'un bayağı gerisindeydi o zamanlar. Şampiyonluğa hasretti. Milan ve Juventus resmen hegemonya kurmuşlardı ki İnter'in bu 2 takımı geride bırakması çok çok zordu o zamanlar.İtalya liginin cazibesi,tüm büyük futbolcuların İtalya hayali ve çok büyük paraların etkisiyle Ronaldo İnter'e transfer oldu. La Liga o zamanlar bu kadar çekim merkezi değildi.

2- Maradona mı Messi'ye yaklaşacak, Messi mi Maradona'ya...? :) Ben Maradona'yı 1990 Dünya Kupası'nda izledim. O zamanlar mavili adam diyordum,küçüktük tabii.Bana göre 2. turu bile haketmeyen Arjantin'i finale kadar getiren isimdir Maradona. Napoli'nin Platini'li Juventus'un önünde şampiyon olmasını sağlayan en önemli adamdır.Barcelona kariyeri de kötü değildi. Kral Kupası finalinde İspanya Kralı'nın önünde kavga edersen Maradona'yı bile postalarlar.

Ben Maradona kadar estetik oynayan bir futbolcu görmedim. Messi tartışmasız dünyanın en muhteşem futbolcusu şu an, onu izlemekten büyük zevk alıyorum ama Maradona konusunda hayır hayır...

Zaten Messi de "Maradona'nın yanına bile yaklaşamam" demiştir. Maradona'nın kazandıkları değil sadece onu en iyi yapan; oynadığı stildir,liderliğidir,tutkusudur. Messi bile Maradona'nın yanında robot gibi kalır.

Eğer tartışma konusu Messimi Maradonamı ise az çok anlaşırız :D ama Messiyi Zidanla kıyaslamam .Maradonanın Messiden üstün olduğu tarafı daha teknik ve bileklerine hakim olması ve futbol zekası daha direkt skora yönelik.Ama Messi takım oyuncusu bir bakıma .Ben Maradonanın Barcelona ve Boca istatistiklerini eğer bir futbolcu tek başına şampiyon yapabiliyorsa neden Boca ve Barcelonada yapadı demek için verdim.Yoksa Atletico Bilbao maçını indirip izledim ve dediğim gibi çok daha estetik bir oyuncu .Ama messi Maradonadan hem süratli hemde çabuk bu benim gözümde Messiyi Maradonanın önüne geçiriyor.Messinin kaleciyi önde görüp 50 metreden atığı gol yok ( zeka farkı Maradona ) ama peşine 5 kişiyi takıp gol yapması durumu çokça var.Ayrıca 1990 kupasında kötü dediğimiz Arjantinde Burruchaga , Caniggia, Goycochea,Sensini gibi şuan efsane olan isimlerin yanı sıra Bilardo gibi futbol dahisi olduğu iddia edilen bir hocaları vardı .Ona rağmen kupayı alamadılar .Şimdi soruyorum şuan ki Arjantin kadrosundan Messi dışında ( belki birde Aguero) efsaneleşek bir oyuncu söylermisin ? Giuliani, Renica, Ferrera, Francini, Corradini, Alemao, Fusi, De Napoli, Careca, Maradona, Carnevale

Napolidin 1990 da şampiyon olduklarında ki kadrosu .İtalya milli takımına 4 oyuncu vermişler,ayrıca tabiki Maradona .Yani herkesin dediği gibi anadolu takımını şampiyon yapma durumu yok .Napoli gayet iyi bir takımmış İtalya ligi için.İlerleyen dönemde bir çok oyuncu Juve Lazio İnter tarafından bölüşülmüş ( Milan tenezzül etmemiş zira onların Rijkard Van Basten Gullitleri falan vardı).Dediğim gibi benim için Messi Maradona Pele Hatta Cruyf 1. torba oyuncuları dolsyısı ile biz senle anlaşırız .Üç aşağı beş yukarı haklısın derim.Ama Zidan Ronaldo Ronaldinho Rivaldo Xavi İniesta çakma Ronaldo 2. torba oyuncular.Onlarla kıyaslamak yalnış olur benim kriterlerime göre.

Üst Alt