Liseye Giden Renktaşlar İçeri Doluşalım Lütfen | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Liseye Giden Renktaşlar İçeri Doluşalım Lütfen

Ben 10. sınıfım önce onu belirteyim. Bize söylenen okulda sınıf geçme yönetmeliğinin değiştiği. Size böyle bir şey söylendi mi idare tarafından bilmiyorum. Ya bu hocalar korkutmak için böle bişi dedi bize, veyahut da bu salaklar da anlamadılar.

4 dersten kalan otomatik olarak sınıf tekrarı olacakmış. Yani ortalama ile geçme kalkmış. Her ders kendi arasında değerlendirilecekmiş. 2 dönem ortalaması 50 olmazsa o dersten başarısız sayılıyormuşuz ve bu ders sayısı 4 olursa direk sınıf tekrarıymış. Eskiden dil ve anlatım hariç kaç dersten kalırsan kal 50 ortalama olursa geçiyordunuz şimdi yok öyle bir şey deniliyor okul yönetiminden.Öyle dendi bize. En fazla 3 zayıf olmalıymış. Kimi hoca diyor ki 3 dersten kalırsan sorumlu geçersin. Kimi diyor ki 3 dersten kalırsan dil ve anlatım haricinde siliniyor.

Konu ile ilgisi olan birisi aydınlatırsa iyi olur.

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Demiş.

MADDE 15 ? Aynı Yönetmeliğin 58 inci maddesinin birinci ve ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

?(1) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

aslinda kotu bisey degil. biz bir tane dersden kalsaydik universiteye girme sansimiz yok oluyordu.
4 ders ne yani, oha.

Geçen sene teşekkür aldım fakat okul değiştirdim ve buradaki hocalarla sıkıntılar oldu bazı gerizekalılar yüzünden. Hocalar o yüzden geçiriyor bize not konusunda sürekli. Tarihçi yemin etti bırakıcam diye isterse 100 alın dedi. 65 aldım ilk yazılıdan ama bırakıcak gibi o da...

Verdiğin yönetmelikte alt sınıflar dahil totalde 6'dan fazla zayıf dersin varsa sınıf tekrarı görünüyor. Bu dönem 4 tane dersin zayıf gelirse paşa paşa okuyabilirsin tekrar, ona göre çalış :D

Son düzenleme:
Üst Alt