Liverpool'dan Tepki Çeken Karar! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Liverpool'dan Tepki Çeken Karar!

nnnm_1.jpg

İngiltere Premier Lig'in lideri Liverpool, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı liglerin ertelenmesinin ardından bazı çalışanlarını ücretsiz izne gönderdi.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, bazı çalışanların ücretsiz izne gönderildiği duyuruldu.

Bu karara taraftarların yanı sıra kulübün eski oyuncuları Jamie Carragher ve Stan Collymore sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

Daha önce Premier Lig takımları Newcastle United, Tottenham, Bournemouth ve Norwich City de bazı çalışanlarını ücretsiz izne göndereceğini açıklamıştı.
Kaynak

kalple değil maalesef salt akılla alınmış bir karar. doğru bir karar.
özel hastaneler şirketler hatta devasa kurumlar bile bu yola gitmiş durumda. sonuçta kar zarar çarkı dönüyor

Ulan 1 tane futbolcunun yıllık maaşı kadar para veriyorlar mıdır tüm personele acaba. Konu futbolcular olunca bol keseden dağıtmada sorun görmeyen futbol takımları, en ufak şeyde faturayı personele kesiyor. Bunun adı şerefsizlik resmen.

Niye sallıyonuz ki? Doğru bir karar. Aynı hareketi bugün Galatasaray yapmış olsa desteklemeyecek miyiz? Kulüpler özellikle PL'deki kulüpler inanılmaz bir ekonomik sıkıntıya girmiş durumda. Zaten oyunculara aşırı yüksek maaşlar verdikleri için ve maçlar da askıya alınıp hiçbir gelir alamadıkları için yaptıkları doğru hamle. Ha üzüldüm mü üzüldüm sonuçta herkes ekmek parası için çalışıyor ama işin bir de realite kısmına bakmak lazım. Ki zaten büyük kulüpler de oyuncularının maaşlarından fedakarlık yapmasını isteyecektir. Mesela Barcelona yapmış bunu galiba. Mevcut ortamda bunu sürdürmeleri de imkansız. Çünkü ortada bir belirsizlik var.

Topçulara yapamazlar aynılarını.
Gücü yetene.
Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca futbolculara yapsalar ne olur ki. Örneğin City, Liverpool takımlarda ortalama 1 topçu bile yıllık 10M kazanıyorsa, yüzde 50 indirimle bile 5 milyon kazanır. Ne kaybeder? O 5M ile yedi sülalesini doyurur zaten. Ama bir personel 2 ay maaş alamasın sıkıntı çeker. Milyonlar kazanan heriflerle, milyonlar kazananların 1 restoranta bahşiş olarak bıraktığı parayı 1 ayda kazanan adamlar bir tutulur mu.

Üst Alt