LL 12/13 H:8 | Deportivo 4-5 Barcelona | Maç Sonucu | 20 Ekim - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

LL 12/13 H:8 | Deportivo 4-5 Barcelona | Maç Sonucu | 20 Ekim

Cevap: LL 12/13 H:8 | Deportivo 4-5 Barcelona | M.S | 20 Ekim

Bir Deportivo'lu taraftar'ın twiti,

"No pude encontrar nada que escribir .. no puede Barcelona para anotar 4 goles y yo voy a llorar"

"Barcelona'ya 4 gol atıp puan alamamak.. Yazacak bişey bulamadım ben ağlamaya gidiyorum."

:(

Barcelona gerçeği; sadece kendi altyapılarından çıkmış oyuncularla yapılabilecek 11;

Valdez, Montoya, Pique, Puyol, Alba, Busquets, Xavi, Fabregas, Iniesta, Tello, Messi.

Alba sizi şaşırtmasın, o da onların altyapısında yetişmiş biri. Daha bunlara ek olarak Pedro var, Thiago var, Cuenca var. Belki sattıkları ya da kiralık oynayan başkaları da vardır diğer takımlarda. Bu sezon Montoya diye bir adamı çıkardılar, sakat Dani Alves yerine çatır çatır oynatıyorlar ve sırıtmıyor. Valdez dışında yukarıdaki alt yapı kadrosunda sıratan bir tane adam yok zaten. O da formdayken tek tük hatalar yapsa da idare ederdi ama 2 sezondur çok formsuz ve o tek tük dediğim hataları fazla sıklaştı, hemen hemen her maç bir yumurtlaması var. Geçen sene Barça şampiyon olamadıysa en önemli nedenlerinden "birisi" de Valdez'in önceki sezonlara göre çok daha formsuz olmasıydı. Şu an as kadrolarında iki stoper gözüküyor alt yapılarından gelme Bartra ve Muniesa diye, eğer onlardan biri de oynamaya başlarsa yaşlanan Puyol yerine onu da yazabilirsiniz.

Altyapı konusuyla alakasız diğer bir not. Geçen seneden beri Barcelona artık teknik stoper kavramının ötesine gitti, çoğunlukla gerçek bir "stoper" oynatmıyor. As kadrodaki gerçek stoperler Pique ve Puyol'un oynadığı dakikalar çok düştü, bunlara teknik bir sol bek diyeceğimiz Abidal'i de ekleyebiliriz. Stoperde sürekli oynayan Mascherano, Song, bazen Busquets, bugün kırmızı karttan sonra Adriano gibi oyuncuların hiçbiri aslen stoper değil, orta saha veya kanat oyuncuları. Adamlar topa sürekli hakim oldukları, savunmalarını orta sahaya kadar çıkardıkları ve stoperlerden başlayarak oyun kurup, onları da pas trafiğine kattıkları ve hatta topu ileri taşımakta kullandıkları için böyle bir tercihte bulunuyorlar. İnanılmaz gerçekten.

Halı saha maçımıydı bu?

Hali saha maci degildi ama hakem zorla Deportivoyu ortak etti maca.3 0 ken bitmisti mac sacma salak bir penalti sacma salak bir kirmizi kart verdi mal hakem.Ona ragmen yinede dengede falan gitmedi mac .Kisaca Barcelona hem hakemi hem Deportivoyu hemde Madridi yendi.

Hali saha maci degildi ama hakem zorla Deportivoyu ortak etti maca.3 0 ken bitmisti mac sacma salak bir penalti sacma salak bir kirmizi kart verdi mal hakem.Ona ragmen yinede dengede falan gitmedi mac .Kisaca Barcelona hem hakemi hem Deportivoyu hemde Madridi yendi.

Zaten Barca normal sartlarda sirf böyle yenilebilecek bir takim. Hakemsiz, sanssiz bas edilebilecek bir rakib degil.

Pizzi'nin bonservisi hakkındaki düşünceleriniz?

Özeti seyrederken İngiliz spiker "işte bu yüzden Atletico'dan 15m€ istediler Pizzi için. Atletico bu rakamı duyunca vazgeçmişti" gibisinden bişeyler söyledi. Braga'dan Deportivo'ya kiralanmış bu sene (geçen sene de Atletico'da kiralık oynamış). Serbest kalma bedeli 15m€.

pizzi atletonun oyuncusu geçen sene aldılar ve fazla oynatmadılar seneye döncek ve hayatta vermez. 2-3 sene sonra okuturlar

barca kazanıyor ama bu kaleciye tahammül ettikleri yeter artık. barcaya kaleci lazım. versinler 20 milyon muslerayı verelim onlara:D. tam barcanın sitemine uygun bir kaleci.

bende baktım braga gösteriyor ama braga ve atletico arasında bir anlaşma gibi bir şey vatr sanırım. direkt alaiblirler.

Atletico Madrid to sign Pizzi next summer | Inside Spanish Football

Atletico Madrid to sign Pizzi next summer | Inside Spanish Football

Ben de araştırdım da işte o anlaşma/opsiyondan kasıtları serbest kalma bedeli galiba.
However, as part of the deal Atleti still have the right to purchase the Portuguese international and according to AS, will do so next summer for a fee of €13.5m, when he will reportedly sign a four-year deal.

Veya 13.5m€ opsiyonla kiralamışlardır ama Atletico bu parayı vermeye yanaşmamış.

Üst Alt