Lokavt konusunda olumlu gelişmeler var


Lokavt konusunda olumlu gelişmeler var

1 Temmuz'dan beri süren NBA'deki lokavtın sona erdirilmesi konusunda taraflar görüşmelerini sürdürüyor. NBA yönetimi ile Oyuncular Sendikası arasındaki müzakerelerde olumlu gelişmeler olduğu belirtildi.28 Ekim 2011 CumaAmerikan Ulusal Basketbol Ligi'nde (NBA), 1 Temmuz'dan beri süren lokavtın sona erdirilmesi için görüşmeler sürüyor.New York'ta dün gece biraraya gelen ve 7 saat görüşen taraflar, görüşmelerini sürdüreceklerini bildirdiler.Görüşmenin ardından basına konuşan NBA komisyon üyesi David Stern ve oyuncular sendikası yetkililerinden Billy Hunter, anlaşmaya varılması konusunda olumlu düşündüklerini ifade ettiler.Hunter, ''Anlaşmadan uzak olmadığımızı düşünüyorum'' derken, Stern, ''Yarın önemli ilerleme kaydedeceğimizi tahmin ediyorum'' diye konuştu.NBA'de, oyuncular sendikası ve takım sahipleri arasında gelirlerin paylaşılması konusunda anlaşma sağlanamaması üzerine 1 Temmuz'da lokavt kararı alınmış, anlaşmazlığın sürmesi üzerine 2011-2012 sezonunun 1 Kasım'da başlayacak ilk iki haftası iptal edilmişti.-Anlaşmazlık-Taraflar, özellikle gelirlerin paylaşılması ve oyuncu maaşlarıyla ilgili sistem üzerinde anlaşamıyor. NBA takımlarının sahipleri, ligdeki 30 takımdan 22'sinin geçen sezon zarar ettiğini ve bu nedenle oyuncu gelirlerinin azaltılması gerektiğini savunuyor.Yöneticiler, ilk önce son sözleşmede yüzde 57 olarak belirlenen oyuncu gelirlerini yüzde 47'ye çekmek ve oyuncularla daha kısa süreli kontratlar imzalanmasını istediler.Oyuncular sendikası ise görüşmelerde, yüzde 57 olan gelirleri yüzde 53'e indirmeyi kabul etti. Son görüşmelerde oyuncuların bu oranı yüzde 52,5'e kadar çektiği belirtiliyor. Ancak, takım sahipleri bu oranın yüzde 50-50 olarak belirlenmesinde ısrarcı ve görüşmeler bu nedenle sonuca ulaşmıyor.

Kaynak:AA
 
Cevap: Lokavt konusunda olumlu gelişmeler varBugün de anlaşma olmadı ama %52'ye inilmiş.Yaklaşık 120-150 milyon dolar gibi bir fark kaldı.
 
Cevap: Lokavt konusunda olumlu gelişmeler varLokavt nedeniyle NBA den transfer yapmak ahmaklık. Bjk gibi takımlar boşu boşuna masraf yaptı.Deron Williams bu koşullarda bjkye gelse ne olur. Ne reklam olur ne de dünya çapında etki yaratır. Önemli olan o transfer hamlesini her şey normal giderken yapmaktır. Bunu başardığın an dünya çapında ses getirirsin.
 
Cevap: Lokavt konusunda olumlu gelişmeler varlokavtın bitmesini cok istiyorum bjkle falan alakalı değil zaten onlar rakip olamaz bize lokavt bitmesse bi sene boyunca işimiz zor olur efes cska da lokavtlı oyuncu dolu barcada gasol kardeşleri alıcak realdede 2 3 tane adam var yani lokavt bitmesse ligi efes avrupayı barca veya cska alır gibi
 
Cevap: Lokavt konusunda olumlu gelişmeler varlokavtın bitmesini cok istiyorum bjkle falan alakalı değil zaten onlar rakip olamaz bize lokavt bitmesse bi sene boyunca işimiz zor olur efes cska da lokavtlı oyuncu dolu barcada gasol kardeşleri alıcak realdede 2 3 tane adam var yani lokavt bitmesse ligi efes avrupayı barca veya cska alır gibiefeste sadece ersan ilyasova var, aslında alınması söz konusu olamazdı ama kerem gönlümün sakatlığını göz önünde bulundurunca ersanı lokavt süresince aldılar. Kerem 4 ay içerisinde iyileşecek dediler. onlarda lokavt bitene kadar keremin boşluğunu ersan ile doldurma kararı aldılar. yani lokavt bitsede bitmesede efesi pek etkilemez.
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt