Lucescu: "14 yabancı varsa, 14 de Türk var" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lucescu: "14 yabancı varsa, 14 de Türk var"

Yaw hehe
gördük emreyi
bi bok oynamıyo adi cüce

Lucescu: "Emre Belözoğlu fizik olarak hala çok iyi durumda. Kendi kulübünün de en iyi oyuncularından.
Orta sahada pek sorunumuz yok."

Reis, ne zaman izledin en son?. BJK maçını izleyen biri bunu demez, dememeli, derse de -haklı olarak- başka sporlara yönelmesi önerilir hatta!...

Karakterinden nefret ederim ayrı konu ama adam doğuştan futbolcu, doğruya doğru. 37 yerine 32 yaşında filan bile olsaydı, her şeye rağmen transfer edilmesini isterdim. Yabancılar dahil olmak üzere bu ligin en kaliteli orta saha oyuncusudur an itibariyle. Yaşı gereği bunu sürdüremeyebilir tabi, doğaldır...

Reis, ne zaman izledin en son?. BJK maçını izleyen biri bunu demez, dememeli, derse de -haklı olarak- başka sporlara yönelmesi önerilir hatta!...

Karakterinden nefret ederim ayrı konu ama adam doğuştan futbolcu, doğruya doğru. 37 yerine 32 yaşında filan bile olsaydı, her şeye rağmen transfer edilmesini isterdim. Yabancılar dahil olmak üzere bu ligin en kaliteli orta saha oyuncusudur an itibariyle. Yaşı gereği bunu sürdüremeyebilir tabi, doğaldır...

oynadigi 2 milli macta gorduk. ukrayna macinda rakibin kontralarinda herif kadraja bile girmedi. deplasmandaki sevilla maclarinda da ayni sekilde. pas dagitmasi flan filan iyi de sadece onlarla olmuyor ust duzey maclarda

oynadigi 2 milli macta gorduk. ukrayna macinda rakibin kontralarinda herif kadraja bile girmedi. deplasmandaki sevilla maclarinda da ayni sekilde. pas dagitmasi flan filan iyi de sadece onlarla olmuyor ust duzey maclarda

Daha iyisi varsa söyle de bilelim, önemli olan mevzu bu. En kritik maçlarda Emre' nin oynatılmasını doğal karşılıyorum mevcut oyuncu havuzu itibariyle. Takım dökülüyor da Emre toparlıyamıyor argümanı yersizdir, diğerleri ne yapabildi ki Emre' nin yetersizliğine sıra gelsin?...

Belli ki BJK-BŞ maçını izlememişsin; son yıllarda gördüğüm en iyi orta saha oyuncusu performanslarından biridir ki ligin en kilit maçlarından biriydi n'olacaksa?. MT da çoğunlukla bu lig oyuncularından oluşturulduğuna göre Lucescu' nun Emre hakkında söylediklerinde bir absürdlük göremiyorum...

Kendisine methiyeler yağdırıyor durumunda olmak hiç de hoşuma gitmiyor, emin ol. Ama yok işte, 20 yıldır daha iyisi çıkamadı koca memlekette...

Daha iyisi varsa söyle de bilelim, önemli olan mevzu bu. En kritik maçlarda Emre' nin oynatılmasını doğal karşılıyorum mevcut oyuncu havuzu itibariyle. Takım dökülüyor da Emre toparlıyamıyor argümanı yersizdir, diğerleri ne yapabildi ki Emre' nin yetersizliğine sıra gelsin?...

Belli ki BJK-BŞ maçını izlememişsin; son yıllarda gördüğüm en iyi orta saha oyuncusu performanslarından biridir ki ligin en kilit maçlarından biriydi n'olacaksa?. MT da çoğunlukla bu lig oyuncularından oluşturulduğuna göre Lucescu' nun Emre hakkında söylediklerinde bir absürdlük göremiyorum...

Kendisine methiyeler yağdırıyor durumunda olmak hiç de hoşuma gitmiyor, emin ol. Ama yok işte, 20 yıldır daha iyisi çıkamadı koca memlekette...

bjk bs macini pur dikkat izlemedim ama mac zaten gures seklinde gecti cogunlukla
kotu tocpu demiyorum da bu kadar ragbet gorecek bi herif degil. iyi yaptigi seyler oldugu gibi takima zarar da verdigi noktalar var.
hele yanindaki mahmut mt'nin yanindan gecemezken bu kadar ovulmemeli. tum lesh isleri mahmut yapiyor ve cok faydali oynuyor. ama emre erotik paslar attigi ve 37 yasinda oldugu icin ragbet goruyor. o gorevi yapacak nuri, oguzhan falan var milli takimda oyle vazgecilmeyecek bi herif degil. ama lucescu dingosu 3 benzer topcuyu nuri-oguzhan-emre olarak ayni anda oynatirsa tutmaya devam ederiz

bjk bs macini pur dikkat izlemedim ama mac zaten gures seklinde gecti cogunlukla
kotu tocpu demiyorum da bu kadar ragbet gorecek bi herif degil. iyi yaptigi seyler oldugu gibi takima zarar da verdigi noktalar var.
hele yanindaki mahmut mt'nin yanindan gecemezken bu kadar ovulmemeli. tum lesh isleri mahmut yapiyor ve cok faydali oynuyor. ama emre erotik paslar attigi ve 37 yasinda oldugu icin ragbet goruyor. o gorevi yapacak nuri, oguzhan falan var milli takimda oyle vazgecilmeyecek bi herif degil. ama lucescu dingosu 3 benzer topcuyu nuri-oguzhan-emre olarak ayni anda oynatirsa tutmaya devam ederiz

Oğuzhan maç içi sürekliliği olmayan, zaman zaman parlayıp sönen bir futbolcu olmaktan öteye gidemez; hele Emre gibi ''All rounder'' orta saha oyuncusu rolünü asla üstlenemez...

Nuri ise zamanın Genç MT ında en büyük yıldız adayıydı, ancak onca A Milli maç oynadı, aklımda kalan tek bir iyi performansı olmadı, ne yapmaya çalıştığını kendisi de bilmiyor izlenimi verdi her defasında...

Mahmut demişsin, az çok beğendiğim gayretli ve vasat bir eleman, fazlası değil. Ne yapmalı Emre, aynı anda hem Fernando hem Alex de Souza performansı mı göstermeli?. Faal futbolcular içinde bildiğim öyle birisi RM-Barca da bile yok!:asd22:...

lucescu2434654.jpg

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, yabancı sorunuyla ile ilgili fikrini değiştirdi. Lucescu, "Yabancı kuralının değişmesine gerek yok. Kulüpler çok para harcadı. Başka bir çözüm bulunabilir. Türk oyunculara yer bulabilmek adına başka bir şeyler yapılabilir" dedi.

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, TRT Spor’da katıldığı bir programda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Lucescu, 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde göreve geldiği günden itibaren vurguladığı ‘yabancı sorunu’ ile ilgili fikrini değiştirirken, “Yabancı kuralının değişmesine gerek yok. Kulüpler çok para harcadı. Başka bir çözüm bulunabilir” ifadelerini kullandı.

Lucescu, “14 yabancıya hiçbir şekilde karşı değilim. 14 yabancı varsa, 14 de Türk var. Antrenörlerden rica ediyorum. Genç oyuncuların oynatılması, onlara fırsat verilmesi için bir şeyler yapalım. Onlara güvensinler. Her sene çok para harcayıp yabancı getirip, de aşağıdan gençlere imkan vermezsek, bu oyuncular erken gitmek zorunda kalacak.

Yabancı oyuncu alacağız fakat Altınordu gibi altyapıdaki futbolculara yön verilmesi lazım.

‘Başka bir çözüm bulunabilir…’

Kalecilere bakarsan yüzde 30 Türk oynuyor. Sağ bekte yüzde 15 Türk. Sol tarafta çok iyiyiz, yüzde 60’ı Türk. Stoperlerde yüzde 25 Türk. Orta sahada yüzde 30’u Türk. Hücum oyuncularında yüzde 20 Türk. Bu şartlar altında milli takım için bir yarışma düzenleyemezsiniz. Yabancı kuralının değişmesine gerek yok. Kulüpler çok para harcadı. Başka bir çözüm bulunabilir. Türk oyunculara yer bulabilmek adına başka bir şeyler yapılabilir” dedi.

Skor

Sol tarafta çok iyiyiz %60 türk ne lan sidik mj yaristiriyoruz sonda türk takımları neden soldan soldan otoban oldular.
images

Üst Alt