Lucescu: "Dört büyüklerde çok fazla oynayan Türk oyuncu yok" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lucescu: "Dört büyüklerde çok fazla oynayan Türk oyuncu yok"

images

Lucescu, ilk maçta iyi oynamalarına rağmen 3-2 kaybettiklerini belirterek, "Maça iyi hazırlandık. İlk maç çok iyi oynadık. Beşiktaş çok iyi transferler yaptı. Sadece Türkiye değil, Avrupa için de iyi bir takım oldu. İlk maçta penaltı, kontratak ve kornerden yediğimiz gollerle kaybettik. Buradaki atmosfer oyuncularımı etkileyecektir. Umarım genç oyuncularım buradaki atmosferde karşısında iyi mücadele verirler. İlk 15 dakika bizim için zor olacaktır ama iyi bir maç çıkaracağımızı düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Süper Lig'in yapılan transferlerle Avrupa'nın en iyi 6 liginden biri olduğunu aktaran tecrübeli teknik adam, "Şampiyonluk için bir favorim yok. Türkiye Ligi, çok önemli bir lig oldu. Avrupa'ya göre ilk 6'da yarışabilecek liglerden birisi haline geldi. Çok iyi oyuncular alıyorlar, iyi takımlar kuruldu. Türkiye Ligi'nin seviyesinin çok arttığını düşünüyorum. Bu kalite taraftarları da statlara çekiyor. Ancak milli takıma da önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Dört büyüklerde çok fazla oynayan Türk oyuncu yok. Son zamanlarda Dünya Kupası'nda Türk Milli Takımı'nın başarısı yok. Bütün bunları söylüyorum çünkü 6 yılımı burada geçirdim." değerlendirmesinde bulundu.

Ntv Spor

iyiler türkiye'nin 4 büyüğü yerine avrupa'nın küçük piyonlarına gidip büyük liglerde oynamayı tercih ediyolar. sen zamanında önünde durmasan belki daha da çok olacaktı sayıları.

saha içinde büyük üstadsın da saha dışında biraz gerizekalısın sen galiba güzel hocam.

Ağzı olan konuşuyor anasını satayım her hafta minimum 12 oyuncu ilk 11 artı yedekten girenlerle bir dünya yerli süre alıyor sadece 4 takımda. Ne yapalım yabancı yasaklansın bu bunaklar ve geri kafalılar mutlu olsun bende futbol takibini bırakayım.

Taam adam olayı çözdü. kahretsin derhal yerli bulmamız lazım... 20 yıl boyunca istisnasız her yaz gazetelerde tvlerde bu adama maruz kaldık. Bitmiyor tükenmiyor yahu

Üst Alt