Luis Enrique: "Bizim için tek geçerli sonuç kazanmak"


Enrique-Sebut-Laga-Arsenal-vs-Barcelona-Akan-Berjalan-Atraktif.jpg

Barcelona'nın teknik direktörü Luis Enrique
, şampiyonluk şanslarını sürdürebilmek için El Clasico'dan 3 puanla ayrılmaları gerektiğini vurgulayarak, "Ligde şampiyonluk yarışını bitirecek veya bizi zirveye ortak edecek bir El Clasico maçı olacak. Bizim için tek geçerli sonuç kazanmak." değerlendirmesinde bulundu.

El Clasico öncesinde Neymar belirsizliği

Öte yandan, El Clasico öncesinde en çok tartışılan konu, kart cezalısı Barcelonalı futbolcu Neymar'ın maçta oynaması için kulübü tarafından yapılan itiraza yanıt gelmemesi oldu.

Deplasmanda 2 hafta önce oynanan Malaga maçında ikinci sarıdan kırmızı kart görmesinin ardından hakemi alkışlayarak protesto ettiği gerekçesiyle 3 maç men cezası alan Neymar'ın, cezasının azaltılarak El Clasico'da oynayabilmesi amacıyla Barcelona'nın yaptığı başvuru, İspanya Spor Tahkim Mahkemesi (TAD) üyelerinin toplanamamasından dolayı cevapsız kaldı.

Bu durumun kasten yapıldığını savunan Katalan temsilcisinin, Neymar'ı El Clasico'da oynatabilmek için her türlü hukuki yolu denediği belirtiliyor.

Söz konusu durumu değerlendiren Luis Enrique ise, "Kulübün Neymar konusunda çıkarlarını savunması çok doğal. Takımımı, Neymarlı veya onsuz oynayabilecek şekilde El Clasico'ya hazırladım." şeklinde görüş belirtti.

Barcelona'da sakatlığından dolayı yaklaşık bir aydır forma giyemeyen Arda Turan'ın, 18 kişilik maç kadrosunda yer alması bekleniyor.

Ajansspor
 
Enrique sezon sonu ayrilacagi icin bu mac onun icin cok onemli tabi, kazanirsa Barcelona belki sampiyon olabilir ve boylece guzel bir ayrilik olur Enrique icin.
 
Üst Alt