M.Ali Aydınlar: "Galatasaray'ın açıklaması bir ispiyondur"


Aydınlar: Galatasaray'ın açıklaması bir ispiyondur. Bizleri UEFA'ya şikayet etmektir. Tarih bunu affetmeyecek.Yayıncı kuruluş Lig TV’nin önceki gece düzenlediği iftarda Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile kulüp başkanları, Galatasaray Yönetimi’nin gündüz saatlerinde yaptığı açıklamaya çok sert sözlerle karşılık verdi. Aydınlar, federasyon yönetiminin resmi açıklamasında kullanılan, “Tarih sizi affetmeyecek” ifadesini bu kez sözlü olarak dile getirirken, en sert tepki Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören’den geldi. Kartal’ın patronu şu ifadeleri kullandı:“Gemiyi ilk önce fareler terkeder dendiğini bilirsiniz. Galatasaray’ın, federasyon ve kulüpleri zorda bırakacak açıklamaları buna benziyor. Arkadaşlarımız hapiste. Bu noktada Galatasaray’a yakışan, soğukkanlı davranmaktır. Kaldı ki hiç kimse sütten çıkmış ak kaşık değil. Malatya maçını biliyoruz!” Söz alan Gaziantep Başkanı İbrahim Kızıl ise gülüşmelere neden olan bir benzetmeyle Galatasaray’a yüklendi. Kızıl, “Yöneticiniz kulüpler birliğine geliyor, bir karar alınıyor. Ertesi gün yönetiminiz tersi bir açıklama yapıyor. Kimsenin söylediği birbirini tutmuyor. Laurel-Hardy gibi oldunuz!” ifadesini kullandı.Cavcav: Birlikten atmak lazım!Mehmet Ali Aydınlar ise Sarı-Kırmızılılar’ı ispiyonculukla suçlayarak, “Galatasaray’ın açıklaması bir ispiyondur. Bizleri UEFA’ya şikayet etmektir. Tarif bunu affetmeyecek” açıklamasını yaptı. En radikal teklif Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’dan geldi. Cavcav, “Galatasaray’ı birlikten atmak lazım” diye konuştu. Eskişehir Başkanı Halil Ünal’ın açıklamaları daha düşük dozdaydı. Es Es’in Başkanı, “Yüz yüze baktığımız insanların, kulüplerin düştüğü duruma seviniyormuşsunuz gibi hissediyoruz. Bu insanlar suçlu da olsa bizim dostlarımız” diyerek, soruşturma kapsamındaki kulüplere destek verilmesi gerektiğinin altını çizdi.Adnan Öztürk yanıt verdiGalatasaray’ı savunmak ise kulübü temsil eden başkan yardımcısı Adnan Öztürk’e düştü. Öztürk, ilk önce Demirören’e yanıt vererek, “Başkan heyecandan yanlış kelime kullandı herhalde. Bizim ne olduğumuz 100 yıldır belli” dedi. Toplantı bitiminde Demirören’in, Öztürk’e, “Benzetme yanlış anlaşılmış olabilir. Pardon” dediği öğrenildi. Öztürk, kendisi için, “Boş boş konuşuyor” diyen Fenerbahçe asbaşkanı Murat Özaydınlı’ya ise, “Gelin siz dolu konuşun” diye anında yanıt verdi. Özaydınlı ise söz almak istemedi. Öztürk, İbrahim Kızıl’a da, “Başkan herhalde oruç nedeniyle ne söylediğini bilmiyor” ifadesini kullanarak yanıt verdi. Kızıl’ın ise oruçlu olmadığı öğrenildi.Galatasaray ne demişti?“Hepimiz aynı gemideyiz ve geminin adı Türk futboludur. Gerçek şudur ki, gemimiz ağır bir yara almış, futbolumuz mahkemelere düşmüş, kişisel ve toplumsal dramlar ortaya çıkmıştır. Ancak alınan bu yara her gün biraz daha büyürken, hiçbir şey yokmuş gibi davranmak, daha büyük maliyetlere yol açacaktır... Bu strateji ‘zaman kazanma’ya dayandırılamaz. Atılması gereken adımlar bellidir. Geciktikçe bedel daha da ağırlaşacaktır.

En kötüsü bu adımları biz atmazsak, başkalarının bizim adımıza atması kaçınılmazdır. Kendi kangrenli parmağımızı kesmezsek, birileri gelip kolumuzu keser!.. Yapmamız gereken FIFA ve UEFA’nın tüm kurallarını eksiksiz yerine getirmektir...”Cim Bom, Play-Off’a sıcak bakmıyorLig TV’nin, ‘Play-Off’ önerisi de toplantıda gündeme geldi. Öneriye göre ilk 4 sırayı alan takımlar ile 5-8. sıra arasındaki takımlar Play-Off oynayacak ve ilk 4’ün oynadığı maçlar sonrası 4. olan ekip ile 5-8. takımların oynadığı maçların lideri karşılaşacak. Öneri genelde olumlu karşılık bulurken, Galatasaray, “İngiltere, İspanya gibi büyük liglerde bu sistem yok. Onlar bilmiyor, biz mi biliyoruz” diyerek teklife en başından karşı çıktı.Link - Fanatik
 
Cevap: Aydınlar: Galatasaray'ın açıklaması bir ispiyondur"ispiyon" tdk tanımı : Birinin sırlarını, davranışlarını, düşüncelerini gözleyip başkalarına bildirerek çıkar sağlama.ee hadi biz çıkar sağlamaya çalışıyoruz diyelim , sen suçunu kabul ediyorsun o zaman maa :)
 
Cevap: Aydınlar: Galatasaray'ın açıklaması bir ispiyondur---Es Es’in Başkanı, “Yüz yüze baktığımız insanların, kulüplerin düştüğü duruma seviniyormuşsunuz gibi hissediyoruz. Bu insanlar suçlu da olsa bizim dostlarımız” diyerek---Bunlar gercekten soyleniyor mu? Bu kadar mi sasirmis bu adamlar acaba.
 
Cevap: Aydınlar: Galatasaray'ın açıklaması bir ispiyondurtarih seni ve cevrendekileri, seni ve ekibini o federasyonun basına getirenleri affetmeyecek. iğrenc herif.
 
Cevap: Aydınlar: Galatasaray'ın açıklaması bir ispiyondurAnlaşıldığı kadarıyla Galatasaray'a cephe almış herkes :) Saha içinde cevabımızı vereceğiz.
 
Cevap: Aydınlar: Galatasaray'ın açıklaması bir ispiyondurYemin ederim utanıyorum böyle adamların elinde Türk futbolu yazık... Galatasaraylı olmanın gururunu her gün yaşıyorum. Hepiniz O'nun çocuğusunuz ulan!
 
Cevap: Aydınlar: Galatasaray'ın açıklaması bir ispiyondurniye korktu acaba maabir suçumu varki isponluk var ortadademekki var gözünü sevim matematik
 
Cevap: M.Ali Aydınlar: "Galatasaray'ın açıklaması bir ispiyondur"bizim ispiyon ettigimizi söylediginize göre fenerin düşmesini engellediginiz yalan degil. yani yediginiz b.ku biz uefaya söyledik diye biz suclu olduk öylemi. hadi lan ordan. lan herif ne pislikler yapıyor. diger klüpler aman paralar gitmesin diye yagcılık yapıyor. bu nasıl düzen lan böyle.
 
Cevap: M.Ali Aydınlar: "Galatasaray'ın açıklaması bir ispiyondur"Ne pahasına olursa olsun bu pislik düzenin karşısında duracağız.İt ürür kervan yürür derler.

Yöneticilerimizin sonuna kadar arkasındayız helal olsun onlara.
 
Cevap: M.Ali Aydınlar: "Galatasaray'ın açıklaması bir ispiyondur"yuh be suçumuz olmadan bütün takımlar bizim karşımızda bide suçlu olsak anında küme düşerdik
 
Cevap: M.Ali Aydınlar: "Galatasaray'ın açıklaması bir ispiyondur"Aynı şey bizim başımıza gelseydi eğer 1 e karşı 17 üstümüze geleceklerdi. Şu duruma bak. Demekki bu pisliklerin içinde kirlenmemek ayıpmış haberimiz yokmuş.
 
Cevap: M.Ali Aydınlar: "Galatasaray'ın açıklaması bir ispiyondur"İspiyonculuktan Galatasaray küme düşer ve para cezası alırsa kimse şaşırmasın.
 
Cevap: M.Ali Aydınlar: "Galatasaray'ın açıklaması bir ispiyondur"Küfür etsem daha önce küfür ettiklerime ayıp olur.
 
Cevap: M.Ali Aydınlar: "Galatasaray'ın açıklaması bir ispiyondur"fenerin dediği 17 ye karse biz aslında bizim için geçerli tff ligtv ntvsporuda sayarsak 20 karşı biz :S
 
Cevap: M.Ali Aydınlar: "Galatasaray'ın açıklaması bir ispiyondur"Galatasaray'ın düşündüğü , savunduğu fikre saygı bile göstermiyorlar yazık! Hani şu fenerbahçeliler biz bize yeteriz diyorlardı ya asıl biz bize yeteriz! İyi ki GALATASARAY'lıyım!
 
Cevap: M.Ali Aydınlar: "Galatasaray'ın açıklaması bir ispiyondur"Bunlar nasıl insanlardır böyle? Mantıkları nerde? Maşallah dedikleri çocuk bir gün yaşamaz. Suratlarına sümük atsam yapışmaz.
 
Üst Alt