Mahmut Recevik: "Mayıs ayına kadar Basketbol AŞ'yi kuracağız" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mahmut Recevik: "Mayıs ayına kadar Basketbol AŞ'yi kuracağız"

3ELrAA.jpg

Galatasaray'da gerçekleştirilen olağanüstü seçimi kazanan Mustafa Cengiz'in yönetim listesinde yer alan ve basketboldan sorumlu yönetici olarak açıklanan 3 yöneticiden birisi olan Mahmut Recevik bugün kulübümüzün resmi yayın organı Galatasaray TV'de önemli açıklamalarda bulundu. Galatasaray basketbolunun idari anlamda yakın zamanda yeni bir yapılanmaya gideceğini belirten Recevik, sponsorluk anlaşmalarından spor salonunun inşaatına kadar bir çok konuda açıklamalarda bulundu. Mahmut Recevik'in açıklamalarının tamamı şu şekilde..

ERKEK TAKIMIN İLK AMACI PLAY-OFF'A KALMAK..

Ömer Cansever ve Erol Özmandıracı ile birlikte hep beraber basketbol üzerinde çalışacağız. Galatasaray basketbolu için elimizden geleni yapmak istiyoruz. Çok kısa bir dönemimiz var. 6 Mayıs gibi erkek basketbol ligi bitecek, ilk amacımız play-off’a kalabilmek. İstanbul’daki maçlarımızı kesinlikle kazanmamız lazım. Hiçbir endişemiz yok. Hocamız Oktay Mahmuti çok değerli bir isim. Galatasaray’ın basketbolda 5-6 sene önce bir hamlesi oldu ve bu da Oktay Hoca ile başladı. Altyapıya da çok önem verdi. Sonrasında Ergin Hoca da bir yere kadar getirdi. Erman hoca da çok değerli bir isimdi.

GALATASARAY BAYRAĞINI EN YUKARIYA TAŞIYACAĞIZ

İyi bir takımımız var. Mayıs’ın sonlarına doğru yeni bir seçim olacak. İnşallah o seçimde genel kurulumuzdan tekrar bir teveccüh alırsak devam edeceğiz. Galatasaray bayrağını en yukarıya çıkaracağız. 45 senelik Galatasaraylıyım. Futbol maçlarına, basketbol maçlarına hep giderdim. Basketbolda Spor Sergi yıllarımız oldu. Sonra Abdi İpekçi’deydik. Şimdi de Sinan Erdem’deyiz. Bayan takımımız da Ahmet Cömert’te devam ediyor. Tüm şubelerimizi takip etmeye çalışacağız. Basketbolu yukarıya kaldırmamız lazım.

15 maçta 5 galibiyet alacak bir takım değiliz. Asla böyle bir şey olamaz. Bunu düzeltmek için uğraşacağız. Önümüzdeki iki lig maçını evimizde oynayacağız. Arkadaşlarımızla bir kampanya başlattık, sosyal medyada da bunun duyurularını yaptık. Çok güzel şeyler olacak. Mehmet Şenol’a da teşekkür ediyorum. Bunun için taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var. Değerli hocamızın istekleri var. Takviye yapmak için elimizden geleni yapacağız. ‘Yenilmez Armada’ diye bir isim var. Yalçın Granit’ler ile başlayan muazzam bir ekol var. Futbol ve basketbol hemen hemen aynıdır. Galatasaray armasının olduğu bütün branşlarda taraftar takımını destekler, bağırır, oyuncularımızı motive eder. Bunun böyle olması lazım.

MAYIS AYINA KADAR BASKETBOL AŞ'Yİ KURACAĞIZ

Başkanımızın açıklamaları var basketbol AŞ kuracağız diye. İlk etapta Mayıs’a kadar bu işi halletmemiz lazım. Ama zamana ihtiyacımız var. İnanın kafamızı kaldıramadık. Bundan şikayet etmiyoruz. Galatasaraylılar kendi görevini yapmak zorundadır. Eski yönetim de elinden geleni yapmıştır olmuştur, olmamıştır. Galatasaray’da süreklilik esastır. Salon projesiyle ilgili de başkanımız açıklama yapacak. O da olacak. Galatasaray’ın olduğu her yerde hepimiz varız, Galatasaray’ın olduğu yerde umut vardır. 15 maçta 11 maç kazanmamız lazım aksi takdirde play-off’ta bulamayız kendimizi. Oktay Hoca hiç şüphesiz yapacaktır. Oktay Hoca’nın da istediği bir beş numara için çabalayacağız. Yapacağız. Her şey şartlara bağlı. Bakıyoruz. Başkanımız da yakından takip ediyor basketbolu. Taraftar bize biraz sabır göstersin.

Tekerlekli sandalye basketbol takımımız da şubenin içindedir. Sedat hocamıza oyuncularımıza destek vermemiz lazım. Onlar zor şartlar mücadele ediyorlar. Yıllarca bize başarılar kazandırdılar, hepimiz biliyoruz. Galatasaray kadın basketbol takımı olarak Beşiktaş karşısında kazanmak istiyoruz. İnşallah iki takımımızla da galip geliriz. Aralık ayı Galatasaray basketbolu için kötü geçti. Ama oldu, bitti artık. Kız takımımız da çok iyi toparlandı. Yarın da bunu tescil edeceğiz.

BU SEZON BÖYLE GİDECEK ANCAK YENİ SEZONDA..

Basketbol, amatör spor dalı gibi gözükse de öyle değil. Bu sene böyle bitecek ancak 2018-19 sezonunda çok iyi sponsorluk anlaşmaları yapacağız. Yakında herkes görecek. Kimsenin şüphesi kalmayacak. Şu andaki sponsorumuz da yardım ediyor ama çok daha iyisi olacak. Sponsorluk konusuna bakan çok değerli yönetim kurulu üyelerimiz var. Basketbol AŞ’yi de kurmamız lazım. Voleybolda da bunu yaparsak herkes kendi bütçesiyle dönecek.

Üst Alt