Maicon: "Amacım Galatasaray tarihine geçebilmek"


DDp9DimW0AEOxpv.jpg

Galatasaray'ın yeni sezon öncesinde Sao Paulo takımından kadrosunda kattığı Maicon Pereira basın mensuplarının karşısına çıktı. İstanbul'a bir gün önce geç saatlerde gelen ve sağlık kontrolleri, resmi işlemleri uzun sürdüğü için dün İstanbul'da tören yapılamayan Brezilyalı oyuncu medyanın karşısına çıktı.


Galatasaray'a geldiği için çok mutlu olduğunu belirterek sözlerine başlayan Maicon, taraftarların havalimanı karşılamasından çok etkilendiğini belirtti. Maicon Pereira'nın açıklamalarının tamamı şu şekilde:

"HAVALİMANI KARŞILAMASI ÇOK ÖZELDİ"

Tekrar Avrupa'ya dönme ve Galatasaray gibi bir camiaya katılma fırsatı yakaladığım için mutluyum. Havaalanında inanılmaz bir karşılama oldu; bütün kulübün bana sıcak karşılaması beni çok etkiledi. Galatasaray'da bulunmaktan mutluyum, şimdi bunların cevabını vermek için ter dökmeye devam edeceğim. Havaalanı karşılaması beni çok etkiledi. İlk kez geliyorsunuz, formasını giymediğiniz bir takım için insanlar oraya geliyor. Kariyerimin en özel ve önemli anlarından birini yaşattılar. Oyuncu arkadaşlarım, kulüp çalışanları, yönetim ve başkan beni çok iyi karşıladı. Taraftarlar başta olmak üzere buradaki herkesi mutlu edebilmek için her şeyi yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.

Ocak ayında bir teklif olmadı. 3 veya 4 hafta önce menajerim aracılığıyla teklif geldi. Zaten bunu duyunca işin büyük kısmı bitmişti. Sonrasında kulüpler kendi aralarında konuşma yapmışlardı. Dediğim gibi, benim için teklifi ilk duyduğumda bu iş bitmişti. Galatasaray ile ilgim daha önce de vardı. Emirates Kupası'nda Porto'da iken karşı karşıya oynamıştık. Orada bile Galatasaray'ın ne kadar büyük bir camia, ne kadar büyük bir taraftarının olduğunu anladım. Teklif geldiğinde zaten benim açımdan bir sorun kalmamıştı.

Takım içindeki ambiyans çok olumlu. İlk günden bugüne takım arkadaşım ve hocalarımın yaklaşımları, beni çabuk kabullenmeleri bana ekstra güven verdi. Adaptasyon sürecini böylece en kısa sürede aşacağımı düşünüyorum. Sao Paulo'da 4'lü defans oynuyorduk ama son maçlarda 3'lü defansla sahadaydık. Hocamızın istediği sisteme kolayca adapte olacağımı düşünüyorum.

"SADECE İSMİNİZLE KAZANAMAZSINIZ"

Buraya geliş amacım takımıma maksimum yardımı verebilmek. Bu tek başıma yapabileceğim bir şey değil. Takımdaki tüm arkadaşlarımla birlikte geçen sezonki sıkıntıları çözmek için elimizden geleni yapacağız. Defansı takım olarak yapmalısınız. Bunun için zihinsel ve fizik olarak hazırlanmalısınız. İyi de hücum yaptığınızda başarı otomatik olarak gelecektir. Galatasaray ismi çok kuvvetli ama sahada sadece isim kazanmıyor. Sizin de fizik ve mental olarak çok iyi olmanız, kendinizi çok iyi hazırlamanız gerekiyor. Otomatik olarak takıma başarıyla götürecek isimler var ama bizim de en iyi şekilde hazır olmamız gerekir. Muslera mükemmel bir arkadaş. Kısa sürede bu mesajı verdi bana. Onunla da güzel bir iş birliği ile bu sene çok başarılı oluruz.

Melo, Taffarel ve Jardel'i çok iyi biliyorum. Benim de amacım Galatasaray tarihinde önemli yer edinebilmek. Benim oyun yapıma bakılırsa; teknik olarak topa hakimiyetimin iyi olduğu söylenebilir. Galatasaray'da oynuyorsanız agresif bir stoper olmanız ve teknik olarak iyi olmanız gerekir. Herkes benden mücadele, savaşçı bir ruh ve iyi bir oyun bekleyebilir. Savunmanın Tanrısı diye bir lakabım var ama ben de bir insanım; hatalar yapabilen bir insanım. Abartı bir takma ad. Diğer taraftan burada da bir lakap takılabilir ama bundan önce benim bu camia için neler yapabileceğim önemli.

Türkiye Ligi'nde rekabet düzeyinin yüksek olduğunu ve güce dayalı olduğunu biliyorum. Kiminle ya da hangi ligde oynarsam oynayayım, maç içinde göstermek istediklerim hep aynı. Formanın adı, ağırlığı ve numarası.. Hiçbirini gözüm görmez.
 
Hırslı oyuncuları severim. Umarım yanına Semih'i koyup adamı bozmayız.

Sent from my Galaxy S8+ using GSCimbom mobile app
 
Umarim basarili olursun. Ahmet veya Semih ekurisi olursa verimi %55 gibi olur

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Üst Alt