Maicon: "Bırakın Galatasaray'a gideyim"


120620171733432278664_2.jpg

Galatasaray, 2020'ye kadar sözleşmesi bulunan Brezilyalı stoper Maicon'dan haber beklerken, oyuncu da kulübüne başvurarak kariyerini Avrupa'da ve sarı-kırmızılı kulüpte sürdürmek istediğini söyledi. Aslan, bonservisin 4 milyon euro seviyesine inmesini bekliyor.

Galatasaray'ın stoper transferinde ilk isim olarak düşündüğü Sao Paulo'nun savunmacısı Maicon, mutlu olmadığını söyledi, sarı-kırmızılı kulübü istediğini dile getirdi.

2020'ye kadar sözleşmesi bulunan 28 yaşındaki futbolcu, ayrılmak istediğini dile getirirken, Cimm-Bom'dan gelen teklifi de iletti. Kulübünde huzursuz olan ve hocası ile arası açık olduğu bildirilen Maicon'un, "Burada mutlu değilim. Kariyerimi tekrar Avrupa'da sürdürmek istiyorum. Galatasaray'dan iyi bir teklif aldım ve bunu değerlendirmek istiyorum" dediği öğrenildi.

Sambacı, bonservisi konusunda kulübünden kolaylık göstermelerini ifade etti. Sao Paulo ise bonservis bedeli olarak en son 6.5 milyon euroya kadar indi. Ancak sarı-kırmızılılar bu rakamı kabul etmedi. Cim-Bom'un, kulübü ile problemli olmasını fırsata dönüştürerek bu rakamı aşağı çekmeye çalıştığı belirtildi.

Galatasaray, 1.91'lik stoperle maddi konularda anlaşmaya varmıştı. 4 senelik sözleşme önerilen Maicon'a her sene için 2.6 milyon teklif edildiği bildirildi.

Futbolcunun menajerlerinin Sao Paulo ile görüşmelerinin sürdüğü ve bonservisin Galatasaray'ın istediği 4-4.5 milyon euro seviyesine çekilmesinin planlandığı belirtildi.

Milliyet
 
bruma'nın yerine de ronaldo'yu alacaklarmış ama ronaldo türkçe bilmediği için dursun özbek'le anlaşamaz diye iş yatmış.
 
Sao Paolo gecen sezon 12 Milyona alddigi adami 1 sene sonra o kadar ucuza niye biraksin ki.

Yine milleti oyaliyorlar. Gecen Hugo ile uyuttular bu sefer de bunun ile uyutacaklar herhalde.
 
Eren ve Serdar icin verilen toplamda 8.5 milyon euroyu boyle bir tane kaliteli elemana vermeyi hic dusunemiyorlar malesef.
 
Maiconun brezilyada 2 yil icinde kazanacagi brüt rakami biz yillik mi sunduk?

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk
 
Üst Alt