Maradona: "Futbolu seviyorsan Ronaldo'yu da sevmelisin" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Maradona: "Futbolu seviyorsan Ronaldo'yu da sevmelisin"

Ckj3sS-UoAA7N8D.jpg
Maradona: "Euro 2016'nın yıldızı Cristiano olacak. Harika bir futbolcu.Futbolu seviyorsan Ronaldo'yu da sevmelisin"​

Gösteri maçında izledim maradona yı. Adam çok yaşlanmış. Pelenin yaşı daha fazla ama daha dinç gözüküyordu

Dünya kupalı maradonanın elinden messi ancak soğuk su alır! :)

du bakalım ama belki copa americayı kapar messi bu sefer!!

Ama hocam o günün futbol şartları ve bu günün ki çok farklı o dönemden bu döneme piyasaya fransa çıktı ispanya çıktı yani sonuçta uruguay bile dünya kupası almış bir takım ama kalkıp ispanya almanya italya ile kıyaslayamayız.

Ve o dönemde futbol bireyselliğe daha yatkındı çünkü daha amatör bir ortam vardı günümüzde bu seviyede messinin gösterdiği performans gerçekten çok farklı bir olay.Takım oyununun içinde yada tam bir takım oyununa karşı göstermiş olduğu bireysellik ve sonuca ulaşma tam bir makine işi.

Ama hocam o günün futbol şartları ve bu günün ki çok farklı o dönemden bu döneme piyasaya fransa çıktı ispanya çıktı yani sonuçta uruguay bile dünya kupası almış bir takım ama kalkıp ispanya almanya italya ile kıyaslayamayız.

Ve o dönemde futbol bireyselliğe daha yatkındı çünkü daha amatör bir ortam vardı günümüzde bu seviyede messinin gösterdiği performans gerçekten çok farklı bir olay.Takım oyununun içinde yada tam bir takım oyununa karşı göstermiş olduğu bireysellik ve sonuca ulaşma tam bir makine işi.

Ama o zaman bi 30 yıl bekleyelim bakalım messiyi 30 yıl sonraki futbola koyunca ne kadar dominant olacak ? :)

Messi yokken madridi madridde 4 tane doşeyip yendiler, messi hatta son 10 dk da girdi.

messi noucampde vardı, gayet sağlıklı idi ama o zaman kendi evinde 2-1 yenildiler.

dediğim gibi messi muhteşem bir orkestranın en muhteşem entstrümanı. Ama o yokken de muhteşem barcelona. Ve arkalarındaki beyin o altyapıyı kuran Johann Cruyf.

Herifin çıkardığı tiki taka sistemi ile yetişmiş xavi, iniesta, pique şampiyonluğu olmayan ispanyayı 2 kez avrupa şampiyonu ve 1 kez de dünya şampiyonu yaptı.

messinin bireysel olarak gücünü muhteşem olmayan arjantin milli takımında görebiliyoruz. Peki ben messi yi neye göre değerlendireyim ? Muhteşem barcelona takımı iiçindeki hali ile mi yoksa arjantin milli takımı ile mi ?

hheeee bu arada aman haaaa, Bak Messi gelmiş geçmiş en iyi 2. oyuncu bana göre. boru değil.

Yaradanın bu arjantinlilere yaptığı kıyak da gözümden kaçmış değil!! :) :)

Ya milli takımının 10 numarası içinde önce Maradonayı sonra Messi yi seyretmek insanı ne kadar narsist, ne kadar ukala yapar tanrım!! :)

Ya Messi de Ronaldo da çok iyi futbolcular,bir zamanlar Maradona da öyleydi.Hepsini izleyip keyif almak varken neden olay ille sidik yarışına geliyor?

Ama o zaman bi 30 yıl bekleyelim bakalım messiyi 30 yıl sonraki futbola koyunca ne kadar dominant olacak ? :)

Messi yokken madridi madridde 4 tane doşeyip yendiler, messi hatta son 10 dk da girdi.

messi noucampde vardı, gayet sağlıklı idi ama o zaman kendi evinde 2-1 yenildiler.

dediğim gibi messi muhteşem bir orkestranın en muhteşem entstrümanı. Ama o yokken de muhteşem barcelona. Ve arkalarındaki beyin o altyapıyı kuran Johann Cruyf.

Herifin çıkardığı tiki taka sistemi ile yetişmiş xavi, iniesta, pique şampiyonluğu olmayan ispanyayı 2 kez avrupa şampiyonu ve 1 kez de dünya şampiyonu yaptı.

messinin bireysel olarak gücünü muhteşem olmayan arjantin milli takımında görebiliyoruz. Peki ben messi yi neye göre değerlendireyim ? Muhteşem barcelona takımı iiçindeki hali ile mi yoksa arjantin milli takımı ile mi ?

hheeee bu arada aman haaaa, Bak Messi gelmiş geçmiş en iyi 2. oyuncu bana göre. boru değil.

Yaradanın bu arjantinlilere yaptığı kıyak da gözümden kaçmış değil!! :) :)

Ya milli takımının 10 numarası içinde önce Maradonayı sonra Messi yi seyretmek insanı ne kadar narsist, ne kadar ukala yapar tanrım!! :)

Hocam bireysel performans ile kolektif performansı birbirinden ayıralım lütfen takım kötü olabilir ve dediğimiz gibi günümüzde futbol bireyselden ziyade daha çok takım olarak oynanıyor 1 kişinin 8 kişiyi çalımlayıp gol attığı futbol 20 yıl önce bitti.

Futbolda takım içindeki bireysel performan anlamında en aksiyonlu adam messidir ve günümüz futbolu içerisinde bu bireysellik ciddi anlamda büyük güç ve yetenek ister.Ayrıca messinin arjantin ile dünya kupası finali yaptığını söylemekte fayda görüyorum.

Denklemin iki tarafındada farklı değişkenler var o yüzden futbolu çirkinleştiren istatistikler yerine sadece görselliğine bakıp değerlendirme yapmak en doğrusu bana göre dünyanın en iyisi messidir.Ancak maradonanında sizin gönlünüzde eşdeğer bir değere sahip oluşunu yadırgamıyorum.

Ya Messi de Ronaldo da çok iyi futbolcular,bir zamanlar Maradona da öyleydi.Hepsini izleyip keyif almak varken neden olay ille sidik yarışına geliyor?
Tamamen katılıyorum. Bunun hiç bir faydası yok, izle keyif al tamam işte. Hepsinin başka baska özellikleri var.

Maradona'yı izleyenler nasıl şanslı ise bizlerde de ileride Messi,Ronaldo,Ibrahimovic vs gibi adamları izleyebildiğimiz için şanslıyız.

Keyfini çıkarmak gerek.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Üst Alt