Marcao: "Transfer söylentileri konsantrasyonumu bozabilir, bu yüzden ilgilenmiyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Marcao: "Transfer söylentileri konsantrasyonumu bozabilir, bu yüzden ilgilenmiyorum"

Galatasaray'ın Brezilya savunma oyuncusu Marcao, açıklamalarda bulunuyor...

Marcao: "Nelsson'la güzel bir uyum sağladık"​

"Milli takım arası iyi bir zamana denk geldi. 3 günde 1 maç oynuyoruz. Artılarımızı, eksilerimizi görme açısından, eksiklerimizi düzeltmek için iyi bir ara oluyor. Hocamızla, arkadaşlarımızla neleri daha iyi yapabiliriz ona çalışıyoruz. 9 puan lider için bir avantaj ama önümüzde çok maç var. Karamsarlığa düşmek, pes etmek ruhumuzda yok. Farkın kapatılabilecek bir fark olduğunu düşünüyorum. Öğrenmeye aç bir takım var. Çok değerli, çok tecrübeli arkadaşlarımız var. Muslera, Arda, Aanholt gibi çok önemli oyuncularımız da var. Bence güzel bir karışım oldu. Genç oyuncular ve tecrübeli oyuncularla daha iyi yerlere gidecektir takım. Nelsson'la güzel bir uyum sağladık. Çok akıllı, çok zeki, kaliteli bir futbolcu. Bizim yakaladığımız uyum sadece bizim başarımız değil, takım arkadaşlarımızın, hocamızın bize verdiği destek sayesinde oluyor. İkimizin uyumu önemli ama bu bir takım başarısı. Rekabet çok önemli, her pozisyonda olmalı. Takımımızın içerisinde de bu rekabeti görebiliyoruz. Çok kaliteli arkadaşlarımız var. Forma rekabeti en üst seviyede. Sağlıklı şekildeki rekabetin her zaman takıma faydası olur. Kazanan Galatasaray olur. Allah hocama yardım etsin çünkü zor bir durum. Bu kadar forma rekabeti, opsiyon, iyi oyuncular... Hocamızın karar vermesi zorlaşıyor."

"Hocamız, bize bu gruptan çıkabileceğimize inandırdı"​

"Avrupa'da bu zamana kadar iyi bir performans gösterdik, iyi maçlar oynadık. Kura ilk çekildiğinde rakiplerimize baktığımızda Şampiyonlar Ligi grubu gibi gözüküyordu. Galatasaray'ın bu gruptan çıkamayacağını söylüyorlardı. Hocamız, bize bu gruptan çıkabileceğimize inandırdı. Gösterdiğimiz performans da ortada. İyi sonuçlar alıp, gruptan çıkmak istiyoruz. Zor bir zamandan çıktım, uzun süre oynamadım. İstenmeyen bir olay yaşandı, psikolojik olarak zor zamanlar geçirdim. Taraftarımız hep yanımda oldu. Bütün takımın yanında taraftarımız. Tekrardan sahaya dönmek, onların beni kucaklaması beni çok mutlu etti."

"Galatasaray için iyi bir teklif gelirse oturur konuşuruz"​

"Olmaması gereken bir olay yaşandı. Pişman oldum. Zor günler geçirdim ama bu zor günleri bir nebze daha huzurlu atlatmamın tek sebebi Fatih Hocam'dı. Kerem'le aramızda hiçbir problem yok. İkimizin ortak amacı Galatasaray'ın başarılı olması. Tek odağım Galatasaray. Galatasaray'da oynamak benim için rüyaydı, şu an rüyamı yaşıyorum. Transfer söylentileri konsantrasyonumu bozabilir, bu yüzden ilgilenmiyorum. Hem benim hem de Galatasaray için iyi bir teklif gelirse oturur konuşuruz. Burada kupa hayal ediyorum. Odak noktam şampiyonluk ve kupalar."

"Fatih Hocam her zaman benim yanımdaydı"​

"Fatih Hocamız yanlış yaptığımı, hatalı olduğumu ama bu olayın geride bırakılması gerektiğini, zamana ihtiyacımız olduğunu, destek vereceklerini, takımdan ayrı kalacağımı ve ailemle vakit geçirmem gerektiğini söyledi. Bu sözleri Fatih Terim'den duymak çok önemliydi. Fatih Hocam her zaman benim yanımdaydı. Beni çok rahatlattı. Fatih Hocamın en büyük özelliklerinden birisi herkese bir baba gibi davranması. Kim zora düşse hep yanında oldu. Galatasaray'ı Galatasaray yapan en büyük özelliklerden biri de liderin bir baba gibi davranması, Florya'da bir aile ortamı olması. Gerçekten inanılmaz üzüldüm, çok pişman oldum. Yapmamam gereken bir şeydi. Kerem'den, ailesinden özür diledim. İnsanlar ne yazık ki bazen duygularını kontrol edemiyorlar. Düşünme, öz eleştiri yapma fırsatım oldu. Çok zor bir dönemdi."

"Fenerbahçe maçında taraftarımıza çok ihtiyacımız var"​

"Fenerbahçe maçını dünyanın en büyük derbisi olarak adlandırabiliriz. Birçok duyguyu içinde barındırıyor. Bir maçtan daha fazlası. Taraftarların bakış açışı çok farklı. Kendi sahamızda oynamanın çok büyük avantajı var. Fenerbahçe maçında taraftarımıza çok ihtiyacımız var."

Üst Alt