Mariano'dan Dikkat Çeken İtiraf - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Hem kuzenim hem yakin arkadasim gitti,her ikisinin de dedigi sey otelden.cikinca 100mt çevredeki rest. Disinda asla cikmayin biz yokken demis rehberler. Cikinca da etraftan gelecek seslenmelere aldiris etmeden otele donun diye eklemisler. Başka bir arkadasimin da yakin arkadaslarinin plajda bebegi calinmis bulamamışlar,kalçalar kalsın abicim
Her bölgede o kadar olay olmuyordur yav.

Şu lafları bir Japon dese yanlış da olsa hakkı var derdim zira adamlar güvenlik konusunda takıntılı ve ülkeleri güvenli, lakin bu laflar bir brezilyalıdan gelince çok komik oluyor, aşağıdaki haritada mavi olan ülkelerin toplam cinayet sayısı brezilya'ya eşit. Suç cennetinde yaşayıp başka ülkelere bok atmaları çok komik oluyor. Sadece Mariano özleinde değil çok sık rastlıyorum bu gibi söylemlere genel yazıyorum.

Ki o yıllar terör tavan yapmasına rağmen aşağıdaki rakamların yüzde birine falan denk kaybımız. Her can kıymetli tabi, 1 kişi ile 1000 kişi arasında aslında fark yok lakin kıyas açısından verdim rakamları.

dyjne8u791t21.png
Abi ben o dönemki düşüncesini yaşı itibarıyle hala İspanya'da devam edebilme ihtimaline bağlıyorum, sonuçta uzun yıllar Fransa ve İspanya'da yaşamış. Bir de o dönem hakkaten kötü bir dönemdi.

Dunya basini Turkiye hakkinda hep olumsuz seyler yazar ve Turkiyeyi bilmeyenlerde duyduklariyla yetinir. Turkiyeye gelen yabancilar herzaman hayran olmustur ve en kisa zamanda yine ugrar. Turkiye ile brezilya arasinda cok fark var, brezilyanin 80% gece kondu, cingene bir millet oldugunu soylememe gerek yok. Asil sorun bu cingenelere dunyanin en eski tarih ve en degerli topraklari sevdirmektir. Lan en cokta buna sasiriyorum, Turkiye ile kiyaslanmayacak ulkenin vatandaslarina Turkiyeyi memnun ettirmeye calisiyoruz :D

rdaş türkiye dört dörtlük ülke denilebilir. sıkıntısı güzelliği doğası değil ki zaten. hele ben de gurbetçi ya da normal yabancı bi turist olsam türkiyeye bayılırdım. bayılmayacak bi ülke değil. bi çoğumuzun ailesi daha antalyayı doğu karadenizi göremezken avrupalılar amerikalılar uzak doğulular ülkeyi karış karış gezebiliyor.

ülkenin sıkıntısı ekonomisinin dağılımı. aslında baktığında küçük de bi ekonomi yok ortada. 700 milyar dolar türkiye gibi potansiyelli ülke için komik bir rakam olsada dünya ortalamasına bakıldığında yüksek bi bütçemiz var. ama sıkıntımız gelir dağılımının dengesizliği. sen ülkende 12 saat çalışıp şehir dışına çıkamıyorsun napayım öyle ülkeyi o zaman.

eğer doğal güzellik arıyorsan türkiyede yaşa
insan gibi yaşamak istiyorsan dünya haritasında parmağını gözün kapalı gezdir, sonra durdur ve hangisi denk gelirse gelsin %90 türkiyeden daha iyi koşullarda yaşatır seni.

türkiye güzeldir iyidir, ama hayırsız bir baba ya da hayırsız bir evlat gibidir. vazgeçmediğiniz sürece sizi çürütür başka da bir işe yaramaz zaten. bağı koparmak acıdır, ama ne kadar erken koparırsan o kadar da karlıdır. bir an önce ondan kurtulmak elzemdir. zira doğal güzellik karın doyurmaz. 4-5 milyon işsiz genç ve 4-5 milyon suriyeli işsiz güçsüz doğaya bakarak karın doyuramayacağına göre

Görende londra kraliyet ailesinin üyesi zanneder.Ulan brezilyada sokakta koyun gibi adam kesiyorlar her hafta.Güvenli ülkeyiz demiyoruz fakat bizden çok daha beterleri var.Brezilya ve güney amerika ülkeleride bunlardan biri.

Her bölgede o kadar olay olmuyordur yav.

brezilya dünyanın en sıkıntılı ülkelerinden birisi

rdaş türkiye dört dörtlük ülke denilebilir. sıkıntısı güzelliği doğası değil ki zaten. hele ben de gurbetçi ya da normal yabancı bi turist olsam türkiyeye bayılırdım. bayılmayacak bi ülke değil. bi çoğumuzun ailesi daha antalyayı doğu karadenizi göremezken avrupalılar amerikalılar uzak doğulular ülkeyi karış karış gezebiliyor.

ülkenin sıkıntısı ekonomisinin dağılımı. aslında baktığında küçük de bi ekonomi yok ortada. 700 milyar dolar türkiye gibi potansiyelli ülke için komik bir rakam olsada dünya ortalamasına bakıldığında yüksek bi bütçemiz var. ama sıkıntımız gelir dağılımının dengesizliği. sen ülkende 12 saat çalışıp şehir dışına çıkamıyorsun napayım öyle ülkeyi o zaman.

eğer doğal güzellik arıyorsan türkiyede yaşa
insan gibi yaşamak istiyorsan dünya haritasında parmağını gözün kapalı gezdir, sonra durdur ve hangisi denk gelirse gelsin %90 türkiyeden daha iyi koşullarda yaşatır seni.

türkiye güzeldir iyidir, ama hayırsız bir baba ya da hayırsız bir evlat gibidir. vazgeçmediğiniz sürece sizi çürütür başka da bir işe yaramaz zaten. bağı koparmak acıdır, ama ne kadar erken koparırsan o kadar da karlıdır. bir an önce ondan kurtulmak elzemdir. zira doğal güzellik karın doyurmaz. 4-5 milyon işsiz genç ve 4-5 milyon suriyeli işsiz güçsüz doğaya bakarak karın doyuramayacağına göre
Dogal guzellikte bir yere kadar benim denizimde buyuk beyaz bahçemde anakonda olmasin kardesim

Üst Alt