marius sumudica - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
benzer bir şeyi adam oğlu adam dahada düşük bir takımla karabukte yapıyordu sonra bizde de rakipleri yere sarmaya başlamıştı

ta ki organize profesyonel ve üç ayaklı(ua,basin,td) bir çıkar kötülüğünün kumpasina kadar

Çok iyi teknik direktör, 3-5-2 gibi zor bir sistemi kısıtlı denebilecek bir kadroyla 2 senedir müthiş uyguluyor hatta bu sene geçen seneden bile iyiler. Mirallas,Dicko,Vetrih vs iyi eklemeler yaptılar adam iyi verim alıyor oyunculardan.

Çok iyi teknik direktör, 3-5-2 gibi zor bir sistemi kısıtlı denebilecek bir kadroyla 2 senedir müthiş uyguluyor hatta bu sene geçen seneden bile iyiler. Mirallas,Dicko,Vetrih vs iyi eklemeler yaptılar adam iyi verim alıyor oyunculardan.

geçen seneden kayode,twumasi gibi iki önemli isim gitti üstelik. 3lü stoper oynuyor ama yedeği yok bu üç ismin. Bir tanesi gitse orta sahadan oyuncu devşirmek zorundalar

gerçekten muazzam bir iş

Çok iyi hoca. Özellikle taktiksel olarak Fatih hocadan önde olduğunu düşünüyorum. İşin şov kısmında da Fatih hocayı aratmaz. Tabii bize gelirse başarılı olur mu bilemem ancak Tudor'dan daha başarılı olacağını düşünüyorum.

Çok iyi hoca. Özellikle taktiksel olarak Fatih hocadan önde olduğunu düşünüyorum. İşin şov kısmında da Fatih hocayı aratmaz. Tabii bize gelirse başarılı olur mu bilemem ancak Tudor'dan daha başarılı olacağını düşünüyorum.

Hangi taktiksel özellikte hocamızdan üstün olduğunu söyleyebilir misin. Çünkü bildiğim kadarıyla her ikili eşleşmede hocamız kendisini maymun etmektedir.

Kısıtlı imkanlara rağmen iyi futbol oynatıyor mu? Oynatıyor. İyi sonuçlar alıyor mu? Alıyor. Farklı şeyler deniyor mu? Deniyor. Fatih hoca sınırsız krediye rağmen bu imkanları verimli şekilde kullanamıyor.

Doğru söylüyorsun. Terim de Sumudica'ya bakıp bakıp iç çekiyordur kısıtlı imkanları ne güzel kullanıyor adam diye.

Doğru söylüyorsun. Terim de Sumudica'ya bakıp bakıp iç çekiyordur kısıtlı imkanları ne güzel kullanıyor adam diye.
Ben Sumudica'nın işin taktiksel yönünde kendisinden önde olduğunu düşünüyorum. İki hoca ile arasındaki maçlar belirlemez kimin daha iyi hoca olduğunu.

Şöyle örnek verelim; Terim ve x vasat bir hoca karşılaşıyor. X vasat hoca Terim'e karşı 3 galibiyet farkla önde. Şimdi bu x hoca, kendisinden iyi mi oldu? Hayır.

Senin örneğin aynen bu. Taktiksel açıdan önde olduğunu düşünüyorum diye Fatih hocadan genel olarak iyi hoca demedim dikkat edersen.

Ben Sumudica'nın işin taktiksel yönünde kendisinden önde olduğunu düşünüyorum. İki hoca ile arasındaki maçlar belirlemez kimin daha iyi hoca olduğunu.

Şöyle örnek verelim; Terim ve x vasat bir hoca karşılaşıyor. X vasat hoca Terim'e karşı 3 galibiyet farkla önde. Şimdi bu x hoca, kendisinden iyi mi oldu? Hayır.

Senin örneğin aynen bu. Taktiksel açıdan önde olduğunu düşünüyorum diye Fatih hocadan genel olarak iyi hoca demedim dikkat edersen.

Hala hangi yönde taktiksel anlamda iyi olduğunu öğrenemedim. Benim Sumudica'yı bildiğimden beri iyi oynattığı şey kazma stoperli 3-5-2. Terim'e karşı sürekli maymun olmasına neden olan da bu sistemi kıran en önemli dizilim olan 4-2-3-1'i Terim'in oynatması. Hani adam Galatasaray'a karşı farklı bir şey deneyip yenilse amenna diyeceğim de sürekli kırılan sistemi hala aynı takıma karşı süren adam hangi anlamda Terim'den üstün oluyor kestiremedim. Bu seneki tek şansı hakikaten ezber sistemine oyuncuları ligin en iyi ve palazlı yönetimlerinden biriyle kotarabilmesi. Ama elinde değişilmez 2 stoperinden biri sakatlansa bu oyunu oynatmaya devam edebilir mi, büyük soru işareti. Terim kadar imkanı olsun dediğin adam ezber oyununu Taşdemir-Donk-Oğulcan-Taylan'la filan kalecisiz oynatıyor. Sumudica'nın ezber 11'inden 4 kilit oyuncuyu çıkar bakalım o ne kadar oynatıyor bu riskli 3-5-2'sini. Konu Terim olunca sizin gözünüze perde mi iniyor ne yapıyor anlamadım da son 1.5 senede bu ligde Galatasaray kadar imkanı olup da yönetimi tarafından Terim'den çok mağdur edilen 2. bir teknik adam varsa önümüze getirin onu tartışalım.

Hala hangi yönde taktiksel anlamda iyi olduğunu öğrenemedim. Benim Sumudica'yı bildiğimden beri iyi oynattığı şey kazma stoperli 3-5-2. Terim'e karşı sürekli maymun olmasına neden olan da bu sistemi kıran en önemli dizilim olan 4-2-3-1'i Terim'in oynatması. Hani adam Galatasaray'a karşı farklı bir şey deneyip yenilse amenna diyeceğim de sürekli kırılan sistemi hala aynı takıma karşı süren adam hangi anlamda Terim'den üstün oluyor kestiremedim. Bu seneki tek şansı hakikaten ezber sistemine oyuncuları ligin en iyi ve palazlı yönetimlerinden biriyle kotarabilmesi. Ama elinde değişilmez 2 stoperinden biri sakatlansa bu oyunu oynatmaya devam edebilir mi, büyük soru işareti. Terim kadar imkanı olsun dediğin adam ezber oyununu Taşdemir-Donk-Oğulcan-Taylan'la filan kalecisiz oynatıyor. Sumudica'nın ezber 11'inden 4 kilit oyuncuyu çıkar bakalım o ne kadar oynatıyor bu riskli 3-5-2'sini. Konu Terim olunca sizin gözünüze perde mi iniyor ne yapıyor anlamadım da son 1.5 senede bu ligde Galatasaray kadar imkanı olup da yönetimi tarafından Terim'den çok mağdur edilen 2. bir teknik adam varsa önümüze getirin onu tartışalım.
Sumudica geldiğinden beri 3-5-2 oynatmıyordu. İlk başlarda 4'lü defans oynattığı da oldu. Bu sene kadrosunu ona göre şekillendirince tekrar 3-5-2'ye geri döndü. Şimdi diyorsun ki ilk 11'inden 4 oyuncu olmazsa o sistem çöker. Ee bu her takımın özellikle "Anadolu" takımlarının kolaylıkla başına gelebileceği şey. Çünkü kadroları geniş değil, as oyuncular ile yedek oyuncular arasında çok fark var. Bütçeleri baya kısıtlı çünkü.

Bugün herhalde 3-4 oyuncusu olmasa sistemi devam edebilecek birkaç takım var bunlardan birisi Liverpool zaten. Kaldı ki adamlar 5 senedir aynı oyunu oynuyor. Bırak da biraz makine gibi oynasınlar.

Şimdi diyorsun ki, sakatlar var car curt. Haklısın var. Ama sakatlar olmadan Fatih hoca bu takıma ne oynatıyordu? 4. döneminde çok iyi oynadık dediğimiz kaç maç var? Geçen sezon oldukça kaliteli ve geniş bir kadroyla 6. bitirdik. Avrupa'da 6 maçta sadece 1 gol atabildik.

Terim'in ilk ve 3. dönemlerinde oynattığı futbol bir şeye benziyordu. Bu 4. döneminde ne futbol oynatıyor henüz kimse daha çözemedi. Ara ara iyi futbol oynuyoruz, ertesi maça bakıyoruz 90 dakikada kaleye sadece 1 isabetli şut atabilmişiz onda da son dakikada penaltıdan.

İyi ki bu sene transferler eksik şekilde yapıldı. O da olmasa nasıl bahane bulacaktı acaba taraftarlar. Ha zaten transferlerin eksik yapılmasında kendisinin de payı var ŞL'ye katılamayarak bizi hem maddi hem de manevi olarak sıkıntıya soktu transfer döneminde. Sanki bütün rakip hocaların elinde eksiksiz kadrolar var da biz bilmiyoruz.

Sumudica'nın yaşı daha genç. Kendisini daha da geliştirecektir. Astra gibi köy takımını ligde şampiyon yapmış, Avrupa'da gruptan çıkartmış, birkaç senedir bizim ligimizde de gayet iyi performans gösteren bir hocadan bahsediyoruz.

Hepsini topladığımda taktiksel olarak Fatih hocadan iyi olduğunu düşünüyorum çünkü Fatih hocanın bu takıma ne oynattığı belli değil, istikrarsız bir görüntüsü var.

Üst Alt