Mars'ta Organik Madde Bulundu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mars'ta Organik Madde Bulundu

Bununla ilgili bir belgesel izlemistim. Mars'ta yaşam olgusuna kesin gözle bakılıyor nerdeyse zaten ama bu hayal ettiğimiz gibi gelişmiş bir uygarlık düzeyinde değil. Tamamen mikroskobik düzeyde. İnanilmaz zorlu koşullarda yaşayan canlılardan bahsediliyor ve bu canlıların benzer örnekleri dünyanın bazı magaralarinda da bulunmuş.

Akıllı yaşam formlariyla ilgili tek bir kanıt bile yok şu anda.

Mars'in bir zamanlar dünya benzeri bir canlı gezegen olduğunu düşünürsek, neden olmasın dedirtebiliyor lakin o zaman da cok gelişmiş uygarlıkların birbirini nükleer bombalarla yok ettiği ve dolayısıyla Mars'in bugünkü fiziki durumuna dönüştüğü teorisine geliyoruz ki ben bunu çok romantik buluyorum.

Daha önce de Mars'ta insan yapımı yapıların olduğu iddiaları vardi. Belgeselde buna da deginmislerdi ve safsata olduğu barizdi.

Üzgünüm ama akıllı yaşam formları birgün bulunsa bile bu Mars'ta olmayacak...

Bununla ilgili bir belgesel izlemistim. Mars'ta yaşam olgusuna kesin gözle bakılıyor nerdeyse zaten ama bu hayal ettiğimiz gibi gelişmiş bir uygarlık düzeyinde değil. Tamamen mikroskobik düzeyde. İnanilmaz zorlu koşullarda yaşayan canlılardan bahsediliyor ve bu canlıların benzer örnekleri dünyanın bazı magaralarinda da bulunmuş.

Akıllı yaşam formlariyla ilgili tek bir kanıt bile yok şu anda.

Mars'in bir zamanlar dünya benzeri bir canlı gezegen olduğunu düşünürsek, neden olmasın dedirtebiliyor lakin o zaman da cok gelişmiş uygarlıkların birbirini nükleer bombalarla yok ettiği ve dolayısıyla Mars'in bugünkü fiziki durumuna dönüştüğü teorisine geliyoruz ki ben bunu çok romantik buluyorum.

Daha önce de Mars'ta insan yapımı yapıların olduğu iddiaları vardi. Belgeselde buna da deginmislerdi ve safsata olduğu barizdi.

Üzgünüm ama akıllı yaşam formları birgün bulunsa bile bu Mars'ta olmayacak...
Kanaryası kartalı hepsini s.... bir tek leylek kaldı...Marstaki hayatın hürmetler...

Nükleer bomba atıp Mars'taki yeraltinda saklanan donmuş buzullari eriterek orayı yaşanabilir hale getirme diye bı teori var ya, onu diyorum. :D
Ha onu diyosun, onun gibi birçok teori var.
Mesela kuzey ve güney kutuplarının üzerine yörüngeye devasa boyutta aynalar koyarak güneş ışınlarını kutuplardaki buzullara yansitarak kutuplardaki buzu eritip hem su buharı hem de karbondioksit gazını atmosfere salmak gibi.

Alnitak Alnilam Mintaka

Üst Alt