# Martin Olsson - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Martin Olsson

Cevap: # Martin Olsson

Adamın savunmabilincini pek begenmedim, hucum gucunun temeli hıza ve atletik özelliklere dayanıyor, yoksa tekniği, bileği sıradan sayılır. Kötü değil ama istediğim kadar da iyi değil.

E.İnsua'ı ucuza falan alamayız Mete. S.Lizbon ucuza kapattı ve sürekli oynattı aslında aynı İnsua aman aman oynamıyor ama sürekli oynayıp, S.Lizbon'da piyasa yapınca şimdi almaya kalksan 4-5m eurodan başlar. Konuyla alakası yok ama Lizbon'daki Elias ve Schaars içimi cız ettirir hep.

Aly C. için Lyon bırak 11m euroyu 6-7m euroyu ancak bulur fazlaysa kalsın.

Bende 11 mio. demelerinden 7-8'e kabul olucaklarini cikardim. Asagisina zaten Fransa'da kaparlar, birakmazlar Cissokho'yu.

Cissokho bence aradigimiz bir adamdir. Eboue'nin asosyalidir. Tamamiyle guc, hiz ve teknige dayali bir futbol anlayisi var. Birebir defansta fizigini cok iyi kullaniyor, lakin takim halinde defans anlayisinde pek mukemmel oldugunu soyleyemeyiz. Ama adam iyi, ligde 5 ila 10 asisti garanti gibi birsey.

Bak Alba'yi unutmusum. Daha dogrusu Ispanya'nin Italya maci haricinde macini izlemedim, ondandir. Hayri'yi savunma caban nedir anlam veremedim. Hayri isterse kendini savunabilir. Lakin kisisel savunma gerektiricek birsey yazmadöm. Savunmak istiyosan oyuncuyu savunabilirsin. Ne hucum icin yeterli teknige sahip, nede defans icin belli bir alt yapiya.

Zaten hocada vazgecmistir önce ilgili olduysa bile.

beni savunmamis ki, senin kamilligine vurgu yapmis

Taner Yıldız öneriyi açan arkadaştı,

Orta sahamız için Misimovic ve Cana alınmasına rağmen ben olası sakatlık riski ve cezalı olma durumuna karşılık çok beğendiğim genç yetenekli bir oyuncu önereceğim, Gaetan Bong. 22 yaşında ve Kamerunlu olan bu genç, savunma ağırlıklı oyuncu, Valenciennes'te forma giyiyor.Asıl mevkiisi ön libero olmasına rağmen sol bekte de hiç sırıtmadan oynayabiliyor.Sol bek için İnsua da alındı ancak yine de ön libero için Cana ile beraber uyum içinde olabilecek yetenekte bir oyuncu.Geçen sene 30 maç oynadı.Hızlı bir oyuncu, fiziki gücü üst seviyede.Modern futbolda mekiisi için gerekli her türlü özellik var. Transfermarkt verilerine göre 2,2 milyon gibi bir etikete sahip.Ve bu fiyata kesinlikle değebilecek bir oyuncu.Belki satışından para kazanılamaz ama kesinlikle bir görev adamı olup kulübünü fazlasıyla ihya edecektir.

Şahin Kubat Nickli Üyeden Alıntı

Gaetan BONG-Valencienne-Sol açık

Taner Yıldız Nickli Üyeden Alıntı

Yanlışın var Şahin.Gaetan Bong, solak bir ön liberodur, gerektiği vakit sol bekte oynar.Açıkta oynamışlığı yoktur.Belki solbek oynadığı bir karşılaşmada hücuma destek verirken izlemişsindir.Yoksa Bong Önliberodur, sol bekte de oynayabilir, ama açıkta oynamaz.

Şahin Kubat

iki maç filan iddaa oynadım...

ikisinde de açık oynadı...

iyi de oynuyo.. çok hızlı.

2010 D.Kupasında da oldukça iyi maçlar çıkardı Gaetan. Şahin Kubat'ın yazdığı gibi süratli ve teknik bir oyuncu olduğu için sol açık bile sanılabilir, kalın değil ama atletik ve kuvvetli sayılır bu acıdan Song 'a benziyor, hızı, kıvraklığı.

Martin Olsson'un hızı bindirmeleri kadar Gaetan Bong'un hızı, bindirmesi vardır. Üstelik ön libero da oynayabilmektedir. Melo-Selçuk ikilisini defansif anlamda rahatlıkla yedekleyebilir, Culio kadar iyi oynar göbekte. G.Bong için ben atletik, hızlı siyahi Ergün Penbe diyorum. Transfermarkt'e göre su an takımının en pahalı oyuncusu konumuna gelmiş.

Hucum bek, kanat, iki yönlü ayagı duzgun ön libero 3 pozisyonda da eşitderece de oynar, hatta stoper oynamışlığı bile var adamın, üstelik bir afroya göre akıllı, konsantrasyon sorunu yaşamayan bir oyuncudur. Ama dikkatl izlemedikten sonra göze fazla batmaz. Tıpkı Ergün gibi. Ergün'deki atletizm ve fizik handikapları Bong'da yoktur. Ergün'den teknik açıdan çok az geridedir.

Terim'den böyle bir hamle beklenir mi? İmkansız tanımıyordur muhtemelen. Kayseri, Antep, Bursa, G.Birliği, İBB gibi takımların almasını bekleyecegiz ama oyuncu o kulupleri aştı su an için.

assalamualaikum-sinchan.png

Üst Alt