Masaüstü Bilgisayar Önerileri - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Masaüstü Bilgisayar Önerileri

Cevap: Masaüstü Bilgisayar Önerileri

Amd'yi dandik sınıfına alıyorsunuz ama 1000 tane i7 toplansa bir Amd Phenom II 1055T etmez. :p

Arkadaş sadece Masaüstü Pc önerisi istedi sen burda atomu parçaladın helal panpa :)

Pc pcdir iste. Sonucta ekonomik duruma gore bir islemci. Islemci ile uyumlu mainboard. FSB degerleri. Mainboard'in FSB degeri 800 ise en son gelisen islemci de bir ise yaramaz. Sonrasinda mainboard ve islemci ile uyumlu RAM vs. vs. 2000 ise hiz mainboard icin DDR3 RAM'ler 1600 M civarinda ekonomik duruma gore. HDD SATA III iste vs. vs. Hepsi var googleda. 2 haftalik okuma ile bile binlerce sey ogreniliyor klasik pc hakkinda.

Iste islemci tek cekirdek cift cekirdek vs. vs. ayni anda iki islem yapma vs. vs. L1 ve L2 var. L2 fazla ise iyidir. Yani az birsey google arastirmasi. Simdi az cok ben bile bilebilirim neler uyumludur ya da neler uyumlu degildir. Hizlar vs. vs. PCI PCI Express slotlari vs. vs. kolay is donanim. Asil Ademlerin yaptiklari yazilim cok zor. Orda yuzlerce kod ogrenmek gerekli.

Bu donanim icin fiyat arastirmasi uyumluluk falan cozulduktan sonra da markalar icin gene google arastirmasi iste fikirler nedir markalar hakkinda vs. vs.

olay sadece islemci falan degil

basic bi apple var bende

muzik icin bir kac alet kullaniyorum

her turlu pcde denedim

bir sure sonra sestede kopmalar oluyor baska sacmaliklarda

apple aldiktan sonra saatlerce zerre isinmadan ne istiyorsam yapiyoum

canli calarken falan icin rahat yani

Apple Intel ve Amd islemcileri kullaniyor diye biliyorum ben ki onlarin disinda da onemli islemci ureten firmalar yok herhalde varsa da bilmiyorum. Sadece benim bildigim sistemleri Mac-Os. O da Unix tabanli herhalde. Degisik bir sekilde dizayn ediyorlar dis gorunusleri falan. Benim arkadasimda vardi da onlarin yaninda bizim pcler biraz sonuk kaliyor. Gerci o da bu profesyoneller icin daha cok videolar filmler grafikler ile ugrasanlar icin falan diyordu.

Aslında Apple herşeyi icad etmiyor.İcad edilmiş birşeyi mükemmel endüstriyel tasarımcılarını sayesinde herkesin beğenisine sunuyor.Apple artık bir moda oldu,aynı donanım türevleri yarı fiyatına kadar satılabilirken Apple ürünlerinin fahiş fiyatlarla çok fazla satabilmesi tamamen bunun sebebi.

Mesela bugün çoğumuzun kullandığı capacitive multitouch screenleri Apple icat etmedi,ondan 2 yıl önce LG bunu yapmıştı ancak ürününü iyi pazarlayamadı.Apple bunu aldı,geliştirdi ve iPhone'u yaptı.

Ha bi de MacOs Unix kökenlidir ama baya değişti.

Donanım performansı konusunda bir Linux'da Apple kadar performans gösterebilir.Apple'ın profesyoneller tarafından tercih edilmesinin tek sebebi Apple'ın bu uygulamalar için zamanında Adobe vs. gibi firmalara yatırım yapması oldu.Linux açık kanyak kodlu,arkasında bir para babası olmadığı için doğal olarak bu tarz şeyler çok az ve gönüllü insanların muazzam çabalarıyla oluyor.

amd ile is yapilmaz

bide klima lazim altta

ben traktor kontrol s4 kullanirken alev aliyordu

mac te wordde mektup yazar edada calisiyor:)

Aslında Apple herşeyi icad etmiyor.İcad edilmiş birşeyi mükemmel endüstriyel tasarımcılarını sayesinde herkesin beğenisine sunuyor.Apple artık bir moda oldu,aynı donanım türevleri yarı fiyatına kadar satılabilirken Apple ürünlerinin fahiş fiyatlarla çok fazla satabilmesi tamamen bunun sebebi.

Mesela bugün çoğumuzun kullandığı capacitive multitouch screenleri Apple icat etmedi,ondan 2 yıl önce LG bunu yapmıştı ancak ürününü iyi pazarlayamadı.Apple bunu aldı,geliştirdi ve iPhone'u yaptı.

Donanım performansı konusunda bir Linux'da Apple kadar performans gösterebilir.Apple'ın profesyoneller tarafından tercih edilmesinin tek sebebi Apple'ın bu uygulamalar için zamanında Adobe vs. gibi firmalara yatırım yapması oldu.Linux açık kanyak kodlu,arkasında bir para babası olmadığı için doğal olarak bu tarz şeyler çok az ve gönüllü insanların muazzam çabalarıyla oluyor.

Yeni bilgiler benim icin. Bunlari da ogreneyim hemen :) Linux ve Microsoft icin de Linux daha guvenli ve daha iyi diyorlar sadece iste Microsoft cok iyi pazarlama teknigi uyguluyor diyorlar aslinda cok da sevmiyorlar Microsoft'u pc ile cok ilgilenenler. Sebep belki biktilar Microsoft'un egemenliginden belki de sistem olarak Linux gercekten daha iyi.

Gerci IBM falan Linux'u desteklemeye baslamis. Turkiye icinde yakin bir zamanda Turklerin gelistirdigi sistem olan Pardus'a gecilecek cunku Microsoft'a cok fazla para gidiyor falan deniliyordu. Avrupa basininda da bu Linux fazlasi ile yer aldi ve gercekten aslinda cogu devlet de Microsoft'a onlarca para gitmesinden sikayetci.

Linux iyi de kullanmasi zor ya zaman gerekli biraz tam ogrenmek icin. Gorsel olarak bir de uzun sure Microsoft'a alisinca Linux garip geliyor fakat Linux icin ozgurluk hareketi falan diyorlar. Cogu arkadasim da kullanmaya basladi Linux'u. Acik kodluymus Microsoft kotu imis bu konuda acik kod yokmus gerci onun tum kodlarini bulan programlar falan da var diyorlardi da.

Bilmiyorum da Linux kullanicilari Microsoft'u cok elestiriyorlar. Daha var benim hangi sistem en iyisidir falan ogrenmeme. Su donanim ve calisma mantigi hakkinda az seyler kaldi onlari ogreniyim sonra sistemler yazilimlar vs. vs :)

LG dünyanın en bahtsız markasıdır. Adamlar çoğu üründe yenilikler getirip, en iyisi oluyorlar fakat nasıl bir pazarlama stratejileri varsa hiç birşey yapamıyorlar. En son 3DTV olayında gördük bunu. Samsung aldı yürüdü.

Microsoft'a da büyük paralar akmasının başlıca sebebi arkasında büyük bir para babası onun yolunu doğru bulan adamlar olması.

Mesela bankalar,büyük şirketlerin çoğu hep Microsoft sistemlerini kullanırlar.Çünkü piyasada bu işi bilen,bu işe destek verebilen adam çok,hiçbir destek işe yaramasa bile Microsoft sorunun çözüleceğine dair garanti veriyor sattığı ürünlerde.Microsoft'u sadece Windows olarak görmeyin.Envanter yönetim sistemlerinden müşteri ilişkileri yönetim sistemlerine kadar birçok paket programı var.Bu yüzden Linux konusunda şirketler pek sıcak bakmıyor.Linux demeyelim,açık kaynak kodlu yaptığınız herhangi bir sistemin bakım,onarım,destek vs. hizmetlerinden tamamen siz sorumlusunuz.Bir sorun çıktığında piyasada destek verecek eleman bulamazsanız,eliniz kolunuz bağlanır.

Mesela network çözümlerinde Cisco alıp başını gitmiştir.Cisco gibi çözümler sunan yüzlerce şirket olmasına rağmen onun da alıp başını gitmesinin sebebi budur.

IT departmanı artık bir şirketin en önemli departmanı,IT departmanı toplantılarına bazı büyük şirketlerde genel müdürler bile katılmaya başladı.Artık yapılan her iş bilgisayarlar ve yazılımlar üzerinden yürüdüğü için,bir sorun çıktığında desteği çok kısa ve etkili bir biçimde bulabilmeniz çok önemli.Bu yüzden lisans bazında hiçbir para ödemeyecek olsa bile,şirketler sırf bu yüzden Linux'a soğuk bakıyorlar.

Ayrıca Linux'a virüs girmez,Linux güvenilirdir diye bi kaide yok.Bu sadece hackerların MS düşmanlığından kaynaklanıyor.Kendilerini MS dayatmalarına direnen anarşistler olarak görüyor bir çoğu :) Linux konusunda yapılan bazı malwareler için

Linux malware - Wikipedia, the free encyclopedia

Üst Alt