mehmet bahçeli | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

mehmet bahçeli

Adettendir

b37280f889e35f902668b9f99615e7c3.jpg

sent via GSC

Kardeşim kim ne derse desin, benim fikrim bellidir. Ben bu ülkede "SEÇMENLİK SINAVI" yapılmasından yanayım.

Tahsili önemli değil. İlkokul mezunu olur üniversite mezunu olur fark etmez. Belli bir bilgi birikimine sahip olmayan hiçkimse oy kullanamamalı. Nasıl ki araç kullanma ehliyeti vermek için sınava tabi tutuluyoruz, aynı şekilde oy vermek için de bir sınav yapılmalı.

Bu sınavda ne tür sorular sorulmalı derseniz;

-Türkiye hangi kıtadadır ?
-Aşağıdakilerden hangisi başbakanlık yapmamıştır ?
-Aşağıdakilerden hangisi Asya kıtasında yer almaktadır ?
-Aşağıdakilerden hangisi, Türkiye'de yer alan siyasi partilerden biri değildir ?
-Demokrasi ne demektir ?
-Aşağıdaki ülkelerden hangisi, sınır komşumuz değildir ?
-Aşağıdaki kelimelerden hangisinde imla hatası bulunmaktadır ?
-İstiklal marşının yazarı kimdir ?
-Aşağıdakilerden hangisi, cumhurbaşkanlığı yapmamıştır ?
-TBMM de kaç adet milletvekili vardır ?
-Karaciğer organı, vücudun neresinde bulunur ?
-Kalp organı ne işe yarar ?
-Hollanda'nın resmi dili nedir ?

bu tarz basit sorular. Belli bir barajı aşamayan hiçkimse, seçimlerde oy kullanamamalı. Bakın ister üniversite mezunu olsun, ister ilkokul mezunu olsun hiç fark etmez. Daha dünyayı, ülkesini ve hatta kendisini tanımayan insanlar oy kullanıyor bu ülkede. Bunun önüne geçilmeli. Direksiyon tutmak için sınava sokulan insanlar, ülke yönetimi gibi en önemli mesele için sınava sokulmuyorsa, bu bir problemdir.
İki çare var ;

ya eğitim seviyesini yükselteceksin, ya da seçmenlik sınavı getirip, cahilleri sandıktan uzak tutacaksın.

Sağ elini havaya kaldır desem, sol bacağını kaldıracak insanların benim ve ülkemin kaderini belirlemesi zoruma gidiyor.

Şerefsizim ki izlerken küçüldüm, saklandım. Resmen utandım.​
Vay teyzem vay... Bu nasıl bir şeydir ya?​
:confused:

Kardeşim kim ne derse desin, benim fikrim bellidir. Ben bu ülkede "SEÇMENLİK SINAVI" yapılmasından yanayım.

Tahsili önemli değil. İlkokul mezunu olur üniversite mezunu olur fark etmez. Belli bir bilgi birikimine sahip olmayan hiçkimse oy kullanamamalı. Nasıl ki araç kullanma ehliyeti vermek için sınava tabi tutuluyoruz, aynı şekilde oy vermek için de bir sınav yapılmalı.

Bu sınavda ne tür sorular sorulmalı derseniz;

-Türkiye hangi kıtadadır ?
-Aşağıdakilerden hangisi başbakanlık yapmamıştır ?
-Aşağıdakilerden hangisi Asya kıtasında yer almaktadır ?
-Aşağıdakilerden hangisi, Türkiye'de yer alan siyasi partilerden biri değildir ?
-Demokrasi ne demektir ?
-Aşağıdaki ülkelerden hangisi, sınır komşumuz değildir ?
-Aşağıdaki kelimelerden hangisinde imla hatası bulunmaktadır ?
-İstiklal marşının yazarı kimdir ?
-Aşağıdakilerden hangisi, cumhurbaşkanlığı yapmamıştır ?
-TBMM de kaç adet milletvekili vardır ?
-Karaciğer organı, vücudun neresinde bulunur ?
-Kalp organı ne işe yarar ?
-Hollanda'nın resmi dili nedir ?

bu tarz basit sorular. Belli bir barajı aşamayan hiçkimse, seçimlerde oy kullanamamalı. Bakın ister üniversite mezunu olsun, ister ilkokul mezunu olsun hiç fark etmez. Daha dünyayı, ülkesini ve hatta kendisini tanımayan insanlar oy kullanıyor bu ülkede. Bunun önüne geçilmeli. Direksiyon tutmak için sınava sokulan insanlar, ülke yönetimi gibi en önemli mesele için sınava sokulmuyorsa, bu bir problemdir.
İki çare var ;

ya eğitim seviyesini yükselteceksin, ya da seçmenlik sınavı getirip, cahilleri sandıktan uzak tutacaksın.

Zaten dertleri o cahil kesim yetiştirmek ve gayette başarılılar.

Üst Alt